ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis?

Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis? Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis?

Medžio rąstai yra natūrali medžiaga, todėl yra labai priimtina žmonėms. Čiuožimas slidėmis ar rogėmis, pasivaikščiojimas po žydinčią pievą - šie vaizdiniai siejami su gyvenimu rąstiniame name. Rąstai - tinkamiausias pasirinkimas kiekvienam metų laikui ir bet kokioms sąlygoms. Pušies ar eglės rąstai daug šimtmečių buvo tradicinė namų ir kitų pastatų statybinė medžiaga Europoje.

Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis?

Priešingai negu kitos statybinės medžiagos, medis „kvėpuoja“ ir užtikrina nuolatinę oro kaitą patalpoje. Medžio detalių temperatūra pastato viduje visuomet artima kambario temperatūrai, todėl ji yra maloni ten gyvenantiems žmonėms. Rąstų sienos reguliuoja drėgmę sugerdamos ją ir vėl atiduodamos, kai pasikeičia išorinės sąlygos. Elektrostatinės medžio savybės užtikrina, kad patalpoje niekad nesikaupia statinė elektra ir kambariuose nejuda dulkės. Tai itin svarbu nuo alergijos kenčiantiems žmonėms.

Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis?

Rąstinių namų medžiagos ir technologijos

Rąstinių namų gamybai naudojami džiovinti arba nedžiovinti rąstai. Statant namą iš mažesnio diametro rąstų, siūloma daryti papildomą namo vidaus apšiltinimą, naudojant akmens vatą. Namo vidaus apdaila labai įvairi: galima klijuoti sienas dailylentėmis, gipso kartono arba OSB plokšte, išklijuoti plytelėmis. Langai ir durys EURO standarto iš klijuotos medienos, įvairių pozicijų, dydžių, stiklo paketų. Rąstiniams namams rekomenduojamos sunkesnės stogo dangos: betoninės ar molinės čerpės. Labai originaliai atrodo šiaudiniai ar skiedriniai stogai. Rąstinių namų stogus galima dengti ir bitumine bei skardine danga.

Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis?

Stoglangiai montuojami pagal projektus bei kliento pageidavimus. Stogas yra apšiltinamas, pastogė dažniausiai apkalama dailylentėmis. Grindys apšiltintos ir dengiamos įvairia grindų danga: spygliuočių, kietmedžio grindų lentomis, parketu, plytelėmis. Laiptai gaminami iš spygliuočio bei kietmedžio, įvairių stilių: sukti, tiesūs. Perdengimas apšiltinamas akmens vata. Gali būti paliekami matomi perdengimo balkiai. Lubų danga labai įvairi. Terasų dangos taip pat įvairios. Namai dažomi specialiai medienai pritaikytais dažais, kuriuose yra medienos impregnantų, galima išgauti norimą spalvų gamą ir išsaugoti matomą medienos struktūrą. Namų šildymo sistema labai įvairi: židiniai, kieto kuro krosnys, dujų katilai, elektriniai šildytuvai.

Rąstiniai namai: kodėl verta rinktis?

Rąstinius namus renkasi originalumą ir jaukumą vertinantys klientai.

Pasidalink: