apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Šalto cinkavimo technologija patikimai metalo apsaugai – šalto cinkavimo mišiniai GALVANOL

Šalto cinkavimo technologija patikimai metalo apsaugai – šalto cinkavimo mišiniai GALVANOL Šalto cinkavimo technologija patikimai metalo apsaugai – šalto cinkavimo mišiniai GALVANOL

Patikimai antikorozinei pramoninių įrenginių ir metalinių konstrukcijų vidinių ir išorinių paviršių dangai, UAB „Konstruktorius LT“ – „BOLIX“ pristato šalto cinkavimo mišinį „GALVANOL®“. „GALVANOL“ – tai plonasluoksnė cinko danga, efektyviai sauganti juoduosius metalus nuo korozijos, pasižyminti geromis apsauginėmis savybėmis ir labai geru prilipimu (aukšta adhezija) prie metalinių paviršių.

Korozija termodinamiškai neišvengiama, tačiau, būtent termodinamika pateikia efektyviausią būdą kovojant su korozija: katodinė apsauga – naudojant tokį apsaugos metodą geležies sunaikinimo reakcija tampa termodinamiškai neįmanoma, todėl, korozija visiškai sustoja! Kiti metodai yra mažiau efektyvūs – inhibitoriai tik sulėtina procesą, barjerinės dangos linkusios prie lokalinės korozijos.

Katodinės apsaugos šaltiniu gali būti kaip išorinė srovė, taip ir galvaninio elemento srovė, kuri atsiranda geležies ir kai kurių aktyvių metalų (ypač cinko) kontakto metu. Cinkavimas gali būti atliekamas skirtingais būdais: karštu, galvaniniu, termodifuziniu ir kt. Tačiau, kai kurie apribojimai kiekvienam iš metodų neleidžia apsaugoti visus objektus be išimties. Būtent šioje UAB „Konstruktorius LT“ – „BOLIX“ rekomenduoja šalto cinkavimo metodą.

Šalto cinkavimo technologija

Kas yra šalto cinkavimo technologija?

Šaltas cinkavimas – paruošto paviršiaus padengimas specialiu cinko mišiniu, kurio sudėtyje yra aukšto cheminio tankio aktyvus cinkas, polimeriniai rišikliai ir lakieji junginiai. Tuo pačiu metu, turime prisiminti, kad cinko miltelių buvimas organiniame lake su tirpikliu dar nepadaro šio mišinio „šaltu“ cinkavimu.

  
                          Šalto cinkavimo technologija
                                               

„GALVANOL“ – antikorozinė plieninių gaminių ir konstrukcijų, naudojamų visų klimatinių zonų oro sąlygomis, visų tipų aplinkose, apsauga

Šalto cinkavimo mišinys „GALVANOL“ naudojamas tokiose srityse, kaip pramoninėje ir civilinėje statybose, transporto statyboje, dujų ir naftos gavybos kompleksuose, energetikoje, geležinkelio objektuose, uosto ir hidraulinėse konstrukcijose, autotransporte. „GALVANOL“ vienu metu užtikrina aktyviąją (katodinę) ir pasyviąją (barjerinę) apsaugą nuo korozijos.
                            
„GALVANOL“ yra elastingas, atsparus vibracijoms, smūginėms apkrovoms ir trinčiai, gali būti naudojamas nuo –60°C iki +150°C (trumpalaikė iki +180–210°C, viršutinį sluoksnį dengiant miltelinio dažymo būdu). Mišinys atsparus gėlam ir jūros vandeniui, vandeniniams druskos tirpalams (pH = 6,0–10,0), etilo spiritui ir jo vandeniniams tirpalams.

Cinko sluoksnio savybės, kurias suteikia „GALVANOL“

  • Ant metalo paviršiaus suformuoja stabilią subdispersinę Zn–Fe zoną.
  • Turi tarpsluoksnio difuzijos savybę.
  • Išsaugo paviršiaus savaiminio užsikonservavimo ir savaiminio atsikūrimo funkciją per visą tarnavimo laiką.
  • Išsiskiria pakankamu atsparumu abrazyviniam poveikiui.
  • Tarpatominis atstumas cinko sluoksnyje yra analogiškas tarpatominiam atstumui tame cinko sluoksnyje, kuris padengtas per panardinimo į vonią procesą.
  • Galima dengti net žiemą esant –30 ˚С temperatūrai.
  • Atsparumas UV stabilus, yra taurios pilkos spalvos.

Koks yra skirtumas tarp „GALVANOL“ šalto cinkavimo technologijos ir kitų medžiagų?

Visų pirma, mišinys turi būt naudojamas kaip atskira danga (priešingu atveju, tai ne cinkavimas, o padengimo sistema), antra, jis turi turėti aktyvųjį (katodinį) poveikį, kurį turi kiti cinkavimo metodai.

Cinko dangos, nepriklausomai nuo jų taikymo metodo, turi aktyvųjį (katodinį) poveikį tik tol, kol jos gali aktyviai tirpti veikiant išorinei korozijos aplinkai. Jeigu cinkas praranda gebėjimą aktyviai tirpti, tai jo aktyvusis (katodinis) apsauginis poveikis sumažėja iki visiško išnykimo! Polimerinės plėvelės gebėjimas blokuoti cinko tirpymą, kai tam tikri rišikliai kietėja, aktyviąją (katodinę) apsaugą tokiose dangose padaro neįmanoma (ypač: poliuretano, epoksidinės, akrilo).

Dauguma medžiagų, kuriose gausu cinko, pateiktų rinkoje, naudoja „gruntas – finišas“ arba „gruntas – tarpinis sluoksnis – finišas“ dengimo sistemose, aktyviosios (katodinės) apsaugos tokie mišiniai neturi, todėl tai nėra šaltas cinkavimas, o jie atlieka tik barjerines funkcijas.

„GALVANOL“ cinko dangos savybės pagal ISO 12944-2 reikalavimus

Šalto cinkavimo mišinys „GALVANOL“ tai – vienkomponentis skystasis mišinys (visiškai paruoštas naudoti), susidedantis iš ypač chemiškai švaraus elektrolitinio cinko, lakiųjų medžiagų ir jungiamųjų agentų.

Charakteristikos Dangos atsparumas korozijai ISO

Sistema „A“. Vieno sluoksnio dangos sistema „GALVANOL“.

Sausos dangos storis 40-60 μm.

Metalo paviršiaus paruošimas smėliasrove iki Sa2.5 (ISO 8501-1).
Riebalai pašalinti skiedikliu ksilolas.

C2: virš 15 metų

C3: nuo 5 iki 15 metų

C4: nuo 2 iki 5 metų

ISO 12944-6:1998

Sistema „B“. Dviejų sluoksnių dangos sistema „GALVANOL“.

Sausos dangos storis 70-90 μm.

Metalo paviršiaus paruošimas smėliasrove iki Sa2.5 (ISO 8501-1).

Riebalai pašalinti skiedikliu ksilolas.

Dangos atsparumas korozijai:
 

C2, C3: virš 15 metų

C4: nuo 5 iki 15 metų

C5-1, C5-M: nuo 2 iki 5 metų   

ISO 12944-6:1998


Sistema „C“. Trijų sluoksnių dangos sistema „GALVANOL“.

Sausos dangos storis 100-120 μm.

Metalo paviršiaus paruošimas smėliasrove iki Sa2.5 (ISO 8501-1).

Riebalai pašalinti skiedikliu ksilolas.    

Dangos atsparumas korozijai:
    C2, C3, C4, C5-1, C5-M: virš 15 metų
ISO 12944-6:1998

„GALVANOL“ išskirtinumas iš kitų antikorozinių dangų

Pagrindinis šalto cinkavimo mišinio „GALVANOL“ skirtumas nuo kitų antikorozinių dangų yra jo kaina, galimybė naudoti atšiauriomis klimato sąlygomis, taip pat jo suderinamumas su plačiai naudojamais baziniais tirpikliais.

Išskirtinė šalto cinkavimo mišinio „GALVANOL“ savybė, išskirianti jį iš kitų gamintojų dangų, yra ypač chemiškai švaraus „netaisyklingų“ formų aktyvus elektrolitinis nano ir mikro cinkas 99,995% švarumo, dėl to padidėja dalelių lietimosi su metalu plotas ir specialiai paruošti patentuoti polimeriniai rišamieji agentai su aktyviaisiais priedais. „GALVANOL“ dengiamas nuo -30°C iki +50°C temperatūroje, sandėliavimo trukmė neribota, sandėliuojant nuo -40°C iki +30°C temperatūroje, paviršių galima remontuoti.

Šalto cinkavimo technologija

„GALVANOL“ suderinamumas su dažais
     
Šalto cinkavimo mišinys „GALVANOL“ yra lengvai suderinamas su 90% organiniais tirpikliais tirpinamais dažais: poliuretano, akrilo uretano, akrilo, epoksidiniais, chlorviniliniais, chlorkaučiukiniais.

UAB „Konstruktorius LT“ – „BOLIX“ rekomenduoja

  • Vienkomponenčiai skiedikliniai dažai baigiamąjam dažymui PVC/akrilo dervų (AY) pagrindu. PD78 dangų grupė turi sudėtyje geležies žėrutį. Specialiai sukurta kaip gruntoemalė tiesioginiam dažymui ant cinkuoto plieno, kaip pvz. geležinkelio kontaktinio tinklo pilonai. Konstrukcijos naudojamos Deutsche Bahn AG (Vokietijos geležinkeliai), elektros perdavimo linijų atramos, konstrukcijos chemijos pramonėje ir pan.

            Šalto cinkavimo technologija

  • Vienkomponenčiai, skiedikliniai dažai PVC ir akrilo dervų pagrindu. Dažai naudojami įvairių rūšių cinkuotų konstrukcijų dažymui naudojamų chemijos pramonėje, naftos pramonėje, metalurgijoje, energetikoje ir pan. Dažniausiai naudojami aukštos įtampos perdavimo atramų, GSM bokštų, transformatorinių dažymui. Pasižymi itin geru sistemos sukibimu su cinkuotais paviršiais, elastiškumu, dideliu atsparumu atmosferos poveikiui pramoninėje ir jūrinėje atmosferose.


        Šalto cinkavimo technologija

  • Vienasluoksnė dvikompontė skiediklinė emalė poliuretano ir akrilo dervų pagrindu. Pusiau matinė.Danga pasižymi ypatingu atsparumu trinčiai, atmosferos poveikiui ir chemikalams. Skirta naudoti plieno ir cinkuotų konstrukcijų dažymui išorėje ir viduje. Rekomenduojama karštu būdu cinkuotoms konstrukcijoms, pvz. greitkelių atitvarams. Siekiant išgauti uždarą dangą ir optimalią apsaugą, vidutinis sausos dangos storis turi būti 80-150 μm.

Šalto cinkavimo technologija

„GALVANOL“ mišinys yra visiškai paruoštas dengti teptuku, voleliu, dažų purkštuvu. Jeigu reikia, medžiagą leidžiama skiesti tirpikliu ksilolas.

     

    

Pasidalink: