apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Šalyje mažėja „našlaičiais“ tapusių statinių

Šalyje mažėja „našlaičiais“ tapusių statinių Šalyje mažėja „našlaičiais“ tapusių statinių

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, Lietuvoje mažėja statinių, kurie neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi. 2013 metais buvo 5 214 tokių statinių, o pernai – 4 868. Didžioji jų dauguma yra negyvenamieji (2013 m. – 4 194, 2014 m. – 4 143).

Siekiant pašalinti „našlaičiais“ tapusius apleistus statinius, galinčius sukelti žalos žmonių sveikatai, gyvybei ir turtui, vis daugiau jų nugriaunama. Pernai nugriauta 92 statiniais daugiau nei užpernai (2014 m. – 297, 2013 m. – 205).

Prižiūrėti, kaip naudojami gyvenamieji namai ir kiti statiniai, – savivaldybių pareiga. Jos ir turi rūpintis, kad statinius, kurie neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi, teismas pripažintų bešeimininkiais, nes tik tokius statinius galima nugriauti. Kaip rodo statistika, savivaldybės ar kitos už statinių naudojimo priežiūrą atsakingos institucijos tam skiria vis daugiau dėmesio ir kreipiasi į teismus. Antai 2013 metais statinių, kuriuos teismai yra pripažinę bešeimininkiais, sąrašą sudarė 751 statinys (iš jų 31 gyvenamasis), o 2014 m. – jau 856 (iš jų 16 gyvenamųjų).

Informaciją apie statinių naudojimo priežiūros rezultatus ir bešeimininkius statinius apibendrina VTPSI, kuriai teikti tokius duomenis savivaldybes ir kitas už statinių naudojimo priežiūrą atsakingas institucijas įpareigoja statinių naudojimo priežiūros tvarkai skirtas statybos techninis reglamentas.

BFL nuotr.

2015-03-05. LR APLINKOS MINISTERIJA. Šalyje mažėja „našlaičiais“ tapusių statinių. Visuomenės informavimo skyrius. www.am.lt

 

Pasidalink: