apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kurį namų šildymo būdą pasirinkti?

Kurį namų šildymo būdą pasirinkti? Kurį namų šildymo būdą pasirinkti?

Namų šildymas – vienas iš būsto komfortabilumo faktorių. Šildymo sistemos pasirinkimas yra svarbus sprendimas, kuris gali turėti įtakos Jūsų gyvenimo kokybei įvairiomis prasmėmis. Prieš pasirenkant šildymo sistemą svarbu ne tik įvertinti savo poreikius, finansines galimybes, ekologinius aspektus, atsižvelgti į namo dydį ir struktūrą,  bet ir įsivertinti visų šildymo sistemų trūkumus ir privalumus.

Centrinis šildymas

Tai vienas populiariausių šildymo būdų, kuris energijos išgavimui gali naudoti dujas, naftą, elektrą ir kitus kuro šaltinius. Šio šildymo būdas yra efektyvus ir patogus, galimas automatizavimas, didžioji dalis šildymo katilų turi termostatus, gali būti sujungti su kitomis vandens šildymo ir tiekimo sistemomis. Tačiau įrengimo ir naudojimo kaštai gali būti dideli, reikalinga kuro tiekimo sistema bei priklausomai nuo pasirinkto kuro tipo daromas neigiamas poveikis aplinkai.

Elektrinis šildymas

Elektrinis tai paprastesnis šildymo būdas, tačiau ganėtinai brangus ilgalaikėje perspektyvoje. Šio šildymo montavimas yra paprastas, nereikia jokio katilo ar kuro saugojimo ir tiekimo sistemų. Tačiau elektros kainos nėra pastovios, dėl pasaulyje vykstančių įvykių ji šokinėja, todėl užkilus elektros kainoms ir esant dideliam namų plotui toks šildymo būdas būtų ypatingai brangus ir neefektyvus.

Šilumos siurbliai

Šilumos siurblių šildymas daug investicijų reikalaujantis šildymas, tačiau naudodamas oro, vandens ir žemės šilumą yra laikomas vienu iš ekologiškesniu šildymo variantu. Šis šildymo būdas yra labai efektyvus, mažiau teršia aplinką bei gali išlaikyti aukštą efektyvumą net ir esant ypatingai šaltam orui. Tačiau įrengimo kaštai yra ganėtinai aukšti bei įrenginėjant reikalinga atsižvelgti į nuolatos besikeičiančius aplinkosaugos įstatymus.

Kieto kuro katilai

Kieto kuro katilai – tradicinis šildymo būdas, naudojantis malkas ar anglis, ypatingai populiarus kaimo vietovėse. Šis šildymo būdas yra pigus arba nemokamas, jeigu turite galimybę malkų gauti nemokamai. Tačiau reikalingas fizinė rankų jėga malkų paruošimui, stiprus neigiamas poveikis gamtai.

Biomasės katilai

Biomasės katilai naudoja biologiškai atsinaujinančias medžiagas. Šio šildymo metu ne tik  mažiau teršiama aplinka, bet ir naudojamas nebrangus ir gamtoje suyrantis kuras. Tačiau kurui reikalingos pakankamai didelės sandėliavimo vietos bei periodiška katilo ir degiklio priežiūra.

Saulės kolektoriai

Tai ne tik aplinkai draugiškas sprendimas, bet ir ilgalaikė investicija, kuri su laiku atsiperka. Saulės kolektoriai nėra tiesioginis šildymo būdas, tačiau jų sukaupta energija gali būti panaudota būsto šildymui. Saulės kolektorių surinkta saulės energija yra nemokama, todėl tai suteikia galimybę mažinti mokamos energijos panaudojimą ir sąskaitas už jas.Tačiau saulės kolektorių įrengimas yra brangus ir veikimo efektyvumas priklauso nuo dienos šviesos kiekio. Svarbu paminėti, kad  nors saulės kolektorių įrengimo išlaidos yra didelis, bet dalį jų gali padengti valstybė.

Prieš pasirenkant Jūsų būsto šildymo sistemą rekomenduojama ne tik atsižvelgti į namo dydį ir jos specifikas, apskaičiuoti įrengimo ir veikimo kaštus, finansines galimybes, bet ir pasitarti su šildymo sistemų arba energetikos energetikos specialistais ar pasirinktas variantas tikrai atitinka Jūsų poreikius ir lūkesčius. Tačiau rūpintiems gamta rekomenduojama naudotis saulės kolektoriais arba šilumos siurbliais. Norintiems efektyviai naudoti vietinius išteklius, biomasės katilai arba kieto kuro katilai gali būti tinkamesnis sprendimas. Centrinio šildymo sistema yra universali, tačiau svarbu atsižvelgti į kainą ir veikimo efektyvumą.

Pasidalink: