ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Lietvamzdžiai ir latakai: 5 savybės, kurios nusako kokybę

Lietvamzdžiai ir latakai: 5 savybės, kurios nusako kokybę Lietvamzdžiai ir latakai: 5 savybės, kurios nusako kokybę

Ar pastebėjote internete, koks didelis yra stogo lietvamzdžių ir latakų pasirinkimas? Žmogui, nedirbančiam stogo dangų srityje, pasirinkti geriausius lietvamzdžius bus labai sudėtinga. Kadangi su stogais dirbu jau virš 7 metų, pasistengsiu Jums paprastai aprašyti pagrindines lietvamzdžių rūšis ir jų savybes.

Taigi, pradėkime… Lietvamzdžiai skirstomi į 2 pagrindines grupes: plastikinius ir metalinius.

Metaliniai lietvamzdžiai ir latakai būna tokių formų: kvadratiniai ir pusapvaliai. Pusapvaliai latakai ir lietvamzdžiai yra patys populiariausi Lietuvoje, todėl aprašysiu pagrindines penkias savybes, kurios nusako jų kokybę:

1. Stoginiai lietvamzdžiai ir latakai turi būti dengti dažo sluoksniu ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Jei vidinėje latako dalyje jūs pamatysite šviesiai pilką spalvą, reiškiasi, kad gaminys yra pagamintas iš paprastos stoginės skardos. Latakų ir lietvamzdžių pagamintų iš stoginės skardos tikrai nerekomenduoju rinktis.
2. Stogo lietvamzdžiai ir latakai iš vidaus ir iš išorės turi būti dengti 50 mikronu puralo dažo padengimu. Kadangi latakuose kaupiasi dulkės, šiukšlės ir kitos apnašos, plienas turi būti dengtas ilgaamžiu padengimu.
3. Latako išorinė dalis turi būti išriesta ne į išorę, o į vidų. Kai latako išorinė kraštinė išriesta į vidų, per didelę liūtį nuo stogo atėjęs vanduo neperšoks per lataką, o liks jame.
4. Latakų kampai turi būti užapvalinti, kad juose nesikauptų šiukšlės ar kiti nešvarumai.
5. Latakai vienas su kitu turi jungtis per specialią jungtį. Pas pigius latakus šios jungties nebūna, tokiu atveju latakai vienas su kitą įsikiša ir užsandarinamas hermetiku. Mano įsitikinimo tai nėra ilgaamžis sujungimas.

Lietvamzdžiai ir latakai
O dabar papasakosiu apie kvadratinius metalinius lietvamzdžius. Reikalavimai jiems yra tokie patys kaip apvaliems. Plienas turi būti dengtas storu ir ilgaamžiu puralo padengimu (50 mikronų). Kadangi kvadratiniai latakai sunkiau išsiplauna nei apvalūs, jiems ypač aktualu puralo padengimas iš vidaus. Latakų kampai taip pat turi būti užapvalinti, kad nešvarumai būtų lengvai nuplauti į lietvamzdį.

Lietvamzdžiai ir latakai

Jei renkatės kvadratinius lietvamzdžius ir latakus, rekomenduočiau atkreipti dėmesį Galeco Stal2 lietaus nuvedimo sistemą, kuri turi išskirtines savybes:

1. Ši lietvamzdžių sistema suprojektuota taip, kad nesimatytų latako laikiklių.
2. Latakų vidiniai ir išoriniai kampai yra užapvalinti.
3. Latakas vienas su kitu jungiasi per specialią jungtį, kuri panaikina vandens pratekėjimo tikimybę.
4. Ant latako laikiklių, iš priekio, montuojasi metalinė uždanga (galimo įvairios spalvos), kuri ne tik uždengia laikiklius ir sukuria minimalistinį stilių, bet ir susijungia su stogo pakalimu.

Lietvamzdžiai ir latakai

Jei Jūs pageidaujate, kad ant namo stogo nesimatytų nei latakų ir lietvamzdžių, galite montuoti „nematomą“ Galeco lietaus nuvedimo sistemą. Ši lietvamzdžių ir latakų sistema sukurta taip, kad montuotųsi stogo ir sienų konstrukcijoje. Nusprendus pasirinkti šiuos lietvamzdžius, visada rekomenduoju juos projektuoti dar tada kol nėra nei sienų nei stogo. Labai svarbu per daug arba per  neiškišti į gegnių į išorę, todėl bendradarbiavimas su architektu yra labai svarbus.

Lietvamzdžiai ir latakai

Lietvamzdžiai ir latakai


Tokie mano bus pastebėjimai apie metalinius lietvamzdžius ir latakus. Apie plastikinę lietaus nuvedimo nerašiau, nes ji jau „išeina iš mados“…

O žemiau pateikiamas mano trumpas video filmukas apie kokybiškus latakus

4 kokybiškų latakų savybės

ŠALTLITA, UAB

Daugiau informacijos:

ŠALTLITA, UAB infopuslapis

Pasidalink: