apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Nestandartinių klojinių sistema PERI GRV kūginių konstrukcijų betonavimui

Nestandartinių klojinių sistema PERI GRV kūginių konstrukcijų betonavimui Nestandartinių klojinių sistema PERI GRV kūginių konstrukcijų betonavimui

Apskrita konstrukcija be templių - PERI GRV specialiai suprojektuotas visiškai uždarų mažų ir didelių diametrų apvalių konstrukcijų betonavimui. Sistema yra ekonomiška, kadangi nėra templių, kurių ertmes vėliau reikia užtaisyti brangiomis hidro-izoliacinėmis medžiagomis. PERI GRV šarnyrinė sistema taip pat gali būti naudojama specialiems projektams, tokiems kaip arkos ar arkiniai tiltai.

Kūginės konstrukcijos lengvai ir greitai betonuojamos, taikant nestandartinių klojinių sistemą GRV. Nuotekų valymo įrenginiai, Vilnius

ius

2009 metų gale buvo pradėta Vilniaus nuotekų valymo įrenginių statyba. Vilniaus nuotekų valymo įrenginiai sukaupia daug dumblo, kurį reikia utilizuoti. Įgyvendinus projektą, Vilniaus nuotekų valykloje bus įdiegti dumblo tankinimo, jo priėmimo iš kitų valyklų, terminės hidrolizės, pūdymo, dumblo sausinimo bei džiovinimo įrenginiai.

Taip pat bus sumontuota ir paleista papildoma technika – grotos, antriniai sėsdintuvai, grandikliai, smėlio plovimo įrenginiai. Dumblo apdorojimo siloso duobė susideda iš monolitinio kūgio formos dugno ir surenkamų plieninių sieninių plokščių. Dėl didelių kūgio matmenų (spindulio ir aukščio) jo betonavimas buvo suskirstytas į 4 ciklus po 2,36 m aukščio. Kiekvienam ciklui buvo pagaminti lenkti skydai iš GRV sistemos elementų, kurie sujungti sudaro kūgio formos konstrukciją. PERI šiai konstrukcijai panaudojo 90% nuomai skirtų elementų, todėl buvo sumažintos išlaidos klojinių gamybai.

Kiekvieno betonavimo ciklo klojiniai yra unikalūs dėl skirtingų spindulių ir aukščių, todėl skirtingiems etapams buvo pagaminti skirtingi segmentai. Jie buvo pagaminti PERI gamybinėje aikštelėje ir pristatyti į objektą, o užsakovui beliko juos sumontuoti į bendrą konstrukciją. Kadangi iš viso yra trys siloso duobės, todėl vieno lygio klojiniai buvo naudojami kitų lygių siloso duobėms betonuoti.

nuoteku-valymo-irenginiu-betonavimas

Kūginės monolitinės konstrukcijos realizuojamos naudojant tipinius sistemos GRV elementus.

kugines-monolitines-konstrukcijos


Edvardas Bielskis, darbų vadovas; Darius Vervečka, statybos vadovas; Stasys Juodis, statybos vadovas; Vidas Lasickas, statybos vadovas:

Iš pradžių abejojome dėl PERI techninio sprendimo, tačiau likome labai patenkinti gautu rezultatu. Šiame objekte pirmą kartą naudojome GRV sistemą ir mus nustebino tai, kad buvo pasiektas aukštas tikslumas (klojinių geometrija). Kadangi klojiniai buvo pagaminti kaip vientisas kontūras, ai padėjo labai sumažinti darbo sąnaudas ir vietoje planuotų 3 mėnesių darbai buvo atlikti per 1 mėnesį. Šiame objekte taip pat buvo naudojama RUNDFLEX sistema, kuri labai patiko dėl didelės skydų įvairovės ir lengvo pritaikomumo įvairiems spinduliams. Visos taikytos sistemos turėjo daug papildomų elementų leidžiančių dirbti greičiau, saugiau ir kokybiškiau. Likome labai patenkinti PERI techninių klausimų sprendimais ir reakcija į kliento poreikius.

nuoteku-valymo-irenginiu-betonavimas2

Panaudotos PERI sistemos: GRV Klojiniai apskritoms sienoms. RS / RSS atramos

Užsakovas:     “Dzūkijos statyba” UAB
Paslaugų tiekėjas:     PERI UAB, Lietuva

Kaip veikia GRV? GRV rygelis laiko iki 300 kN tempimo ir gniuždymo jėgą kuomet yra apvali, uždara konstrukcija. Esant uždarai konstrukcijai tempimo apkrovos tenka išoriniams skydams, gniuždymo - vidiniams.

GRV privalumai:
Apskrita konstrukcija be templių
PERI GRV specialiai suprojektuotas visiškai uždarų mažų ir didelių diametrų apvalių konstrukcijų betonavimui nenaudojant templių.
GRV - ekonomiška sistema arkiniams tiltams
Nėra skirtumo ar tai puslankė, segmentinė, krepšio ar kitokios arkinės formos, PERI GRV rygelinė sistema visada ekonomiškiausias būdas darbams atlikti.
Galimas išlenkimas iki labai mažo spindulio
PERI GRV užpatentuoti rygeliniai sujungimai leidžia išlenkti net ir labai nedidelį spindulį nuo 0,60 m.

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink: