ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Krosnelės A klasės energinio naudingumo reikalavimus atitinkantiems namams – kaip išsirinkti?

Krosnelės A klasės energinio naudingumo reikalavimus atitinkantiems namams – kaip išsirinkti? Krosnelės A klasės energinio naudingumo reikalavimus atitinkantiems namams – kaip išsirinkti?

Nuo 2016 metų visose ES šalyse, taip pat ir Lietuvoje, nauji pastatai ir jų dalys turi atitikti energinio naudingumo A klasės pastatams keliamus reikalavimus. Nuo 2018 metų nauji pastatai ir jų dalys turi atitikti energinio naudingumo A+ klasės, o nuo 2021 metų – A++ klasės reikalavimus. UAB „Krosnys ir krosnelės“ tiems, kurie gyvena ar planuoja gyventi A, A+, A++ energinio efektyvumo name, rekomenduoja žinomų gamintojų krosneles. 

Krosnelės A klasės energinio naudingumo reikalavimus atitinkantiems namams – kaip išsirinkti?

A, A+, A++ namai dėl juose taikomų kompleksinių energinio efektyvumo priemonių pasižymi tam tikra specifika. Į ją, ketinantys namuose įrengti krosnelę ar židinį, turi atsižvelgti. Norint nustatyti energinio naudingumo klasę, skaičiuojamos suminės energijos sąnaudos reikalingos pastato šildymui, vėdinimui, vėsinimui, apšvietimui, karštam buitiniam vandeniui ruošti. Taip pat vertinama energijos dalis iš atsinaujinančių šaltinių bei bandomas pastato sandarumas.A++ klasės  pastatas beveik nevartoja energijos.

Vienas iš esminių A, A+, A++ energinio efektyvumo namo kriterijų yra izoliacija ir sandarumas. Tai reiškia, kad šalia visų kitų priemonių, natūralus vėdinimas turi būti pakeistas ventiliacine sistema su rekuperacija. Todėl tokiuose namuose gali būti naudojamos tik tos krosnelės ir židiniai, kurie turi atskirą oro pritekėjimo į pakurą sistemą, taip pat dvigubą degimą pakuroje. Židinių ir krosnelių gamintojai jau seniai buvo pasiruošę šiems pokyčiams ir jau kurį laiką siūlo aplinkai draugiškus sprendimus.

Krosnelės A klasės energinio naudingumo reikalavimus atitinkantiems namams – kaip išsirinkti?

UAB „Krosnys ir krosnelės“ specialistai atkreipia dėmesį, jog krosnelių gamintojo „Lotus“ pristatoma „Comfort Eco Boost“ sistema užtikrina spartesnį ir švaresnį degimą, atitinka A, A+, A++ energinio efektyvumo namams keliamus reikalavimus.

Krosnelės A klasės energinio naudingumo reikalavimus atitinkantiems namams – kaip išsirinkti?

„Lotus“ gamintojas siūlo kelias alternatyvas: „Prestige“, „Sola“, „Prestige Integra“, „Mira“. Šios krosnelės gali būti komplektuojamos su turi galimybę būti „Comfort Eco Boost“ sistema. Ši po degimo kamera sumontuota sistema, skirta papildomai paduoti šviežią orą į degimo kamerą. Papildomą oro gūsį malkoms galima suteikti reguliuojant – patraukiant atitinkamą rankenėlę. Tokiu principu galima rinktis, kiek laiko oras bus paduodamas: nuo 1 iki 7 minučių.

Krosnys ir krosnelės“ kartu su partneriu „Stiksas“ siūlo „Lotus“, „Stuv“, „Cera Design“, „M-design“, „Hoxter“, „Brunner“ gamintojų židinius ir krosneles, kurie tinka A klasės namams.

Vilniuje įsikūrusiame „Krosnys ir krosnelės“ salone jus pasitiks nuolat savo žinias atnaujinantys, patirtį gilinantys specialistai, kurių kompetenciją liudija sertifikatai ir klientų rekomendacijos. „Krosnys ir krosnelės“ teikia ne tik konsultacijų, dizainerio paslaugas – krosnelės atvežamos ir užnešamos, įrengiamos ir pajungiamos, atliekama apdaila. Įsigytiems produktams galioja gamintojų suteikta ilgalaikė garantija. „Krosnys ir krosnelės“ – gerai visame pasaulyje žinomų kompanijų atstovė. Lietuvos rinkai įmonė siūlo danų, norvegų, vokiečių, italų, belgų gamintojų židinių ugniakurus, krosnis ir krosneles bei aksesuarus, priedus, priemones jų priežiūrai.

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Daugiau informacijos:

www.krosneles.lt

www.ugnisgyvenimui.lt

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB infopuslapis

Pasidalink: