apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Fekaliniai siurbliai – lengvam nuotekų tvarkymui

Fekaliniai siurbliai – lengvam nuotekų tvarkymui Fekaliniai siurbliai – lengvam nuotekų tvarkymui

Atšilus orams, pastebimai atgijo ir individualių namų, kotedžų ir t. t. statybų aikštelės. Viena iš dažniausiai pasitaikančių būsimų naujakurių dilemų, kurią tenka spręsti, yra nuotekų tvarkymas. Kuriantis ten, kur dar nėra suformuotos centralizuotos nuotekų šalinimo infrastruktūros, fekaliniai siurbliai yra nepamainomi pagalbininkai. Ką apie juos žinome?

Kas yra fekaliniai siurbliai?

Fekaliniai siurbliai – tai siurbliai, skirti į vietinius valymo įrenginius arba į centralizuotas kanalizacijos trasas pumpuoti nuotekas, purvą, molingą skystį, kitus užterštus skysčius ir t. t. Šie siurbliai yra skirstomi į įvairius tipus. Pagal sparnuotę fekaliniai siurbliai yra skirstomi į siurblius su atvirojo tipo ir siurblius su tunelinio tipo sparnuotėmis. Fekaliniai siurbliai taip pat gali turėti smulkintuvus arba būti be jų. Na, o pagal montavimo vietą fekaliniai siurbliai taip pat yra skirstomi į paviršinius, pusiau panardinamus ir panardinamus siurblius. Didžiulį skirtingų tipų fekalinių siurblių pasirinkimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://vandens-siurbliai.lt/9-fekaliniai-siurbliai.

Kodėl būtina fekalinį siurblį rinktis atsakingai?

Įsirenginėdami naujus namus, puoselėdami veją, sodą bei gėlynus, mažiausiai norėtume, kad jie skęstų fekalijų liūne, o aplink tvyrotų nemalonus, atgrasus kvapas. Štai, kodėl būtina įsigyti aukštos kokybės, patvarų ir sklandžiai dirbantį, tinkamo galingumo, maksimalaus kėlimo bei našumo fekalinį siurblį. Fekalinis siurblys su smulkintuvu, pavyzdžiui, itin gerai susmulkina nuotekose pasitaikančias priemaišas, todėl siurblys gali dirbti sklandžiai, o Jūsų naujoji nuotekų sistema neužsikemša.

Gyvenantiems statybų nuotaikomis, žinoma, vis dar sunku įvertinti, kokios nuotekos bus dominuojančios, tačiau renkantis fekalinį siurblį šis faktas turi gana didelę reikšmę: bijantiems siurblio strigčių, patartina rinktis atviro tipo sparnuotę turinčius fekalinius siurblius, nes jie atsparesni strigimui, o štai smėliui ir abrazyvams yra atsparesni tunelinę sparnuotę turintys fekaliniai siurbliai.

Statantis naujus namus nėra sunku įvertinti ir aukščio skirtumą, esantį tarp paviršiaus ir aukščiausio pakėlimo taško, bei trasos ir vamzdžių skersmens ilgius. Šie parametrai taip pat yra labai svarbūs renkantis fekalinį siurblį, nes nuo jų taip pat priklauso, ar pasirinktas fekalinis siurblys tenkins Jūsų individualius poreikius.

Pasidalink: