apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus – BOLIX WS

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS

BOLIX WS yra dekoratyvinis mineralinis tinkas, ant kurio paviršiaus, naudojant silikonines formas, galima išgauti įvairiausius raštus ir architektūrinius efektus: medienos, akmenų, plytų ir panašių medžiagų paviršių imitacijas. Tinkas gali būti naudojamas tiek pastatų išorėje, tiek ir jų viduje.

Lengvai paruošiamas ir naudojamas BOLIX WS tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus yra atsparus šalčio ir vandens poveikiui, kvėpuojantis, nesugeria vandens, tinke yra sutvirtinančio mikropluošto, smulkiagrūdis, baltojo cemento pagrindu.

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS

Paviršiai, kuriuos galima tinkuoti su BOLIX WS:

ETICS apšiltinimo putų polistirenu (EPS) ir mineraline vata (MW) sistemų sienos,

mineralinių medžiagų pagrindai: betonas, cementiniai ir cementiniai-kalkiniai tinkai,

gipsiniai pagrindai, gipso kartono plokštės, tvirti polimeriniais dažais padengti paviršiai ir medienos drožlių ir plaušo plokštės patalpų viduje.

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS

Pagrindo paruošimas:

Jeigu BOLIX WS tinkas bus galutinis BOLIX apšiltinimo sistemų sluoksnis, tuomet sienos apšiltinamą iki pat sutvirtinančio sluoksnio reikia atlikti vadovaujantis BOLIX Apšiltinimo instrukcijos Nr. IB/01/2001 nurodymais.

Jeigu sienos nėra apšiltintos, jų paviršius turi būti tvirtas, lygus, sausas, nuvalytas nuo tinko sukibimą su pagrindu silpninančių medžiagų: purvo, riebalų dulkių, bitumo liekanų, pelėsių ir kitų panašių nešvarumų. Silpni ar lengvai atsilupantys tinkai ir seni dažai turi būti pašalinti. Nedideli pagrindo nelygumai išlyginami klijais, skirtais sutvirtinti stiklo pluoštą, pavyzdžiui, BOLIX U arba BOLIX SPN cementiniu remonto glaistu (lyginant betoninį pagrindą). Didesnius nelygumus bei pažeidimus reikia išlyginti mūrijimo-išlyginamuoju mišiniu BOLIX W. Mažus paviršių, esančių pastato viduje, nelygumus galima išlyginti glaistu BOLIX SP arba BOLIX Presto akryl.
Prieš tinkavimą, pagrindą būtina padengti gruntu BOLIX T.

Tinko paruošimas:

Pakuotėje esantys milteliai (25 kg) supilami į 5 litrų vandens indą ir elektriniu maišytuvu kruopščiai išmaišomi iki vientisos masės. Po penkių minučių mišinį reikia pakartotinai išmaišyti, o tuomet tinką jau galima naudoti. Kiekvieną pakuotę reikia atskiesti tokiu pačiu vandens kiekiu. Be vandens į mišinį nieko pilti nereikia. Tinko BOLIX WS mišinys paruošiamas prieš pat darbų pradžią ir turi būti sunaudojamas per 1,5 valandos.

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS

Panaudojimas:

Atsižvelgiant į atskirų ornamentų ir architektūrinių efektų išgavimo sudėtingumą, išsamesnius nurodymus rasite atskirose instrukcijose.

Išvados ir rekomendacijos tinkuojant:

Tinkavimo darbus turi atlikti  tik kvalifikuotas ir patyręs darbuotojas;

Tinkuojamus paviršius būtina apsaugoti nuo ilgalaikio vandens poveikio, vengti, kad kad jie nebūtų apsnigti, privalo būti apsaugoti nuo drėgmės prasisunkimo. Cokoliai netinkuojami;

Prieš pradedant darbus, visi tinkavimo zonoje esantys daiktai, nenaudojami tinkavimo procese, turi būti uždengti ir apsaugoti nuo aptaškymo;

Tinkuotini paviršiai pasirenkami, atsižvelgiant į oro sąlygas, pagrindo pobūdį ir galimybę atlikti pačius tinkavimo darbus;

Mišinio paruošimui būtina kruopščiai išmatuoti reikiamą vandens kiekį. Nesilaikant rekomendacijų, gali gautis netinkamos konsistencijos mišinys ir nebus išgaunamas norimas raštas;

Tinkavimo metu ir tinkui džiūstant, apdorotus paviršius būtina apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, atmosferos kritulių ir vėjo poveikio;

Žema temperatūra, padidėjusi aplinkos drėgmė ir nepakankama oro cirkuliacija pailgina tinko džiūvimo laiką;

Baigus darbą, įrankius ir rankas būtina nuplauti po tekančiu vandeniu, atsižvelgiant į tai, kad kai tinkas išdžius, jo likučius pašalinti bus kur kas sunkiau;

Paviršius, ant kurių netyčia užtiško tinko, reikia nuvalyti drėgna šluoste, o sukietėjusį tinką – rankine mentele;

Ką tik nutinkuotas sienas, kol tinkas nepradėjo stingti, būtina saugoti nuo atmosferos reiškinių poveikio ir saulės spindulių, taip pat nuo greito išdžiūvimo;

Nerekomenduojama išorinių sienų tinkuoti negrublėta faktūra, nes dideli, lygiai nutinkuotų sienų plotai gali trauktis ir suskilinėti.

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS

Atsargumo priemonės:

Tinke yra šarmo, todėl saugokitės, kad nepatektų į akis ir ant odos. Tinkui patekus į akis, jas reikia praplauti dideliu kiekiu tekančio vandens ir kreiptis į gydytoją.

Būtini įrankiai:

Maišyklė arba elektrinis (400-500 sūk./min) maišytuvas su maišymui skirtu indu

Nerūdijančiojo plieno lyginimo arba mūrijimo mentelė

Lygi nerūdijančiojo plieno mentelė

Nerūdijančiojo plieno glaistyklė su 8 – 10 mm dantukais

Silikoninės gumos šablonai

Kibiras

Statybinė juosta

Rievėjimo mentelė

Techniniai duomenys:

Žemiau pateikti techniniai parametrai nurodyti, esant +23 ℃ (+2 ℃) temperatūrai ir aplinkos oro drėgmei – 50 (±5) %. Kitokiomis sąlygomis parametrai gali skirtis.

Aplinkos ir pagrindo temperatūra, tinkuojant ir tinkui stingstant: nuo +5 ℃ iki +25 ℃

Santykinė oro drėgmė, tinkuojant ir tinkui stingstant: iki 80 %

Spalva: balta

Grūdėtumas: ≤ 0,5 mm

Optimalus sluoksnio storis: 3÷4 mm

Didžiausias tinko storis: 15 mm

Paruošto tinko sunaudojimo laikas: ≤ 1,5 valandos

Atsparumas spaudimui, remiantis standarto PN-EN 998-2 reikalavimais: ≥ 5 MPa

Vandens garų pralaidumo koeficientas – μ, remiantis standarto PN-EN 998-2 reikalavimais: 15/35 (lentelėje pateikti duomenys)

Šilumos laidumo koeficientas – λ, remiantis standarto PN-EN 998-2 reikalavimais: ≤ 0,83 W/(m*K)

Vandens įgeriamumas, remiantis standarto PN-EN 998-2 reikalavimais: ≤ 0,05 kg/m2*h0,5

Pakuotė: 25 kg talpos maišas

Pakuočių skaičius ant padėklo ir jų bendras svoris: 48/~1200 kg

Tinko galiojimo laikas: 12 mėnesių nuo ant pakuotės nurodytos mišinio pagaminimo datos

Apytikrės tinko sąnaudos: Apie 1,5 kg/m2 vienam tinko sluoksnio milimetrui.

Tinko sąnaudas lemia pagrindo paviršiaus lygumas, nutinkuoto sluoksnio storis ir paviršiui suteikta struktūra. Norint sužinoti tikslias sąnaudas, rekomenduojama nutinkuoti bandomąjį esamo pagrindo plotą.

Laikymo sąlygos:

Tinkas laikomas originaliose, nepažeistose uždarose pakuotėse  +5°C - +25°C temperatūroje, sausose patalpose. Pakuotės laikomos vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Tinko sudėtis:

Cementinis mišinys su polimerais ir vandenį atstumiančiais priedais.

Tinkas, skirtas išgauti dekoratyvinius efektus - BOLIX WS

„BOLIX S.A.“ užtikrina tinkamą tinko kokybę, tačiau negali daryti įtakos jo panaudojimo būdui. „BOLIX“ neatsako už projektuotojų ir tinkuotojų darbą. Visa pirmiau išdėstyta informacija pateikta, remiantis naujausiomis tinko naudojimo technologijomis ir techninėmis žiniomis. Tai nepakeičia projektuotojų ir tinkuotojų techninės kvalifikacijos ir neatleidžia jų nuo atsakomybės laikytis statybos normatyvų ir saugaus darbo taisyklių. Kilus abejonėms dėl tinko panaudojimo, reikia atlikti atitinkamus bandymus arba susisiekti su „Bolix“ klientų aptarnavimo skyriumi.

Bolix WS kaina nuo 15 Eur už maišą.

Pasidalink: