apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kada rinktis betoną, o kada geresnis sprendimas yra gelžbetonis?

Kada rinktis betoną, o kada geresnis sprendimas yra gelžbetonis? Kada rinktis betoną, o kada geresnis sprendimas yra gelžbetonis?

Betonas ir gelžbetonis yra susiję tarpusavyje, kadangi be betono nebūtų ir gelžbetonio. Betonas yra gera medžiaga, kurią galima pasirinkti važiuojamosios dalies, pėsčiųjų takų, priekinių įėjimų ir galinio kiemo terasoms gaminti. Priešingai nei gali manyti kai kurie namų savininkai, betonas yra patvarus ir mažai priežiūros reikalaujantis variantas, kuris puikiai tinka net ir šaltesnio klimato sąlygomis. Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos nuosavų namų savininkai turėtų žinoti apie betoną ir kodėl betono gaminius verta rinktis pirmiausia.

Ką reikia žinoti apie betono apdailą?

Reikia patyrusio žmogaus, kuris žinotų, kada yra optimalus laikas pradėti betono apdailą. Norint nustatyti, ar betonas yra paruoštas šiam žingsniui, nepakanka vien to, kad nėra nutekančio vandens. Priešlaikinė apdaila ir per ilga apdaila gali sukelti paviršiaus defektų, tokių kaip pūslės, dulkės, įtrūkimai ar betonas gali pradėti sluoksniuotis. Priešlaikinė apdaila: nutekančio vandens įmaišymas į viršutinį betono paviršių arba priešlaikinis paviršiaus sandarinimas. Pernelyg didelė apdaila: gali žymiai sumažinti arba net sunaikinti oro patekimą (kuris padidina betono ilgaamžiškumą, ypač esant užšalimo ir atšilimo klimatui) išilgai plokštės paviršiaus.

Kada rinktis betoną

Ką reikia žinoti apie betono kietėjimą?

Kai betonas pilamas ir formuojamas, įvyksta kietėjimas. Kietėjantis betonas – tai procesas, kurio metu išlaikant drėgmės lygį ir temperatūrą sustabdomas betonas nuo per greito išdžiūvimo. Kuo ilgesnis kietėjimo arba hidratacijos laikas, tuo tvirtesnis betonas. Tai turėtų svyruoti nuo 3 iki 14 dienų, priklausomai nuo konkrečios programos.

Galima naudoti kietėjimo mišinį. Šis junginys veikia kaip antklodė ir sudaro ploną membraną virš betono, kuri neleidžia vandeniui greitai išgaruoti. Bendrieji važiuojamosios dalies kietėjimo terminai yra pirmosios 48 valandos: saugokite nuo betono per greito džiūvimo. Po 48 valandų: betonas yra pakankamai tvirtas, kad juo būtų galima „vaikščioti“ nepažeidžiant. Tačiau neleiskite važiuoti dviračiais, riedlentėmis arba slysti/sukti batus ant betono. Po 7 dienų: betonas yra pakankamai tvirtas, kad tilptų įprastą buitinį automobilį su keleiviais, tačiau nevažiuokite arti kraštų ir netempkite aštrių daiktų per važiuojamąją dalį. Po 30 dienų betonas pasiekia didžiausią kietumą ir stiprumą.

Kada rinktis betoną

Kuo išsiskiria gelžbetonis?

Gelžbetonis turi bruožų, kuriais išsiskiria iš kitų rinkoje esančių produktų. Gelžbetonį galima suformuoti į bet kokią sudėtingą formą, naudojant tinkamus klojinius. Jis pasižymi dideliu patvarumu, geresne išvaizda, atsparumu ugniai ir yra ekonomiškas. Tai betono ir plieno derinys, kuriame plieninė armatūra suteikia betonui trūkstamą atsparumą tempimui. Kad konstrukcija būtų tvirta, lanksti ir patvari, armatūra turi turėti didelį stiprumą, didelį tempimo įtempimą ir gerą sukibimą su betonu bei šiluminį suderinamumą. Plieninė armatūra taip pat gali atsispirti gniuždymo jėgoms ir naudojama kolonose bei kitose vietose. Statybinės dalys, tokios kaip perdangos sienos, sijos, kolonų pamatai ir karkasai yra gaminami iš gelžbetonio. Gelžbetonis gali būti liejamas vietoje arba gali būti surenkamas betonas. Gelžbetoninėse konstrukcijose betono ir plieno armatūra veikia kartu. Atrodo, kad kiekvienos medžiagos privalumai kompensuoja kitos trūkumus. Pavyzdžiui, didelis betono trūkumas yra jo tempimo stiprio trūkumas, tačiau tempiamasis stipris yra vienas iš didžiausių plieno pranašumų. Plieninių armatūros strypų tempiamasis stipris yra maždaug 100 kartų didesnis nei įprastai naudojamų betonų. Abi medžiagos labai gerai sujungiamos, todėl yra mažai galimybių paslysti tarp jų. Taigi, jos kartu veikia kaip vienetas priešinantis jėgoms. Gautas puikus sukibimas yra dviejų medžiagų, natūralaus strypų šiurkštumo ir glaudžiai išdėstytų briaunų formos deformacijų, išvyniotų ant strypų paviršių, rezultatas.

betonas

 

Pasidalink: