ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Specializuotas projektas besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Poliuretano dekoro elementai klasikinio stiliaus interjere – nemarūs ornamentikos sprendimai

Poliuretano dekoro elementai klasikinio stiliaus interjere – nemarūs ornamentikos sprendimai Poliuretano dekoro elementai klasikinio stiliaus interjere – nemarūs ornamentikos sprendimai

Klasikinis stilius perėmė populiariausius antikos ornamentus ir architektūrines detales. Taip pat – aiškias, švarias formas, pagarbą geometrijai, stilizuotus augalinius motyvus. „Classic Line Decor“ internetinėje parduotuvėje, salone rasite poliuretaninių juostų luboms ir sienoms su ornamentu bei kitų interjero dekoro elementų iš poliuretano, kuriose atsikartoja antikoje naudotų ornamentų stilistika.

Klasikinio stiliaus interjeras – nemarūs ornamentikos sprendimai

Astragalas – griežta geometrija ir asketiškumas

Astragalo ornamentas – vienas paskui kitą eilute einančių pusrutulių, apskritimų ar ovalų, ritmingai kaitaliojamų su lazdelėmis ar rombeliais, ritmas. Subtilūs dekoravimo poliuretano lipdiniai su astragalo ornamentu – viena populiariausių klasikinio stiliaus architektūros puošybinių elementų.

Kimatijas – banguojančios formos

Kimatijas – banguojančių formų juostinis ornamentas iš stilizuotų jaučio akių  arba kiaušinių (angliškai vadinamas „eggs&durts“) su įsiterpiančiais strėlių motyvais. Kimatijas naudojamas vainikuojamųjų karnizų puošybai, kolonų kapiteliams. Atsiradęs senosios Graikijos architektūroje, kimatijas labai sėkmingai plito senovės Romoje, o modifikacijos pasiekė renesanso, baroko, klasicizmo ir neoklasicizmo pastatų puošybą.

Akantas – giliai karpyti lapai

Akantas – išraiškingas ornamentas, kuriuo Graikijoje buvo puošiami kolonų kapiteliai, karnizai, frizai. Senovės Romoje jis taikytas antikos pavyzdžiu sekusiuose stiliuose architektūroje ir dailėje.

Karpytų lapų motyvas šiandien itin populiarus dekoratyvinių konsolių bei lubinių lipdinių puošyboje (CB-8018 Acanthus leafs).

Palmetė – palmės lapo įkvėptas ornamentas

Palmės lapų ornamentas pradžioje atsirado Egipte 2,500 pr.m.e. ir į Graikiją (čia vadinamas „Anthemion“) atkeliavo per Kretos salą. Graikai, perimdami palmės lapų ornamentą, patobulino jį pridėdami užraitus primenančius vynuogių ūsus. Palmetė sėkmingai rado kelią ir į senovės Romos bei vėliau kitų, antikos pavyzdžiais sekusių stilių architektūrinį dekorą.

Šis ornamentas greitai prigijo architektūros puošyboje ir paįvairino geometrinių ornamentų asortimentą. Palmetė tiesiog žavėjo visus išraiškingumu – simbolizavo gyvybės medį.

Šiuolaikiniuose klasikiniuose interjeruose palmetės dažnai matomos lubiniuose lipdiniuose – juostose.

„Lambs tongue“ – stilizuoti vilnotosios nostros augalo lapai

Dar vienas itin populiarus augalinis motyvas dažnai naudotas karnizų puošyboje buvo stilizuoti vilnotosios nostros augalo lapai (angliškai ornamentas vadinamas „Lambs tongue“). Šis ornamemtas naudojamas tiek interjero, tiek baldų puošyboje.

„Dentil“ – ornamentas su danties motyvu

„Dentil“ raštą inspiravo nupjauti gegnių galai, atsiradimui didelę įtaką turėjo Persijos kultūra. Pats seniausias rašto pavyzdys randamas būtent Persijos valdovo Dariaus kapo 500 m prieš Kristų puošyboje. Senovės graikai greitai jį perėmė ir praktiškai to paties laikotarpio graikų pastatų kontraforsų puošyboje jis jau gausiai naudojamas. Raštas tapo pagrindiniu romėnų ir Renesanso architektų naudojamu dekoru. Šiandien šis elementas naudojamas kampinėse juostuose luboms ir sienoms.

„Acroterion“ – ornamentas kolonų, stogų, lipdinių puošybai

„Acroterion“ – tai ornamentas, naudojamas stogų kampuose, Graikų šventyklų ar klasikinio stiliaus pastatų, taip pat naudojamas baldų, tokių kaip knygų lentynų ar lovų, puošyboje. Šie ornamentai pastebimi ir kolonų kapitelių puošyboje.

„Volute“ – simbolikos kupinas ornamentas

Spiralė graikams siejosi su vystymusi bei judėjimu. Ji – tobulas gyvenimo simbolis. Šios geometrizuotos bangos simbolizavo ir visą Visatą. Dvi susisukusios spiralės, pavadintos voliutomis, papuošė kolonas ir suteikė gyvybingumo itin griežtam dorėniniam stiliui. Tokios kolonos tapo skiriamuoju jonėninio orderio bruožu. Sutinkamas taip pat ir Romos bei vėliau renesanso ir klasicizmo laikotarpiais dekoratyvinės dailės dirbiniuose bei architektūroje.

Išraiškingas ir dinamiškas „Volute“ bangų ornamentas ir šiandien puošia klasikinius dekoratyvius karnizus, dekoratyvinių kolonų ir piliastrų kapitelius.

Klasikinio stiliaus interjeras – nemarūs ornamentikos sprendimai

Ši senovės Egipto, antikos laikus menanti ornamentika aktuali ir populiari šiandien. Ji ir toliau sėkmingai puošia klasikinio stiliaus interjerus. Dėl šiuolaikinių technologijų ornamentika įkurdinta ant lengvai montuojamų dekoravimo juostų, piliastrų, konsolių, kolonų.

Klasikinio stiliaus interjeras – nemarūs ornamentikos sprendimai

Antikos ar klasikos elementai sušildys net ir modernų minimalistinį ar santūrų skandinavišką interjerą. Vos viena ar kelios išmaniai parinktos klasikinės detalės įneš netikėtumo, įdomaus skambesio bei per ilgus amžius nepamirštos simbolikos. „Classic Line Decor“ poliuretano kolekcijos elementai suteiks Jūsų interjerui jaukumo, puošnumo ir užbaigtumo.

Klasikinio stiliaus interjeras – nemarūs ornamentikos sprendimai

„Classic Line Decor“ siūlo platų poliuretano dekoro modelių pasirinkimą namams, viešbučiams, kavinėms, restoranams, verslo bei poilsio aplinkai. Daugiau nei devynerių metų patirtį sukaupęs kolektyvas, subūręs bendradarbiaujančių architektų bei meistrų ratą, pasiruošęs Jums padėti sukurti nepriekaištingą, stilingą ir skoningą namų, viešbučių, kitų viešų erdvių interjerą.

Pasidalink: