apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Pagrindiniai keraminių ir betoninių čerpių skirtumai

Pagrindiniai keraminių ir betoninių čerpių skirtumai Pagrindiniai keraminių ir betoninių čerpių skirtumai

Skirtumas tarp keraminių ir betoninių čerpių gali būti akivaizdus tiems, kurie dirba pramonėje ar statybų sferoje, bet tiems, kurie šioje srityje turi mažai patirties arba neturi visai, šie skirtumai nėra tokie aiškūs. Betoninės čerpės tapo vienu populiariausių pasirinkimu rinkoje, tačiau keraminės čerpės ir toliau įrodinėja savo vertę. Priklausomai nuo statybos reikalavimų, kiekviena iš jų turi savo privalumų.

Pagrindiniai keraminių ir betoninių čerpių skirtumai

Straipsnyje pateikti pagrindiniai betoninių ir keraminių čerpių skirtumai ir informacija, kuri padės apsispręsti, kuris pasirinkimas yra tinkamiausias Jūsų stogui.

Tiek betoninės, tiek keraminės čerpės turi akivaizdžius privalumus – abiejų rūšų čerpės gali būti modifikuojamos, kad atitiktų jūsų namo unikalų stilių ir užtikrintų saugumą. Tinkamai įrengtoms abiejų rūšių čerpėms reikia mažai priežiūros ir abi gali būti naudojamos itin ilgą laiką.

Betoninių čerpių gamyba

Betoninės čerpės pagamintos iš cemento, smėlio ir vandens mišinio. Jos suformuojamos šilumos ir aukšto slėgio metu. Paviršių galima lyginti su tuščia drobe, nes pilka medžiaga gali būti dažoma, kad atitiktų daugelį kitų atspalvių ir stilių, tokių kaip molis, šiferis, mediena ir akmuo.

Keraminių čerpių gamyba

Keraminių čerpių estetinis patrauklumas kyla iš jų žemiškos natūralios išvaizdos. Keraminės čerpės gaminamos kaitinant molį itin aukštoje temperatūroje.

Šios čerpės pasižymi ilgaamžiškumu, jos nekeičia savo spalvos bei savybių 100 metų todėl, kad spalva yra išgaunama iš medžiagos gamybos proceso metu esant itin aukštai temperatūrai krosnyje. Natūralus medžiagos šaltinis taip pat reiškia, kad keraminės čerpės yra ir ekologiškas pasirinkimas.

Kainų skirtumai

Daugeliu atvejų kaina gali būti lemiamas veiksnys. Paprastai keraminės čerpės yra brangesnės dėl gamybos proceso. Jei įmanoma, turėtumėte apsvarstyti ilgalaikį sprendimo poveikį dėl vieno ar kito pirkinio pasirinkimo ir pasverti kainos ir vertės privalumus ir trūkumus.

Pagalvokite ir apie tai, kiek ilgai namas bus Jūsų nuosavybėje, ir jei jūs nuspręsite parduoti, čerpinio stogo pridėtinė vertė gali turėti didelės įtakos kainai.

Estetinė išvaizda

Žiūrint iš arti, keraminės čerpės yra aiškios nugalėtojos. Technologijų tobulinimas per pastaruosius dešimtmečius byloja apie gamintojų sugebėjimus išgauti keraminių čerpių spalvas ir dizainą. Estetinė išvaizda, lyginant betonines ir keramines čerpes yra gerokai pastarųjų pusėje.

Dėl porėtos betoninių čerpių prigimties, ilgainiui jos neišlaiko originalios čerpės spalvos. Kalbant apie molinės čerpes su keramikos apdaila, jų spalva išlaikoma visą gyvenimą be išblukimo.

KERAMINĖS ČERPĖS

Pagrindiniai keraminių ir betoninių čerpių skirtumai

BETONINĖS ČERPĖS

Pagrindiniai keraminių ir betoninių čerpių skirtumai

Ilgaamžiškumas

Tiek keraminių, tiek betoninių čerpių gyvavimo trukmė yra tikrai panaši. Gamintojai paprastai suteikia 30 – 50 metų garantiją, nors daugeliu atvejų tiek keraminės, tiek betoninės čerpės išliks mažiausiai dvigubai ilgiau. Didžiąja dalimi tai nulemia kaip gerai bus išlaikytas stogas per visą jo eksploatavimo laiką.

Nors abi medžiagos garantuoja apsaugą namų interjerui nuo išorinio poveikio, cementas sugeria vandenį greičiau. Tiek molis, tiek betonas nereikalauja daug dėmesio priežiūrai. Atsiradę trūkinėjimai arba lūžiai turėtų būti sprendžiami greitai, nepriklausomai nuo medžiagos, nors molis yra šiek tiek jautresnis įtrūkimams šaltesniu periodu.

Vandens absorbcija

Kiekvienos medžiagos įgėrimo greitis turės įtakos čerpių naudojimo trukmei ir bendrai išvaizdai. „Vidutinėmis“ oro sąlygomis keraminės ir betoninės stogo čerpės bus beveik vienodos. Tačiau, esant didesniam vandens kiekiui, gali atsirasti daugiau pelėsių ir atsirasti dėmių ant betono čerpių.

Betoninių čerpių vandens įgėrimo greitis yra maždaug 13% didesnis nei keraminių čerpių, kurių vandens absorbcija beveik per pusę mažesnė, maždaug apie 6%. Didesnis įgėrimas įtakoja pelėsių ir dėmių vystymąsi. Taip pat vandens įgėrimas prideda betoninėms čerpėms papildomo svorio. Jos jau yra sunkesnės už keramines čerpes, o dėl vandens  stogo konstrukcijai sudaromas papildomas slėgis. Daugeliu atvejų tai nesukels jokių papildomų problemų, tačiau tose vietose, kur lieka daugiau lietaus vandens, stogo konstrukcija, papildomam  saugumui galėtų būti labiau sustiprinta.

Svoris

Beveik savaime suprantama, kad betoninės čerpės yra sunkesnės nei keraminės plytelės. Vidutiniškai betoninės čerpės paprastai sveria apie 40–60 kg / m², nors tai skiriasi priklausomai nuo naudojamo čerpių modelio bei stiliaus. Keraminės stogo čerpės yra lengvesnės, apie 30–35 kg / m², tačiau taip pat yra ir keraminių čerpių modelių kurios gali sverti iki 65 kg / m².

Renkantis tarp molio ar betono, labai svarbusuprasti pagrindinius skirtumus.

Dėl porėtos betoninių čerpių prigimties, originali čerpių spalva ilgainiui išnyks. Kalbant apie keramines, tai negresia – spalva išlaikoma visą gyvavimo laiką be išblukimo.

Dėl šių ir kitų aukščiau išvardintų skirtumų keraminės čerpės kainuotų daugiau nei betoninės, todėl jei galvojate apie biudžetą, apsvarstykite – ar papildomos naudos yra papildomos išlaidos?

Pasistenkite pasirinkti reikiamą čerpę, kuri atitiktų jūsų biudžetą, ir jei vis dar nesate tikri, susisiekite su UAB „Arpekas“ specialistais, kurie suteiks visą Jums reikalingą informaciją.

Pasidalink: