ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Stoglangiai – kaip pasirinkti tinkamiausius?

Stoglangiai – kaip pasirinkti tinkamiausius? Stoglangiai – kaip pasirinkti tinkamiausius?

UAB „Arpekas“ – tai specializuotas statybos ir apdailos medžiagų tiekėjas, siūlantis optimalius ir racionalius sprendimus statybinių medžiagų ir darbų atlikimo srityje. Bendrovė vysto šias veiklos kryptis – stoglangių, laiptų, stogų ir fasadų dangų pardavimas ir įrengimas. Stoglangiai ir palėpių laiptai įrengti daugelyje privačių objektų: butuose, kotedžuose, gyvenamuosiuose namuose, taip pat ir įvairiuose visuomeniniuose objektuose.

Stoglangiai ne tik apšviečia vidų, bet ir atlieka estetinę funkciją. Būtent stogo langai suteikia palėpės patalpoms reikiamą šviesos kiekį, kuris teigiamai veikia namiškių savijautą. Jie puikiai papildo interjerą, padeda sukurti erdvius ir šviesius kambarius, o mūsų svetainei ar virtuvei suteikia jaukumo.

Stoglangiai, sumontuoti stoge, yra pats geriausias būdas palėpės apšvietimui. Jie gali praleisti iki 1,8 karto daugiau šviesos, nei tradiciniai langai vertikalioje sienoje. Tokie langai suteikia daugiau laisvės patalpos apšvietimui: juos galima įvairiai kombinuojant sumontuoti įvairiose stogo vietose. UAB „Arpekas“ pateikia esminius patarimus kaip pasirinkti tinkamiausius Jūsų namams stogo langus.

Langų įstiklinimo plotas turi atitikti kambario dydį – 1m² stiklo gali apšviesti 8 – 12 m² palėpės. Pasirenkant medžiagą, iš kurios pagamintas stogo langas, būtina nustatyti vietą palėpėje, kurią norime apšviesti. Tai gali būti svečių kambarys arba miegamasis, vonios kambarys arba virtuvė. Mediniams stogo langams reikalingas dažnesnis periodinis aptarnavimas tuo atveju, jei patalpose padidėja drėgnumas.

Atsižvelgiant į tai, vonios kambaryje arba virtuvėje, galima naudoti langus iš PVC. Patalpose, kuriose drėgmės mažiau, galima sumontuoti medinius stogo langus, taip pat ir plastikinius baltos spalvos arba laminuotus, kurie idealiai dera su vidaus interjeru.

Stoglangiai – kaip pasirinkti tinkamiausius?

Renkantis stoglangio modelį reikėtų atkreipti dėmesį kur montuojame stogo langą ir kokia jo pagrindinė paskirtis:

Klasikiniai – standartiniai stoglangiai

Šie stogo langai populiariausi ir juos siūlo visi stogo langų gamintojai, jie skiriasi kokybe, gamykliniu išbaigtumu, garantijomis. Gamintojai siūlo keletą modifikacijų, skirtingo išpildymo klasikinių stogo langų modelių. Ašinio varstymo modeliai su atidarymo rankenėlėmis apatinėje lango dalyje „Roto Designo R4“, „Velux GZL B“, „Fakro – FTS“ ir „Okpol“ skirti montuoti sunkiau prieinamose vietose, kur pagrindinė paskirtis dienos šviesos šaltinis. Paprastai, tokiu atveju stogo langas yra sunkiai pasiekiamas arba nebepasiekiamas atidaryti ranka. Jei nuo grindų iki lango rėmo apatinės dalies yra atstumas maždaug apie 1,5 – 1,6 m ir aukščiau, galima daug neinvestuoti ir rinktis būtent šį nebrangų stogo lango modelį. Šio tipo stoglangių kaina yra žemiausia.

„Roto“ ir „Velux“ taip pat siūlo ašinio varstymo stogo langus ir su atidarymo rankenėlėmis lango viršutinėje dalyje. „Roto“ siūlo atskirą šių stoglangių asortimentą, kurie vadinasi „RotoQ“. „Velux“ pasiūlyme rasite modelius „GZL“, „GGL“, „GLL“. Kadangi rankenėlė yra viršuje šie stogo langai gali būti montuojami lengvai pasiekiamose vietose, neaukštai, po stogo langu galima pastatyti pvz.: staliuką ar kitą kambario dekoraciją. Kadangi rankenėlė lango atidarymui lango viršuje galima laisvai prie jo prieiti ir patogiai atidaryti. Šių stoglangių kaina priklauso nuo išpildymo, tai yra nuo termoizoliacinių savybių, įstiklinimo tipo ir kitų subtilybių.

Pusiau panoraminiai stoglangiai (su pakelta varstymo ašimi)

Šie modeliai rekomenduojami montuoti į patalpas, kuriose jis atliks ne tik pagrindinio dienos šviesos šaltinio funkciją. Šiuos stogo langus patogu varstyti, praverti ir stovėti po juo pravėrus, todėl juos galima montuoti žemiau. Lango atidarymo ašis yra ne per lango vidurį, o 3/4 lango aukščio, todėl varčia „neįeina į patalpą“, kas garantuoja laisvą ir saugų priėjimą prie stogo lango bei leidžia stovėti prie atviro lango pilnu ūgiu ir gėrėtis vaizdu. Šį variantą siūlo šiai dienai be ne tik vienas stogo langų gamintojas „Roto“. Modelio pavadinimas „Roto Designo R7“. Jei nuo grindų iki lango rėmo apatinės dalies yra atstumas apie 1,2 – 1,3 m, šis savo funkcionalumu ir patogumu išsiskiriantis stogo langas bus geriausias variantas ieškant optimalaus kainos ir kokybės santykio.

Panoraminiai stoglangiai

Panoraminiai stoglangiai rekomenduojami ypatingai vertinantiems saugumą, funkcionalumą, komfortą, kokybę, bei taupantiems energiją. Montuojami į patalpas, kuriose atliks ne tik pagrindinio dienos šviesos šaltinio funkciją, bet ir kaip panoraminis langas. Šio tipo stogo langai turi dvi varstymo ašis: viršutinėje lango dalyje ir 3/4 lango aukščio („Roto“), per lango vidurį („Velux“, „Fakro“). Ypač patogus „Roto“ panoraminio lango valdymas viena daugiafunkcine rankenėle.

Kitų gamintojų languose įrengta po dvi rankenėles lango atidarymui, viena viršuje kita apatinėje lango dalyje. „Roto“ panoraminis stogo langas „Designo R8“ turi centrinio užrakto sistemą ir rakinamas keturiuose taškuose, todėl ypatingai saugus nuo įsilaužimo bei užtikrina sandarumą. „Velux“ siulo „GPL“ panoraminius langų modelius, „Fakro FPP“. Šio tipo stogo langus labai patogu varstyti, praverti ir stovėti po juo pravėrus, todėl jį palėpėje rekomenduojame montuoti neaukštai.

Jei nuo grindų iki lango rėmo apatinės dalies yra atstumas maždaug apie 1 – 1,3 m, šis išskirtinai funkcionalus, saugus ir patogus stogo langas bus geriausias variantas ieškantiems ypatingos kokybės, vertinantiems komfortą, bei taupantiems energiją.

Stoglangiai – kaip pasirinkti tinkamiausius?Stoglangių hidroizoliacija

Dar vienas aktualus klausimas renkantis stogo langą yra namo stogo danga, tai yra stogo dangos tipas. Tai aktualu parenkant stoglangio montavimo komplektą – hidroizoliacines tarpines. Jos yra dviejų tipų: banguotai stogo dangai ir lygiai stogo dangai. Todėl pardavėjui turėsite atsakyti į klausimą, kokia bus įrenginėjama stogo danga arba kokia jau yra įrengta.

Stoglangiai – kaip pasirinkti tinkamiausius?

UAB „Arpekas“ siūlo „Velux“, „Roto“, „Fakro“, „Okpol“ stoglangius ir jų aksesuarus: tarpines, apsaugas nuo saulės bei vabzdžių. UAB „Arpekas“ siūlo be ne plačiausią įvairių modifikacijų, matmenų bei įvairios paskirties palėpės laiptų ir stoglangių pasirinkimą. Produkcija yra ilgaamžė ir išlaiko estetinę išvaizdą ilgus metus. Tai įgyvendinti padeda gamintojų gamybinių normų ir aukštų pagamintos produkcijos kokybės kontrolės normų laikymasis.

Pasirinkdami UAB „Arpekas“ Jus dirbsite su kompetetingais savo srities specialistais, gausite optimaliausią kainos ir kokybės santykį ir platų medžiagų pasirinkimą vienoje vietoje. Jums nebereikės analizuoti ir gilintis į produkto technines charakteristikas ir įvairius kainų pasiūlymus, nes įmonės meistrai parinks tinkamiausią produktą. Visi pasiūlymai bus teikiami greitai, o teisingam įrengimui reikalingos medžiagos – iš vienų rankų. Jums nereikės patiems rūpintis jei įrengimo/montavimo metu meistrai pritrūktų medžiagų, nereikės patiems atvykti pasiimti medžiagų, taip pat nereikės rūpintis dėl garantinių gamintojo įsipareigojimų. Tuo pasirūpins UAB „Arpekas“ meistrai, o Jūs džiaugsitės sutaupę begalės brangaus laiko.

Dirbdami su UAB „Arpekas“ Jūs kontroliuosite savo išlaidas, išvengdami Jums netinkamos produkcijos ir įrengimo medžiagų įsigijimo ir tiksliai žinodami, kiek kuri komplektuojanti medžiaga kainuoja. Galėsite nustatyti (aptarti) pasiūlymo/biudžeto suplanuoto šiai produkcijai įsigyti limitą. Nepatirsite, kad ir nedidelių išlaidų, bereikalingoms panašios produkcijos paieškoms kitur.

Su UAB „Arpekas“ Jūs galėsite jaustis saugiai, nes visa atsakomybė už teisingai parinktą produkciją ir įrengimo medžiagas – bus įmonės. Produkcija bus pristatyta pagal išankstinį susitarimą sutartu laiku į sutartą vietą. Gausite asmeninius patarimus ir pagalbą dėl produkcijos įrengimo, eksploatavimo ir po jos įsigijimo neribotą laiką. Ir niekada nepermokėsite.

UAB „Arpekas“ kviečia bendradarbiauti visus besistatančius ar rekonstruojančius namą privačius klientus, darbų vykdytojus, statybines ir prekybines organizacijas, architektus bei projektuotojus – kiekvieną ieškantį kokybiškų gaminių ir palankios kainos, patikimo tiekimo ar patarimo realizuojant novatoriškus sprendimus.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos:

www.arpekas.lt

www.stogocerpes.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink: