ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras

Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras

Manau, jog stogas yra sudėtingesnis namo elementas net už pamatus ar sienas. Su pamatais viskas aišku: tiek duobių, tiek griovių, tiek betono su armatūra ir jie jau padaryti. O pas stogą yra stogo danga, apdailos elementai, lietaus nuvedimo sistema, stogo konstrukcija, stogo pakalimas, difuzinė plėvelė. Ir kaip paprastam žmogui žinoti, kiek jam kainuos stogas? Šiandien pabandysiu susigaudyti tarp šių sąvokų ir kainų.

Papasakosiu, iš ko susideda stogo kaina statant naują namą. Su senų namų renovacija viskas yra daug sudėtingiau, nes neaišku, kas bus randama po sena stogo danga. Straipsnis rašomas 2016 metų pabaigoje ir remiuosi šiuo metu esančiomis rinkos kainomis.

Įsivaizduokime, kad statome dviejų šlaitų stogą, kurio dydis bus 100 m2, ant jo planuojame montuoti plieninę stogo dangą su metaliniais latakais ir bandysime preliminariai sužinoti, kokia yra stogo kaina.

Pradėkime nuo medienos. Šiuo metu rinkoje yra medienos kaina yra 200 € už kubinį metrą. 100 m2 namo stogui reikės maždaug 3,2 m3 impregnuotos medienos. Į šį kiekį įtraukti murlotai, gegnės, „makaronai“ (ventiliaciniai tašeliai) ir stogo grebėstai. Taigi, stogo konstrukcijai reikės paskirti 640 €.

Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras

Į stogo konstrukciją montuosis difuzinė plėvelė. Jos kainos svyruoja nuo 0,45 €/m2 iki 1,1 €/m2. Žinoma, norint galima rasti ir brangiau, ar net pigiau, bet, mano nuomone, tai bus kraštutinumai. Įsivaizduokime, kad namas statomas ne pardavimui, o sau, todėl pasirinkime 150 mikronų storio difuzinę plėvelę, kurios kaina 0,75 €/m2. Difuzinė plėvelė parduodama rulonais po 75 m2, kadangi ji užsileidžia viena ant kitos, stogo plėvelės reikės 150 m2. Taigi, difuzinei plėvelei paskirkime 112,5 €.

Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras

Kai jau turime medinę konstrukciją ir difuzinę plėvelę, atėjo laikas plieninei stogo dangai. Plieninių dangų kainų diapazonas prasideda nuo 5,5 € iki begalybės… Bet šį karta neskaičiuosime aliuminių, varinių ar panašių labai brangių stogo dangų, o pasirinksime populiariausią skardinį čerpinį profilį, dengtą polesterio padengimu. Šiuo metu mano firmoje šis čerpinis profilis kainuoja 6 €/m2. Kadangi skardinės stogo dangos reikės maždaug 110 m2, reiškiasi Jums reiks paskirti 660 € stogo dangai.

100 m2 stogui reikės tokių skardinių gaminių: 10 m kraigo, 20 m lietskardės (laštakio) ir 20m vėjalenčių. Vidutiniškai skardos gaminiai kainuos 8 €/m2. Taigi 50 m2 skardos gaminių padauginkime iš 8 € ir gauname, kad priedams reikės paskirti 400 €.

Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras

Metalinių lietaus sistemų būną ir pigių ir brangių. Šiuo metu prekiauju Galeco metaline lietaus nuvedimo sistema, kuri nėra pati pigiausia ir pati brangiausia, bet ji turi unikalių techninių sprendimų, kurių neturi kitos sistemos. Esu pastebėjęs, kad vidutiniškai latakų ir lietvamzdžių su priedais vidutinė kaina gaunasi 10 €/m2. Mūsų numatytam namui reikės 20 m2 latakų ir 9 m2 lietvamzdžių (nes mūsų įsivaizduojamas namas yra vieno aukšto). Taigi lietaus sistemai reikės paskirti 290 €.

O kaip su tvirtinimo detalėmis? Stogo dangai pritvirtinti reikės varžtams paskirti 45 €. O štai stogo konstrukcijai tvirtinimo detalėms reikės paskirti 500 €. Atrodo daug? Į šią kainą įskaičiuoti ne tik varžtai, vinys, ankeriai, bet ir įvairūs kampuočiai.

Iš ko susideda stogo kaina? Specialisto komentaras

Dabar liko „smagiausia“ dalis – meistrų kaina. Jų kaina labai stipriai svyruoja. Dažnai meistrų kaina priklauso nuo sezono. Metų pradžioje stogdengių darbas būna pigiausias, o artėjant žiemai kaina kils. Šiuo metu meistrų, dirbančių pagal verslo liudijimą, kaina yra 20 €/m2. Už šią kainą meistrai sumontuos stogo konstrukciją, stogo dangą ir čia paminėtus priedus (kraigus, vėjalentes ir lietskardes). Taigi, darbų kaina gausis 2000 €.

Ko dar nepaminėjau? Neaprašiau kamino, stogo pakalimo ir vatos. Kaminui apskardinti reikėtų paskirti 300 €, čia kaina su medžiagomis. Stogo pakalimų būną labai įvairių: medinės lentelės, profiliuota skarda, plastikinės lentelės fibrocementinės lentelės. Tokio dydžio stogui, rekomenduočiau paskirti 1000 € pakalimo medžiagoms ir tiek pat jų sumontavimui. Galbūt su pakalimu truputi „užriebinau“, bet geriau paskirti daug, o paskui džiaugtis sutaupytais eurais. Apie apšiltinimo sluoksnį nerašysiu, nes izoliacinių medžiagų yra labai įvairių ir tam reikėtų paskirti atskirą straipsnį.

Reziumuojant galime surašyti kas sudaro 100m2 stogo kainą:

  • Mediena 640 €;
  • Difuzinė plėvelė 112,5 €;
  • Plieninė stogo danga 660 €;
  • Skardos gaminiai 400 €;
  • Metalinė lietaus nuvedimo sistema 290 €;
  • Tvirtinimo detalės 545 €;
  • Montavimo darbai 2000 €;
  • Kaminas 300 €;
  • Stogo pakalimas su sumontavimu 2000 €.

Viso gaunasi 6947,5 €. Vienas kvadratas kainuos 69,48 €, o čia stogas paprastas, tik dvišlaitis. Kuo stoge daugiau kampų, tuo atsiranda daugiau papildomų apdailinių skardos gaminių, kurie kainuos papildomai.

Šiandien sužinojote, kiek daug elementų sudaro stogo kainą. Dažnai žmonės nesitiki, kad stogas kainuos labai daug, bet dažniausiai jie būna nemaloniai nustebinti.

ŠALTLITA, UAB

Daugiau informacijos:

ŠALTLITA, UAB infopuslapis

Pasidalink: