ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Viskas, ką verta žinoti prieš įrengiant namo stogą

Viskas, ką verta žinoti prieš įrengiant namo stogą Viskas, ką verta žinoti prieš įrengiant namo stogą

Stogas yra svarbiausias namo elementas. Jis gali ne tik papuošti, bet ir apsaugoti namus nuo išorinių poveikių. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didžiulius ekonominius nuostolius. Stogu, kaip ir kitais namo elementais reikia rūpintis, taip pat geriausia pirkti patvariausią ir geriausią, jog laikui bėgant neatsirastų nelauktų gedimų. Jei atsiranda namo stogo gedimai, tuomet prasideda problemos, nes reikia profesionalų pagalbos.

Neteisingas stogas gali padaryti didelę žalą jūsų namui, todėl jo pasirinkimas turi būti labai atsakingas. Norėdami pasirinkti tinkamą namo stogą, turite žinoti: koks yra stogo nuolydis, kokio tipo namas (plyta, karkasas, panelė, rąstas), taip pat svarbi yra ir namo vieta, bei turi būti aptarta, koks yra šeimininko biudžetas, tam namo stogui įrengti. Kitas klausimas, kurį teks aptarti, yra galimi stogo variantai, nes reikia išsirinkti, koks Jūsų namo stogas bus. Galimi variantai yra plieninis stogas, šiferio stogas, molinis stogas arba betoninis ir kiti.

Galima pastebėti, kad stogų pasirinkimas yra labai didelis, o Jums tinkamo stogo pasirinkimą lemia daugybė veiksnių. Paprastai, prieš pasirinkdami stogo dangą, Jūs jau žinote, iš kokios medžiagos namas bus pastatytas, jo vietą ir apytikslį stogo nuolydį. Dažnai statomų namų savininkai nėra tikri dėl stogui skirto biudžeto, tačiau specialistai visuomet padeda ir pataria, o aukščiausios kokybės stogų dangos – Vidara.lt.

Viskas, ką verta žinoti prieš įrengiant namo stogą

Yra galimi šie statomų namų tipai:

  • Mūrinis namas. Mūriniams namams galima naudoti bet kokią stogo dangą. Tiesiog apsvarstykite stogo nuolydį ir kitus veiksnius, kurie gali paveikti namo stogą. Kadangi namo sienos yra tvirtos, jos gali atlaikyti sunkų ir lengvą stogą.
  • Karkasinis ar skydinis namas. Karkasiniams namams ir skydiniams namams nerekomenduojama naudoti sunkių stogo dangų: molio ar betono čerpių ir šiferio. Šių namų stogo dangų svoris yra apie 50 kg / m2. Pabandykite įsivaizduoti, kad Jūsų 100 m2 stogas svers 5000 kg. Nors šiuolaikiški kokybiškai pastatyti karkasiniai ir skydiniai namai bus tvirti, geriausia nerizikuoti ir rinktis plieninį (4 kg / m2) arba šiferinį stogą (17 kg / m2). Galų gale, su labai gražiu siluetu, jūsų pasirinkta stogo danga papuoš namus. Yra teorijų, kad karkasiniam namui kaip tik reikia sunkaus stogo, kad jis geriau suspaustų namo konstruktyvą, tai yra visiškai nelogiška.
  • Rastinis namas. Mediniams namams rekomenduojamos būtinai tik sunkiasvores stogo dangos, tinka čerpinės  ar šiferinės stogo dangos. Nes sunkus stogas turi suspausti namo rąstus, sukurti balansą tarp stogo ir namo.  Mediniai namai su plieniniais stogais neatrodo gerai, toks vaizdas neatrodo profesionaliai, dėl to rinktis nepatartina.

Viskas, ką verta žinoti prieš įrengiant namo stogą

Gyvenamajame rajone rekomenduoju apsvarstyti ir apžvelgti kaimynystėje  esančius namus ir pasirinkti tos pačios spalvos stogo dangas. Kyla klausimas, kodėl tai padaryti, kokia tai nauda man ir mano namui? Tai padarys jūsų bendruomenę stabilesnę, gal ir nebus didelės naudos, bet tikrai stogą pasirinksite teisingai.  Šiuolaikiniai daugiabučių namai, pastatyti vieno kūrėjo, turi ne tik tos pačios spalvos stogo dangą, bet ir tą patį kontūrą, kad atrodytų panašiai ir sukurtų kontrastą ir panašumą.

Pakrantės rajonuose nerekomenduojama naudoti skardinių stogų. Jei skardinis stogas pradeda rūdyti, gamintojo garantija gali būti panaikinta, o taip yra dėl padidėjusio druskos kiekio aplinkoje. Nendrės ir molinis stogas puikiai atrodo pajūrio rajone. Jei tikrai norite įsirengti skardinį stogą savo namams, siūloma įrengti aliuminio skardinį stogą. Aliuminio plokštė atsparesnė rūdims ir atspari oro sąlygoms. Deja, ši skarda nėra labai populiari, nes kainuoja dvigubai daugiau nei plieno skarda.

Pasidalink: