ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Medžio metalo sijos NAILweb - išbandytos laiko, patikimos ir ypač tvirtos sijos

Medžio metalo sijos NAILweb - išbandytos laiko, patikimos ir ypač tvirtos sijos Medžio metalo sijos NAILweb - išbandytos laiko, patikimos ir ypač tvirtos sijos

UAB „NAIL-WEB.LT“ yra vienintelė medžio/metalo sijų „NAILweb“ gamintoja Lietuvoje. Šis gaminys patentuotas beveik visoje Vakarų Europoje bei atitinka tarptautinius kokybės reikalavimus ir standartus. „NAILweb“ sija - tai unikalus produktas, kuris prieš 30 metų buvo sukurtas Prancūzijoje, o šiandien plačiai naudojamas statybose ar rekonstrukcijose visame pasaulyje. 

Kai klientas mūsų klausia „...kodėl vertėtų rinktis „NAILweb“ sijas?“, bendrovės specialistai atsako keliais, labai paprastais argumentais:

I. Svoris. „NAILweb“ sija už metalą lengvesnė net 60%. Montavimo metu nereikalingi sudėtingi kėlimo mechanizmai.

II. Ilgis. „NAILweb“ sija (kurios ilgis gali siekti nuo 6 iki 20 metrų), nereikalauja papildomų atramų. Lankstus gaminamų ilgių pasirinkimas.

III. Atlaikymo galia. „NAILweb“ sija gali atlaikyti kur kas didesnes apkrovas nei statybinė mediena, o analogišką svorį išlaikančios kitokio tipo sijos yra ženkliai brangesnės. Brangesnis ir jų montavimas (virinimas, klijavimas, antikorozinis padengimas ir t.t.).

IV. Kaina. „NAILweb“ sija yra pigesnė už klijuotą medieną ir metalo konstrukcijas. Pigesnė tik statybinė mediena, tačiau norint uždengti ja didesnį plotą, reikalingos atramos.

V. Gamybos ir montavimo paprastumas. Lygininat su kitokio tipo sijomis, „NAILweb“ sija nereikalauja papildomų kėlimo mechanizmų, ji pasižymi geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis. Sijos greitai pagaminamos ir greitai bei patogiai montuojamos. Metalinio tiltelio viršuje ir apačioje yra iš anksto išštampuotos vietos 20-ies milimetrų kiaurymėms elektros laidų ar vamzdžių pravedimui.

1980 m spalio 20d. „NAILweb“ sijos užpatentuotos (patento Nr. 0038830) visoje Vakarų Europoje. Jos taip pat turi bendrosios statybos priežiūros leidimą (Statybos Technikos institutas, Berlynas, Nr. Z-9,1-262).

„NAILweb““ IR KITŲ KONSTRUKCIJŲ PRANAŠUMŲ PALYGINIMAS

Klijuotos medinės konstrukcijos:

Pranašumai: platesnis asortimentas, didesni ilgiai, išlaiko didesnes apkrovas.
Trūkumai: didelis svoris (reikalauja kėlimo mechanizmų), ilgesni gamybos terminai, didesnė gaminio kaina.

Metalo konstrukcijos:

Pranašumai: senai naudojamos statyboje, žinomos visos jungimo detalės, platus gaminių pasirinkimas.
Trūkumai: ypač didelis svoris (reikalauja kėlimo mechanizmų) , būtina apsauga nuo korozijos, gaminių sujungimui reikalingas specialistas (suvirintojas), gaminys parduodamas tik tam tikrais ilgiais, brangus galutinis produktas.

Statybinė mediena:

Pranašumai: senai naudojama statyboje, žinomos visos įmanomos jungimo detalės, paprastas, atskirais atvejais specialisto pagalbos nereikalaujantis montavimas, sąlyginai nedidelė kaina.
Trūkumai: ribotas gaminių ilgis, ribotos atlaikymo galios, didesniems tarpams tarp atramų reikia papildomų atramų, naudojant tarp aukštinei perdangai juntama vibracija.

„NAILweb“ TECHNOLOGIJA

STATIKA:
„NAILweb“ medžio/metalo siją veikia lenkimo apkrova. Ši lenkimo apkrova sukelia deformaciją, lenkimo momentą ir traukos jėgą. Siją veikia lenkimo apkrova. Ši lenkimo apkrova sukelia:

Deformaciją - vertikalų išsilenkimą pradinės būsenos atžvilgiu;
Lenkimo momentą - tempimo ir slėgimo įtempimus medienos tašuose;
Traukos jėgą - santykinį pasislinkimą tarp tiltelio ir tašų.

sijos-statika


Išsilenkimas dėl apkrovos, esant nustatytam ilgiui, priklauso nuo:
- sijos standumo (jam visų pirma turi įtakos elastiškumo modulis ir tašų skerspjūvio plotas, taip pat sijos aukštis);
- medienos drėgnumo (drėgna mediena yra linkusi daugiau deformuotis per ilgesnį laiką, ji ima "šliaužti");
- sandūrų tarp tiltelio ir tašų stangrumo.

PARAMETRAI:

elastiškumo modulis E= 10.000 N/mm²
poslinkio modulis C = 2.500 N/mm/1.500 N/mm
sandūrų stangrumas C/e = 52,6 N/mm²/31,6 N/mm²

Sijų "NAILweb" skaičiavimai atliekami pagal DIN 1052 1 dalį, 8.3. Įtempimui patvirtinti reikia imti C = 1500 N/mm, išsilenkimui patvirtinti C = 2500 N/mm. Nuotolis tarp jungiamųjų elementų e sijoms su vienu tilteliu sudaro 47,5 mm, sijoms su dvigubu tilteliu - 23,75 mm.

„NAILweb“ SIJŲ DYDŽIAI
Sijų aukštis, plotis ir ilgis skaičiuojami konkrečiam objektui. Gamybos metu sijai suteikiamas 1/300 iškilumas, todėl sijos viršus žymimas žymekliu „VIRŠUS“. Sija gaminama iki 20 metrų ilgio.

siju-dydziai

SIJŲ „NAILweb“ APSAUGA NUO KOROZIJOS

Sijų "NAILweb" metaliniai tilteliai yra pagaminti iš galvanizuotos plieninės skardos. Plieninės skardos nuriebalinamos ir cinkuojamos karštu būdu, uždedant 285 g/m² cinko dangą (juostinis cinkavimas). Ši cinko danga garantuoja puikią sijų "NAILweb" tiltelių apsaugą nuo korozijos.

Tokia antikorozinė apsauga yra pakankama patalpoms, kuriose vidutinis santykinis oro drėgnumas daugiau kaip 70%, po stogu esančioms statybinėms detalėms, kurias nuolat veikia atmosferos reiškiniai, esant palyginti nedidelėms korozijos apkrovoms (DIN 1 052 antrosios dalies lentelės 2 kairiosios skilties pritaikymo sritis).

Jeigu korozijos apkrova yra didesnė (po stogu esančios statybinės detalės, nuolat veikiamos atmosferos reiškinių, esant vidutinei korozijos apkrovai), papildomai ant 285 g/m² cinko dangos dedama danga pagal DIN 55 928 penktąją ir aštuntąją dalis. Ji leidžia naudoti sijas „NAILweb“ ir DIN 1 052 antrosios dalies lentelės 1 viduriniosios skilties pritaikymo sričiai.

TECHNOLOGIJA

„NAILweb“ medžio/metalo siją sudaro du masyvaus arba klijuoto medžio tašai iš viršaus ir apačios, kurie presavimo yra būdu sujungti gofruota cinkuotos ir dažytos skardos juosta - tilteliu. Preliminarus sijų aukštis yra nuo 21cm. iki 51cm.

Aukštis priklauso nuo atstumo tarp atramų ir laikymo galios. Naudojant „NAILweb“ sijas įmanomos įvairios inžinerinės variacijos, jų panaudojimo, tvirtinimo būdai, sijų galios padidinimas ir t.t. Čia rasite daug techninės informacijos, kuri patyrusiam architektui ar statybininkui turėtų būti naudinga ne tik renkantis mūsų gaminamas sijas, bet ir statybos darbų metu.

DETALĖS

Gaminant "NAILweb" sijas naudojami džiovintos ir obliuotos, antiseptikais apdirbtos spygliuočių medienos masyvo arba klijuoto medžio tašai. Reikiamas sijos ilgis gaunamas tašus jungiant dyginiu klijavimu. Užsakovo pageidavimu tašai gali būti dažomi arba lakuojami. Tiltelis gaminamas iš 0,5 mm specialios cinkuotos ir dažytos, štampuotos plieno juostos, kurios minimali tamprumo riba 550N/mm². Sijos tiltelio viršuje ir apačioje kas 5 cm. yra iš anksto išštampuotos vietos 20mm. kiaurymėms elektros laidų ar vamzdžių pravedimui. Šiame skirsnyje daugiau sužinosite apie tašus, tiltelio ypatumus bei konstrukcines gaminio galimybes jas montuojant

TILTELIŲ KIAURYMĖS

Sijų NAILweb metalinių tiltelių viršuje ir apačioje kas 5 cm. yra iš anksto išštampuotos vietos. Nuo paprasto smūgio į šias apskritimo formos išštampuotas vietas atsiranda 20 mm. skersmens kiaurymės elektros laidams arba instaliacijos vamzdžiams.

Didesnes kiaurymes galima daryti:

- mažiausiai 80 cm nuotoliu nuo atramos,
- kiaurymės aukštis turi būti mažesnis negu 2/3 tiltelio aukščio,
- sustandinimą daryti mažiausiai trigubu kiaurymės ilgiu arba aukščiu.

siju-tilteliu-kiaurymes1

siju-tilteliu-kiaurymes2

NUSKLEMBTAS SIJOS GALAS

Virš atramos sijų "NAILweb" galai gali būti nusklembti. Jeigu nusklembimas yra iš karto už atramos, sustandinimas nereikalingas.

Jeigu atrama yra nusklembino zonoje, būtina išlaikyti tokias sąlygas:

1. Nusklembimo kampas turi būti didesnis negu 45°.
2. Atramos ašis gali būti nutolusi nuo vidinio nusklembino galo daugiausiai 30 cm.
3. Iš abiejų pusių reikalingi medienos medžiagų sustandinimai, jėga sujungti su tašais.

sijos-galas

sijos-galas2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MONTAŽO KRYPTIS

Sijos "NAILweb gaminamos su iškilumu". Todėl jos turi montažo kryptį, kurią būtinai reikia išlaikyti. Viršutinis tašas yra pažymėtas antspaudu "Viršus".

ATRAMOS SĄLYGOS

Sijų atramos privalo:

- būti lygios,

- atitikti numatytą aukštį,

sijos-montazo-kryptis

Minimalus atramos gylis:

- 7 cm galinėms atramoms,

-10 cm tarpinėms ištisinių sijų atramoms.

MONTAŽO BŪDAI

Sijos "NAILweb" montuojamos kaip tradiciniai ilginiai:

- mūro tarpuose,

- serijinės gamybos sijų įdėkluose (HVV, EUP, BMF, bierbach ir t.t.),

- ant mūro iškyšų, metalo kampuočių ir t.t.

Atramos gylis bet kuriuo atveju turi būti ne mažesnis nei 7 cm.

Dėl sijų aukščio viršutinis diržas turi būti pritvirtintas, kad nepasislinktų.

Esant vėjo siurbimo apkrovai, į viršų nukreiptą atramos jėgą turi kompensuoti, pvz., apverstas sijos įdėklas.

siju-montazo-budai

SUSTANDINIMAS NUO VIRTIMO

Pagal DIN 1052 nuostatas sijų "NAILweb" slėgimo tašai turi būti apsaugoti nuo pasislinkimo į šoną.

Sustandinimų nuo virtimo pavyzdžiai

- vertikalios medienos medžiagų plokštės tarp tašų,
- kryžmai išdėstyti masyvios medienos tašai

Nuotolis tarp sustandinimų priklauso nuo apkrovos ir slėgio, tašų standumo, tačiau negali viršyti 4,0 m.

Norint pasiekti gerą efektą, sustandinimus tarp sijų reikia sujungti su tvirta, horizontalia kryptimi veikiančia atrama.

sijos-sustandinimas

KONSTRUKCIJŲ PAVYZDŽIAI:

siju-konstrukcijos1. Grindų danga, kiliminės dangos

1b. Plytelių danga.

2. Lieso betono besiūlės grindys

2b. Izoliuojanti plėvelė

3. Apkala iš faneros arba drožlių plokštės

4. Izoliacijos juosta.

5. Perdangų sijos NAILweb.

6. Jei reikia šilumos izoliacija.

7. Juostelės.

8. Gipskartonio plokštė

siju-konstrukcijos2

UAB „NAIL-WEB.LT“ projektuotojai yra įgyvendinę įvairiausio lygio užduotis, gaminį pritaikę stogams, pastogėms, perdangoms tarp aukštų, gyvenamiesiems namams, angarams, ūkiniams pastatams, sienoms, lieptams, tilteliams, rekonstrukcijoms. Kadangi metalinis „NAILweb“ tiltelis apsaugotas aukščiausio lygio antikorozine danga, todėl be baimės galime sakyti, jog „NAILweb“ sija tinka net ir agresyvioms aplinkoms: vištidėms, karvidėms ir t.t. Atskirais atvejais, mūsų projektuotojai „NAILweb“ sijas gali panaudoti ir kaip sąramas.

Nešančios medžio metalo sijos

Nešančios medžio metalo sijos

Nešančios medžio metalo sijos

Nešančios medžio metalo sijos

Nešančios medžio metalo sijos

Ilgamečiai mūsų klientai ar statybų bendrovės jau senai įsitikino, kad dėl mažo konstrukcijų svorio projektuojant naujus ar rekonstruojant senus pastatus, pinga ir visa likusi konstrukcinė dalis: pamatai, sienos, kolonos.

 

 

NAIL-WEB.LT, UAB

Daugiau informacijos:

www.nail-web.lt

NAIL-WEB.LT, UAB infopuslapis

Pasidalink: