ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Koks investicijų planas – tokia ir renovacija

Koks investicijų planas – tokia ir renovacija Koks investicijų planas – tokia ir renovacija

Koks investicijų planas – tokia ir renovacija. Viena pagrindinių kliūčių sėkmingai daugiabučio renovacijai – prastai parengtas investicijų planas. Vis dar nereti atvejai, kai daugiabučio atnaujinimo projekto administratorius, kaip investicijų planų rengimo užsakovas, pasirašo šio plano priėmimo aktą, neįvertinęs jo kokybės. Todėl Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi investicijų planų rengimo trūkumus, parengė savivaldybėms ir renovacijos projektų administratoriams skirtas rekomendacijas, į ką atkreipti dėmesį vertinant tokius planus.

„Investicijų planas – tai namo renovacijos pamatas. Nuo šio svarbaus dokumento didžia dalimi priklauso, ar daugiabutis bus sėkmingai atnaujintas. Todėl investicijų planą siūlome pasirašyti tik įsitikinus, kad jis parengtas kokybiškai“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Aplinkos ministerijos parengtose rekomendacijose siūloma, prieš priimant investicijų planą, įsitikinti, ar buvo surašytas namo vizualinės apžiūros aktas. Kaip rodo patirtis, kartais daugiabučio atnaujinimo renovacijos investicijų planas rengiamas, net nemačius paties daugiabučio. Taip pat reikėtų patikrinti, ar plano rengėjas pateikė ir palygino galimus atnaujinimui skirtų priemonių variantus, ar pagrįstos darbų kainos, ar nurodytas preliminarus investicijų paskirstymas butų ir kitų patalpų savininkams pažymint jiems tenkančią investicijų sumą, kredito sumą ir kredito gražinimo bei palūkanų apmokėjimo mėnesinės įmokos dydį. Šios ir kitos rekomendacijos turėtų padėti daugiabučio atnaujinimo projekto administratoriui nuspręsti, ar pasirašyti investicijų planą. Ministerija atkreipia investicijų planų užsakovų dėmesį, kad jie, sudarydami sutartį su šių planų rengėjais, joje numatytų sankcijas už prastą darbo kokybę, nustatytų terminų nesilaikymą ir pan.

BFL nuotr.

2014-10-21 LR APLINKOS MINISTERIJA. Koks investicijų planas – tokia ir renovacija. Visuomenės informavimo skyrius. www.am.lt

Pasidalink: