ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Lieptų ir tiltelių statyba žiemos metu

Lieptų ir tiltelių statyba žiemos metu Lieptų ir tiltelių statyba žiemos metu

Dažnas, turintis ežero pakrantę, ar išsikasęs tvenkinį savo kieme, nori turėti patogų priėjimą prie vandens. Gerai, jei vandens telkinio krantas yra smėlėtas ir nuožulnus. Tačiau dažnai būna, kad krante negalima išvalyti dumblo, arba krantas per status. O ir žvejyba ar maudymasis, bus daug malonesni nuo liepto ar tiltelio, nei įsibridus į vandenį.

UAB „SJ projektai“ pataria, jog jei norite atėjus vasarai mėgautis ežero vandens vėsa ar žvejoti nuo liepto, geriausia jį statyti žiemos metu. Su tiltų bei lieptų konstrukcijomis yra patogiausia dirbti ant tvirto žiemos ledo. Vasarą tik negilioje vietoje galima įkalti polius ir pasistatyti nedidelį lieptelį. Norint didesnio ir tvirtesnio liepto teks palaukti kol vanduo užšals ir ledas taps tvirtas.

Liepto statyba

Prieš pradedant liepto statybas visų pirma reikia nusistatyti tinkamą jo aukštį. Virš vandens lieptas turi būti pakilęs tiek, kiek pakyla ežero vanduo pavasarį, tirpstant ledui. Galima keletą centimetrų pridėti daugiau. Jei nustatysime per mažą aukštį virš vandens, žiemą lieptas atsidurs po ledu, o pavasarį nežinia, kokios būklės jį rasime.

Idealiausia jei tilto poliai yra gaminami iš metalo, 70–100 mm skersmens, tuomet jie bus patvarūs, tarnaus ilgai ir nesupus. Mediniai poliai greitai pūna, bet to juos gali iškilnoti į medį įšalęs ledas.

Liepto dangai tinkamiausia medžiaga yra mediena. Idealiausias variantas - maumedžio mediena. Nors ji yra brangesnė, tačiau jos tarnavimo laikas yra ilgesnis, ji  atsparesnė drėgmei, klimato bei temperatūros pokyčiams. „SJ projektai“ klientai dažniausiai renkasi kokybiškai impregnuotą pušies ar eglės medieną, kurios tarnavimo laikas taip pat ilgas.

Liepto statyba

Dažnai, statant didesnį tiltą, jo gale daroma platesnė aikštelė, įrengiami turėklai ir suoliukai. Tiltelis tampa pritaikytas ne tik pažvejoti ar įšokti į vandenį, bet tampa tinkamas piknikui ar romantiškai vakarienei gamtoje.

UAB „SJ projektai“ stato kokybiškus, ilgaamžius rąstinius ir karkasinius namus, lieptus bei tiltelius, medines pirtis, pavėsines, vasarnamius. Įmonė gamina sodo baldus, medienos gaminius, apdailos lenteles. Taip pat parduoda statybinę medieną, teikia medienos džiovinimo paslaugas.

Liepto statyba

Statybos darbai iš medienos reikalauja lankstumo, kūrybiškų sprendimų ir gerų santykių su klientu, siekiant sėkmingai užbaigti projektą. Kuriant rąstinius namus, lieptus, vasarnamius ir kitus projektus sveikam ir pilnaverčiam gyvenimui, UAB „SJ projektai“ ieško įvairovių bei vientisumo su gamta. Išankstinis planavimas, kruopštūs išankstiniai paskaičiavimai leidžia priimti tinkamus sprendimus ir išvengti daugelio klaidų.

SJ projektai, UAB

Daugiau informacijos:

SJ projektai, UAB infopuslapis

Pasidalink: