ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Pelėsio naikinimas vonioje, virtuvėje ir kambariuose

Pelėsio naikinimas vonioje, virtuvėje ir kambariuose Pelėsio naikinimas vonioje, virtuvėje ir kambariuose

Dažnas iš mūsų susiduria su vonios, virtuvės ir kituose kambariuose atsiradusiu pelėsiu. Išskiriama net 300 pelėsių rūšių, kurios išskiria toksines medžiagas, turinčias neigiamą poveikį sveikatai. Pelėsiai pasižymi alergizuojančiu poveikiu, kurio rezultatas gali būti alerginė sloga, bronchinė astma, kvėpavimo takų uždegimas, akių ir odos perštėjimas, galvos skausmas. Vieni į pelėsį namuose nekreipia dėmesio, kiti – įvairiais būdais stengiasi jį išnaikinti. Deja, ne visi mechaniniai ar cheminiai būdai yra efektyvūs ir saugūs.

Pelėsio naikinimas

Pelėsio atsiradimo priežastys, prevencija ir šalinimas gyvenamosiose erdvėse

Pelėsiai įsiveisia ten, kur šilta, drėgna ir prastas vėdinimas, dažniausiai tai – kampai, sienų paviršiai už spintelių ar užuolaidų, neizoliuotos išorinės sienos, išorinių sienų kampai, perėjimai nuo išorinės sienos prie kambario lubų ir langų sąramos, ten kur susidaro vadinamieji šilumos tilteliai. Kaip ir poveikis, jų atsiradimas irgi nematomas. Pelėsių sporų yra visur, taip pat ir ore, bet jos nepavojingos kol iš jų neišauga grybai ir nesusitelkia į kolonijas. Svarbiausia patalpose ir kambariuose nesudaryti tinkamų sąlygų pelėsiui atsirasti ir daugintis.

Nepakankamas vėdinimas ir drėgmės perteklius yra du pagrindiniai faktoriai, kurie sudaro sąlygas ne tik įsiveisti pelėsiniam grybeliui, bet ir jam įsiviešpatauti. Anksčiau laisvi langų vyriai užtikrindavo pastovų vėdinimą, tačiau šiuolaikiniai sandarūs langai neleidžia iš patalpų pašalinti perteklinės šilumos ir drėgmės. Patobulinti ir langų stiklai: anksčiau langams naudotas viengubas stiklas, kurio paviršius atšaldavo, susidarydavo kondensatas, kuris būdavo pašalinamas į išorę tam skirtais vandens surinkimo grioveliais ir nedideliais vamzdeliais. Esant labai žemai temperatūrai, kondensatas virsdavo ledu, o tai taip pat padėdavo sumažinti drėgmės kiekį ore. Šiuolaikiniai langai su dvigubo ar net trigubo stiklo paketais nebeatlieka kondensuoto vandens skirtuvo funkcijų. Būtent todėl šiais laikais labai svarbu reguliariai atidaryti langus, siekiant užtikrinti pakankamą vėdinimą ir drėgmės pašalinimą iš patalpų.

Intensyvus vėdinimas, šiluma, neperšąlančios atitvaros yra būtinos sąlygos, kad neįsiveistų pelėsiai. Patalpų oro kokybę pagerina vėdinimo grotelės languose, įrengti mini rekuperatoriai. Praverstų įsigyti drėgmėmatį ir sekti patalpų oro santykinį drėgnį, kad jis būtų ne didesnis kaip 60 procentų.

Pelėsio naikinimasJei sutvarkoma vėdinimo sistema ir ji veikia, jei patalpos šildomos normaliai, o pelėsiai nenyksta ir dauginasi, gali būti, kad jų atsiradimo priežastis yra iš lauko pusės drėkstančios sienos ar drėgmė, patenkanti per nesandarias siūles ar sandūras, taip pat nepakankama išorinių sienų šiluminė varža. Tuomet gali pagelbėti hidroizoliacija, apšiltinimas ir vėdinimo sistema.

Pelėsio naikinimas

 

Priemonė pelėsiui naikinti „Brillux Antischimmel 3430“

Išsprendus vėdinimo, šildymo problemas, galima imtis pelėsių naikinimo. UAB „Dažau.lt“ efektyviam ir saugiam jų šalinimui ir kelio užkirtimui atsirasti ateityje, siūlo du specialius produktus – antipelėsinę priemonę „Brillux Antischimmel 3430“ ir antipelėsinius dažus „Brillux Schimmelschutz 930“.

Vokietijos dažų gamintojas „Brillux GmbH&CO“ savo gaminamuose dažuose, lakuose, gruntuose beveik nenaudoja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų. „Brillux“ dažų asortimente yra dažų linija alergiškiems žmonėms, ekologiškų dispersinių dažų linija, žymima ELF ženklu (ELF – ženklas, rodantis, kad dažai gaminami be plastifikatorių ir tirpiklių). „Brillux Antischimmel 3430“– saugi priemonė pelėsio naikinimui, sudėtyje neturinti biocidų.

Rekomenduojama pelėsiais apaugusius plotus nupurkšti priemone „Brillux Antischimmel 3430“ ir luktelėjus nuplauti. „Antischimmel 3430“ yra 0,5 l talpoje su purkštuvu. Priemonė purškiama iš 3-5 cm atstumo, palaukiama apie 10 minučių ir tada apdorotas paviršius nuplaunamas vandeniu. Šis preparatas gaminamas rūgščių pagrindu ir yra patikimesnis būdas išnaikinti pelėsius nei chloras ir pažeisto paviršiaus gramdymas, patalpos neprasmirsta chloru. Jeigu pelėsiai nėra įsimetę giliai į mūrą, su priemone nuo pelėsių „Antischimmel 3430“ juos nesunkiai išnaikinsite.

Pelėsio naikinimasAntipelėsiniai dažai „Brillux Schimmelschutz 930“

Kadangi pelėsis turi savybę giliai įsiskverbti į medžiagas ir yra pasiruošęs „išlįsti“, kai tik susidarys tam tinkamos sąlygos, rekomenduojama paviršius, nuo kurių panaikinti pelėsiai, taip pat kambarių, patalpų, kuriose yra padidinta drėgmė (virtuvės, vonios kambariai, pramoninės virtuvės, drėgnos gamybos patalpos) sienas ir lubas nudažyti antipelėsiniais dažais. „Brillux Schimmelschutz 930“ – itin efektyvūsč saugantys nuo pelėsio atsiradimo dispersiniai vidaus dažai. Šie dažai neturi tirpiklių ir plastifikatorių, bet turi fungicidinių ir baktericidinių priedų, kurie neleis pelėsiui atsirasti ir daugintis.

„Brillux Schimmelschutz 930“ dažai turi teigiamą Vokietijos AgBB reitingą kaip tinkantys vidaus apdailai ir nepavojingi sveikatai. AgBB yra Vokietijos Statybos produktų sveikatos vertinimo komitetas, kuris pagal tam tikrus kriterijus (lakiųjų organinių junginių, tirpiklių, biocidų kiekius bei kitus parametrus) testuoja statybos produktus dėl poveikio sveikatai.

Pelėsio naikinimasAntipelėsinius dažus „Brillux Schimmelschutz 930“ galima naudoti naudoti virtuvėse, maisto gamybos patalpose, vaikų darželiuose, mokyklose ir kitose panašiose įstaigose. Dažai yra bekvapiai, baltos spalvos. Jei reikia spalvotų sienų, į dažus įdedami spalvos pigmentai.

Lietuvoje vyrauja jūrinis klimatas, kuriame bet kuriuo metų laiku daug drėgmės, žiemos su dažnai pasikartojančiais atodrėkiais. Todėl pelėsiai linkę augti ne tik pastatų viduje, bet ir ant fasadų, jei tik yra jiems palankios sąlygos. Kad tokios sąlygos nesusidarytų, „Brillux“ dažų gamintojas siūlo specialius fasadinius dažus, kurie neleis atsirasti pelėsiams. Kokie dažai kokioms sąlygoms geriausiai tinka, pakonsultuos ir reikiamus dažus parinks „Brillux GmbH&CO“ atstovas Lietuvoje UAB „Dažau.lt“.

DAŽAU.LT, UAB

Daugiau informacijos:

www.dazau.lt

dprent.lt

e-dazau.lt

DAŽAU.LT, UAB infopuslapis

Pasidalink: