ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Metalinių konstrukcijų suvirinimas – kaip išvengti suvirinimo defektų?

Metalinių konstrukcijų suvirinimas – kaip išvengti suvirinimo defektų? Metalinių konstrukcijų suvirinimas – kaip išvengti suvirinimo defektų?

Vieni dažniausiai pasitaikančių defektų metalinių konstrukcijų gamyboje ir montavime yra suvirinimo defektai. Tokie pažeidimai turi poveikį konstrukcijų laikomajai galiai ir jų panaudojimui.

Metalinių konstrukcijų defektai gali būti:

Grioveliai. Jie atsiranda neteisingai manipuliuojant elektrodu arba, kai susidaro per didelė suvirinimo srovė. 

Grioveliai gali būti:

a) didesni nei 0,5 mm, virinamo plieno storiui esant iki 10 mm;

b) didesni nei 1 mm, plieno storiui esant didesniam nei 10 mm.

Poros suvirinimo siūlės paviršiuje. Jos išryškėja, kai elektrodai suvirinimui naudojami su drėgnu aptepu arba, kai suvirinimo darbas ant nuvalyto paviršiaus atliekamas nekokybiškai.

Nepilnai suvirinti paviršiai. Šis defektas atsiranda tada, kai suvirinimo greitis yra per didelis arba jo stiprumas per mažas.

Metalinių konstrukcijų suvirinimasVisi šie defektai privalo būti iškertami, o siūlės – naujai, tvarkingai suvirinamos. Suvirinimo siūles apžiūri meistrai, patikrindami jų dydžius bei formas. Jeigu defektai nėra taisomi, visai konstrukcijai gresia suirimas.

Defektų atsiradimo tikimybę galima sumažinti atliekant baigtų virinti siūlių ir tarpinę patikrą. Suvirintojas patikrina suvirinimo režimą bei suformuotų siūlių rodiklius.

Mažeikiuose įsikūrusi bendrovė veikia nuo 2000 metų. Savo kelią rinkoje pradėjo kaip UAB „Tarptautinė statybos korporacija“ padalinys Mažeikių gamybinės bazės filiale, o 2004 m. buvo įregistruota UAB „ICC Engineering“, veikianti iki šios dienos. Pagrindinė įmonės veikla – suvirintųjų sujungimų ir pagrindinio metalo vidaus ir išorės defektų nustatymas.

UAB „ICC Engineering“ vykdo potencialiai pavojingų įrenginių, jų įrangos bei kitų metalinių konstrukcijų metalo ir suvirinimo siūlių neardomąją kontrolę:

Metalinių konstrukcijų suvirinimas

Radiografinę kontrolę (RT);

Metalinių konstrukcijų suvirinimas

ultragarsinę kontrolę (UT);

Metalinių konstrukcijų suvirinimas

magnetinę kontrolę ( MT);

Metalinių konstrukcijų suvirinimas

kapiliarinę (spalvinę) kontrolę (PT);

Metalinių konstrukcijų suvirinimas

apžiūrimąją kontrolę (VT);

vakuuminius bandymus (LT).

Pagal defektų aptikimo būdą, juos galima skirstyti į matomus (paviršinius, kurie buvo išvardinti ankščiau) ir nematomus (vidinius, pavyzdžiui, vidinės poros, sudurtinių bei kertinių siūlių neįvirinimas ir kt.). Vidinius defektus aptikti galima tik naudojant specialias priemones.

Bendrovės teikiamos paslaugos itin svarbios gamybos bei paslaugų įmonėms, savo veikloje naudojančioms potencialiai pavojingus įrenginius, įrangą ir kitas metalines konstrukcijas. UAB „ICC Engineering“ tikslas – patikrinti ir užtikrinti įvairių konstrukcijų metalo ir suvirintųjų sujungimų kokybę.

Be neardančios kontrolės, įmonė siūlo ir terminio suvirinimo siūlių formavimo (PWHT) paslaugas, atlieka kietumo bei storio matavimus, koordinuoja ir prižiūri suvirinimo darbus, organizuoja ir veda suvirintojų (pagal standarto LST EN ISO 9606-1 „Suvirintojų kvalifikacijos tikrinimas“ ir slėginių indų direktyvą PED 2014/68/EU savo bei Užsakovo teritorijoje) bei suvirinimo procedūrų patvirtinimo protokolo (SPPP / WPQR) atestavimą, ruošia vamzdynų, rezervuarų, metalo konstrukcijų ir kitų potencialiai pavojingų įrenginių techninę – vykdomąją dokumentaciją bei techninio įrenginio pasus, suvirinimo procedūrų aprašus (SPA) bei remonto technologinius lapus; ruošia kokybės kontrolės planus (KKP) ir kontrolės procedūras (KP).

ICC ENGINEERING, UAB

Daugiau informacijos:

www.iccengineering.lt

ICC ENGINEERING, UAB infopuslapis

Pasidalink: