apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Viskas savomis rankomis: keletas remonto darbų, kuriuos namuose galite atlikti ir patys

Viskas savomis rankomis: keletas remonto darbų, kuriuos namuose galite atlikti ir patys Viskas savomis rankomis: keletas remonto darbų, kuriuos namuose galite atlikti ir patys

Šis straipsnis skirtas tiems žmonėms, kurie neseniai įsikėlė į nuosavus namus ir mokosi gyventi savarankiškai arba tiems, kurie nori pradėti tą daryti. Ne visi turėjome galimybę visko išmokti mažumėje. Galbūt gyvenome naujame name, kur nieko remontuoti nereikėjo, o galbūt tai niekada nedomino. Kad ir kokia apatijos remontui ir meistravimui priežastis, šį kartą kalbėsime ne apie tai, o apie dalykus, kuriuos vertėtų ir reikėtų mokėti daryti patiems.

Kada gyvenate nuosavame būste, mokėti pinigus meistrams dėl įvairiausių gedimų tvarkymo yra švaistūniška ir neefektyvu. Juo labiau, kad įsigyti kone visus reikalingus elektrinius įrankius galite ir internete. Pakanka paspausti ant nuorodos – https://www.varle.lt/elektriniai-irankiai/, įsidėti prekes į krepšelį, apmokėti ir už poros dienų bus galima pradėti meistrauti!

Pakabinti lentyną

Tokį darbą atlikti tikrai nėra sudėtinga, o įrankių tam reikia tikrai nedaug. Jums reikės turėti atitinkamą medienos ar iš kitos medžiagos pagamintą lentyną(-as), fiksavimo ir tvirtinimo elementus, varžtų, gulsčiuką (lygio matuoklį), atsuktuvą, kaiščių, architekto pieštuką ir grąžtą.

Prieš darbą nepamirškite pasitikrinti ar toje vietoje, kur gręšite, nėra vamzdžių arba laidų. Čia nekalbame apie lentyną, kurioje yra poreikis elektros laidų įvedimui. Tai visai kas kita.

  • Pridėkite lentyną prie sienos ir pasižymėkite lygią juos buvimo vietą, išmatuokite tvirtinimo elementų buvimo vietas.
  • Įgręžkite atitinkamo dydžio skyles tvirtinimo taškams.
    • Jeigu reikia, įgręžkite tvirtinimo elementų varžtus.
    • Pakabinkite tvirtinimo elementus.
  • Sudėkite į tas skyles kaiščius.
  • Pakabinkite lentyną arba užmaukite ją ant kaiščių

Vandens filtro keitimas

Jeigu pro čiaupą ėmė bėgti gelsvas arba nemalonų kvapą skleidžiantis vanduo, tikriausiai pats laikas patikrinti vandens filtro būklę. Apie jo buvimo vietą savo namuose turite būti informuoti, mat reikalui esant gali reikėti jį pakeisti. Tai yra nesudėtinga procedūra. Užsukite vandentiekį savo namuose, atkabinkite prie filtro esančius artimiausius vamzdelius ir išleiskite iš jų vandenį. Išsukite filtrą ir pakeiskite jį nauju. Seną ir užterštą filtrą išduoda gelsvos, rausvos, rusvos ar kitokių spalvų dėmės, matomos iš išorės.

Plintusų bei apvadų keitimas

Laikui bėgant gali reikėti namuose pakeisti kokius nors stalo, sienų, grindų ar durų apvadus. Tai yra gana nesudėtingas darbas, kuriame reikia tik matavimo įrankio, prietaiso arba įrankio, kuris padėtų atplėšti seną dangą, tinkamų klijų arba varžtų (tokiu atveju ir grąžto).

Nulupkite seną dangą. Atmatuokite ir atsipjaukite tinkamą gabalėlį naujos dangos. Imkitės ją klijuoti arba gręžti. Klijams leiskite išdžiūti.

Durų rankenos remontas

Per laiką durų rankenos gali tapti labai laisvomis arba kietomis. Durų rankenos nėra labai sudėtingi mechanizmai su kuriais tikrai nebus sunku susidoroti ir pradedančiajam meistrui. Čia reikės atsuktuvo bei šiek tiek laiko. Jūsų spynos mechanizme arba pačioje rankenoje turi būti varžteliai, kuriuos turėtumėte išsukti ir lengviau išimti pačią spyną bei rankeną. Jeigu to nėra, tada rankeną reikia atsukti arba atplėšti kitais būdais. Išėmus rankeną reikėtų pakeisti susidėvėjusias dalis ir ją įstatyti į vietą. Visgi dažniausiai pakanka iš naujo įtvirtinti ją ten, kur reikia rankena turėtų veikti maloniau.

Plytelės pakeitimas

Jeigu plytelė pažeista ir norisi ją pakeisti, gali tekti nusivilti. Labai realus variantas, kad tokios pat spalvos plytelės nerasite, todėl dauguma žmonių, įrenginėdami būstą, pasilieka keletą atliekamų plytelių būtent tokiems atvejams. Paprastai likučiui užtenka 3-4% nuo bendro jų ploto.

Pakeisti plytelę nėra labai sunku, bet tam reikia pasiruošimo. Visų pirma tai išgręžkite joje kelias skyles (kampe) ir plaktuku ar kaltu sutrupinkite ją. Būkite atidūs, kad nepažeistumėte šalia esančių plytelių. Po to reikėtų plytelę išimti. Geriausia pradėti nuo kampo. Kartu pašalinkite ir skiedinį. Dabar patepkite viską klijais, mentele sluoksnį išlyginkite ir lengvai įsprauskite plytelę į jai skirtą tarpą. Ant plytelės viršaus užtepkite glaisto ir klijų, kad šie užpildytų tarpus, o nuo paviršiaus viską nuvalykite skuduru.

Pasidalink:
Daugiau šioje kategorijoje: « Deformacinių siūlių sandarinimas