apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Statybos inspektorių patikros – pagalba statybos dalyviams

Statybos inspektorių patikros – pagalba statybos dalyviams Statybos inspektorių patikros – pagalba statybos dalyviams

Statybos ir jos dalyvių veiklos patikros – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnų kasdienybė. Apklausos rodo, kad statybos dalyviai šias patikras ne tik teigiamai vertina, bet ir išnaudoja galimybę pasikonsultuoti su tikrintojais.

Per pirmąjį šių metų pusmetį VTPSI pareigūnai atliko per tūkstantį patikrinimų visoje Lietuvoje. Labai gerai ir gerai šiuos patikrinimus įvertino 96,5 proc. apklaustų statybos proceso dalyvių. Grįžtamasis ryšys ir inspektorių darbo vertinimas labai svarbus tobulinant jų darbą, todėl VTPSI kviečia statybų proceso dalyvius palikti savo atsiliepimus Ūkio ministerijos įdiegtoje grįžtamojo ryšio sistemoje.

Tikrindami dokumentus pareigūnai pataria, kaip tinkamai tvarkyti dokumentaciją, konsultuoja dėl darbų atlikimo. Dalis patikrinimų vyksta pačių statytojų, rangovų ar techninių prižiūrėtųjų iniciatyva. Per pusmetį pareigūnai atliko per 70 tokių patikrinimų, surengė daugiau kaip 80 konsultacinių pasitarimų su modernizuojamų namų statybos rangovais ir techniniais prižiūrėtojais. Šiuose pasitarimuose dažnai dalyvauja ir namo gyventojų atstovai, atidžiai stebintys atnaujinimo darbus ir turintys klausimų dėl vieno ar kito projekto sprendinio ar darbų kokybės.

Pasinaudoti patyrusių statybos inspektorių patarimais gali ir statybos verslą neseniai pradėjusios įmonės. Jų statomų objektų ir veiklos patikrinimų metu įteikiama deklaracija dėl pirmųjų verslo metų ir laikomasi įsipareigojimo už nustatytus pažeidimus netaikyti nuobaudų, tik paaiškinti, kaip turi būti organizuojami ir vykdomi darbai. Tam, kad ši informacija pasiektų statybų verslo naujokus, VTPSI teritoriniai skyriai per pusmetį išplatino apie tūkstantį tokių deklaracijų.

Įsitikinti, ar veikla atitinka nustatytus reikalavimus, statybos dalyviai gali peržiūrėję kontrolinius klausimynus, kuriuose nurodyti pagrindiniai tikrintini aspektai. Klausimynus galima rasti VTPSI svetainėje.

 2015-07-31. LR Aplinkos ministerija. Visuomenės informavimo skyrius. Statybos inspektorių patikros – pagalba statybos dalyviams. www.am.lt

 

Pasidalink: