apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Epoksidinės grindys ar Poliuretaninės grindys: jų skirtumai (1 dalis)

Epoksidinės grindys ar Poliuretaninės grindys: jų skirtumai (1 dalis) Epoksidinės grindys ar Poliuretaninės grindys: jų skirtumai (1 dalis)

SVIRPLYS, UAB

svirplys.lt

pro-tech.lt

Sunku pasirinkti geriausią grindų medžiagą būsimam projektui? Atsipalaiduokite – pagalba čia! Perskaitykite mūsų glaustą straipsnį apie dervų grindų sistemų palyginimą, kad priimtumėte pagrįstą sprendimą, kurios grindys labiausiai tinka Jums.

Ant grindų vaikščiojame, mėtome ant jų daiktus, vystome veiklą, todėl, kuomet kalbama apie maisto patalpų grindų patikimumą, svarbu pasirinkti medžiagas, specialiai sukurtas maisto pramonės iššūkiams spręsti!

Patvarios dervos sistemos, epoksidinė derva ir poliuretanas, paprastai naudojamos maisto gamyklų patalpose, kurių grindys patiria fizinį poveikį, taškinį krūvį ir labai didelį srautą iš įvairios įrangos pvz., labai apkrautų padėklų, vežimėlių ar krautuvų. Žinoma, visi šie veiksniai gali pakenkti grindų apdailai ir jei danga padengiama per plonai, apdailoje gali atsirasti sunkiai valomų įtrūkimų, todėl padidėja nepageidaujamų bakterijų rizika.
 
Siekdamos išvengti šios rizikos, įmonės, gamintojai ir architektai nuolat ieško apsauginių grindų sistemų, tokių kaip epoksidinės arba poliuretaninės dangos. Nors apie jas dažnai kalbama kaip apie tą patį gaminį, iš tikrųjų tai yra dviejų skirtingų tipų grindų dangos, turinčios savo skirtingas savybes. Siekdami įsitikinti, kad pasirenkate jums tinkamą sistemą, palyginsime šias dvi dangas.

Kokia epoksidinių ir poliuretaninių grindų dangų kaina?
 
Nors iš pradžių poliuretano sistema kainuos daugiau nei epoksidinė, ilgainiui ji yra daug ekonomiškesnė. Tiesą sakant, PU sistemos eksploatavimo trukmė yra maždaug dvigubai didesnė nei epoksidinės dervos, o tai yra įspūdinga dešimties metų trukmė, palyginti su penkeriais „epoksidiniais“. PU sistemos taip pat naudingos dėl padidėjusių nusidėvėjimui, trinčiai ir atsparumo smūgiams savybių. Visų aukščiausios kokybės prekių ženklų dangų kaina yra panaši.

Poliuretaninės higieninės grindų dangos, pasižyminčios ypatingu atsparumu ir lengva priežiūra

Ar šios grindų dangos turi pranašumą vieną prieš kitą? 
 
Kokiu būdu veikia epoksidinė derva ir poliuretanas, kur yra gyvybiškai svarbu, bakterijų dauginimosi mažinimas, pvz.: sveikatos priežiūros įstaigose, maisto ir gėrimų gamyklose bei restoranuose. Sukietėjus, abu tipus lengva valyti, jei naudojimo metu bakterijų lygis yra koncentruotas.
 
Apskritai, epoksidinės dervos pasižymi ribotu atsparumu organinėms rūgštims, kurios randamos dideliame kiekyje maisto ir gėrimų produktų, o poliuretano sistemos pasižymi neprilygstamu atsparumu korozijai, neorganinėms, šarminėms, organinėms šarmams ir tirpikliams. HACCP International sertifikuota poliuretano grindų danga sukuria išskirtinai patvarų paviršių ir jį turi antimikrobinį priedą Polygiene®.

Ar šios grindų dangos toleruoja šilumą?

Poliuretanas užtikrina puikų karščio, šalčio ir šiluminio smūgio toleranciją. Kita vertus, epoksidinės medžiagos yra natūraliai standesnės ir gali judėti su betoniniu pagrindu, kai yra veikiamos šilumos svyravimų. Standartinė dviejų dalių, 100 % kietųjų dalelių epoksidinė danga, atspari karščiui iki 65 °C, o kai kurios PU sistemos gali toleruoti 120 °C.

Šis atsparumas šiluminiam smūgiui yra didelis privalumas maisto ir gėrimų įstaigose, kur kasdien dažnai vyksta ekstremalūs temperatūros pokyčiai. Pavyzdžiui, kai kambarys valomas garais, vietose kur atidaromos įkaitusios orkaitės durelės arba kur ant grindų gali išsilieti verdančios medžiagos.

Šios poliuretano grindys pasižymi puikiu atsparumu karščiui iki 120°C – idealiai tinka maisto ir gėrimų aplinkai, nes dėl savo patvarumo jos gali atlaikyti karštų orkaičių sukeliamą šiluminį šoką, cheminius šalutinių maisto produktų poveikius ir taškinį sunkios įrangos apkrovą.

Aukštos sandaros epoksidinės dervos dangos sistema tinkama naudojimui siekiant užtikrinti lygų ir patikimą paviršių, kuris nepablogėtų, kai susiduriama su nuolatiniu pėsčiųjų, ratinės įrangos, sunkių padėklų ir pilnai pakrautų įvairių krautuvų eismui.

Kuri medžiaga geriau sukimba su betoniniais pagrindais?

Tiek epoksidinės, tiek poliuretano dangos gerai sukimba su betoniniais pagrindais, jei betonas buvo tinkamai nuvalytas, paruoštas ir gruntuotas.

Ar galima padengti jau nudažytas betonines grindis?

Tiek epoksidinės, tiek PU grindims reikia paruošto pagrindo, kad būtų pasiektas tinkamas sukibimas. Neparengus pagrindo, nauja danga gali nusilupti. Dėl šios priežasties nepatartina tepti tiesiai ant dažytų grindų.

Poliuretano ir epoksido medžiagų palyginimas

Poliuretano grindys paprastai yra minkštesnės ir elastingesnės, palyginti su epoksidine danga, todėl jos geriau atsparios braižymui – idealiai tinka tokioms patalpoms kaip kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose vyksta didelis automobilių srautas.
 
Apskritai poliuretano sistemos savybės nusveria epoksidinės dangos savybes. Todėl poliuretanas yra geresnis pasirinkimas automobilių stovėjimo aikštelėms, maisto perdirbimo įmonėms, dirbančioms pieno, pieno produktų ir sūrio gamyboje, nes jis gali apsaugoti grindis nuo organinių rūgščių, palyginti su epoksidiniais junginiais, kurie šioje aplinkoje gali patirti koroziją ir pageltimą.

Poliuretaninės higieninės grindų dangos, pasižyminčios ypatingu atsparumu ir lengva priežiūra

Kuri danga rekomenduojama maisto pramonei?
 
Pagrindinis skirtumas tarp šio tipo medžiagų ir epoksidinių sistemų yra jų molekulinėje struktūroje, kuri turi įtakos molekulių susiliejimui kietėjimo proceso metu. Iš esmės poliuretanai turi didesnį skersinių jungčių tankį nei epoksidiniai, todėl jie yra patvaresni.

Be to, poliuretano grindys gali pasiūlyti maisto gamintojams ir perdirbėjams galimybę pakelti higieną į kitą lygį, įtraukiant antimikrobinių priedų į pačių grindų dervą; užkirsti kelią bakterijų augimui.

Kur naudoti epoksidą, o kur poliuretaną? 

Pagrindiniai veiksniai, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį, yra cheminis atsparumas, atsparumas karščiui, atsparumas UV spinduliams, lankstumas ir atsparumas dilimui, atsparumas įbrėžimams ir kt.

Norite sužinoti daugiau? Mielai aptarsime jūsų idėjas ir projektą.

Pasidalink: