ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Statyba – be darbų žurnalo

Statyba – be darbų žurnalo Statyba – be darbų žurnalo

Statyba – be darbų žurnalo. Ar visais atvejais būtina įsigyti ir pildyti statybos žurnalą – tai vienas iš ministerijos bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialistams dažniausiai užduodamų klausimų, kurių kyla žmonėms, norintiems savo jėgomis, ūkio būdu, nesudarius rangos sutarties, statydintis gyvenamąjį namą ar pagalbinį ūkio pastatą.

Statybos darbų žurnalas – tai pagrindinis statybos darbų dokumentas, kuriame aprašoma jų eiga, kokybė, atskirų darbų perdavimas statytojui. Jeigu statytojas stato ūkio būdu, jis turi, kaip numato Statybos įstatymas, ne tik statytojo, bet ir rangovo pareigas bei teises. O rangovui privalu pildyti statybos žurnalą.

Išimtis, kai statybos žurnalas jau nebėra privalomas, nustato šiemet įsigaliojęs patikslintas statybos techninis reglamentas „Statybos darbai“. Jame numatyta, kad statybos darbų žurnalo galima nepildyti, jeigu ūkio būdu statomas ne didesnis kaip 500 kvadratinių metrų bendrojo ploto vienbutis ar dvibutis gyvenamasis namas arba pagalbinio ūkio paskirties pastatas. Pasak specialistų, tai nereiškia, kad statant nesudėtingų statinių kategorijai nepriskirtiną gyvenamąjį namą ar pagalbinio ūkio pastatą negalioja teisės aktų reikalavimai skirti ar samdyti statybos vadovą ir statinio statybos techninį prižiūrėtoją. Pildyti statybos darbų žurnalą taip pat nėra privalu statant nesudėtingus statinius, atliekant bet kokio statinio paprastąjį remontą tiek rangos, tiek ir ūkio būdu.

Kai statybos darbų žurnalas neprivalomas ir nepildomas, statinio statybos techninis prižiūrėtojas savo veiklos rezultatus įformina pasirašydamas dokumentus – statinių statybos darbų priėmimo aktus ir kt.

2014-10-03. LR APLINKOS MINISTERIJA. Statyba – be darbų žurnalo. Visuomenės informavimo skyrius. www.am.lt

Pasidalink: