apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kokią tvorą pasirinkti kaimo sodybai?

Kokią tvorą pasirinkti kaimo sodybai? Kokią tvorą pasirinkti kaimo sodybai?

Tiek nuosavuose ūkiuose, tiek komerciniuose ūkiuose tvoros atlieka svarbią funkciją - apriboja ir apsaugo gyvūnus bei nuosavus žemės plotus. Tvorą reikia pasirinkti atsižvelgiant į tai, kokiam tikslui ji tarnauja; yra dešimtys skirtingų tvorų gaminių, kuriuos galite pasirinkti bausa.lt.

Daugeliu atvejų tai bus tam tikra vielos aptvėrimo versija. Nepamirškite apsvarstyti, ar jums reikia leidimo pastatyti tvorą ir ar turėtumėte samdyti specialistus ar statybos darbus atliksite patys.

Tvoros pagrindas. Vielos aptvėrimo medžiagos stiprumas taip pat priklauso nuo to, kaip laidai tvirtinami kartu. Pigiausia tvora yra suvirinta viela, kurioje atskiri laidai tiesiog susiliejami jų susikirtimo vietoje. Nuo šio pagrindinio lygmens yra daugybė būdų, kaip pinti, gofruoti ir surišti vertikalius ir horizontalius laidus kartu, kad būtų užtikrintas tvirtumas, tinkamas naudoti tvorą. Stambių gyvūnų poreikiai skiriasi nuo, pavyzdžiui, naminių paukščių, o gyvūnai, kurie, kaip žinoma, stumia ar lipa, turi specialiai jiems skirtą tvoros medžiagą. Bet kurio ūkio sodyboje, be abejo, gali būti tos pačios rūšies gyvenamosios tvoros, paplitusios miestuose ir priemiesčiuose, pavyzdžiui, grandininės tvoros ir pan. Čia yra keletas paplitusių tvorų rūšių, būdingų tik ūkiams.

Spygliuota viela. Spygliuota viela yra klasikinis fermų aptvėrimas galvijams uždaryti, susidedantis iš dviejų ar trijų horizontalių tvirtos austos vielos sruogų, į kurias įkišamos aštrūs spygliukai. Sruogos suveriamos tarp metalinių ar medinių stulpų. Spygliuotų vielų tvoros riboja gyvulius paprastu vengimu - gyvūnai aptveria tvorą su skausmingais įsmeigimais ir išmoksta laikytis atokiau. Spygliuota viela gana gerai uždaro gyvūnus didelėse erdvėse, tačiau didelis, agresyvus gyvūnas gali lengvai juos sulaužyti. Jie nėra labai patrauklūs, tačiau labai veiksmingi pagal paskirtį. Tačiau spygliuota viela neapsaugo nuo to , kad dauguma laukinių gyvūnų nepatektų į jūsų žemės ūkio laukus. Ir būtinai patikrinkite zonavimo taisykles. Kai kuriose pusiau kaimo vietovėse spygliuota viela gali prieštarauti įstatymams.

Suvirinta viela. Šis pagrindinis ūkio aptvaras yra pagamintas iš standžių laidų, išdėstytų vertikaliomis ir horizontaliomis eilėmis su sujungtais sujungimais. Paprastai tinklelio kvadratai yra dviejų colių pločio ir trijų ar keturių colių aukščio. Suvirinimo siūlės gali sulūžti, todėl ši rūšis paprastai naudojama lengviems darbams, pavyzdžiui, uždarant mažus gyvūnus arba apsaugant naminius paukščius ar sodus. Pavyzdžiui, galima laikyti lapes ir kitus mažus plėšrūnus. Suvirintos vielos tvoros paprastai gaminamos iš 16 arba 14 gabaritų vielos ir parduodamos ritiniais, kurių plotis yra įvairus, pagal jūsų pasirinkimus.

Lauko tvora. Kita vielos tvoros rūšis, tačiau naudojama sunkesnio gabarito viela, kurios sujungimai yra užlenkti, kad užtikrintų papildomą tvirtumą. Jis naudojamas galvijams, kiaulėms ir kitiems dideliems gyvuliams. Vielos gabaritas paprastai yra apie 12 gabaritų, tačiau viršutinė ir apatinė viela gali būti sunkesnės 10 gabaritų vielos gabaritai, kad būtų užtikrintas papildomas ilgaamžiškumas.

Yra keletas variantų: Vyrių sujungimo mazgo tvora sustiprina kiekvieną vielos sankirtą, apvyniodama vertikalius laidus horizontaliai. Tai suteikia žymiai didesnį šoninį tvirtumą nei standartinė suvirinta vielinė tvora, tačiau gyvūnai, linkę lipti, gali paslysti horizontaliaisiais laidais. Fiksuoto mazgo tvora: pagal šį stilių vielos sankryžos sutvirtinamos iš abiejų krypčių, o tai neleidžia tvoros laidams apskritai slysti. Austa lauko tvora: pagal šį stilių laidai yra persipynę, taip pat sutvirtinami tam tikru mazgu. Specialios gofruotos jungtys suteikia tam tikrą lankstumą smūgio metu ir leidžia tvorai vėl formuotis po to, kai stambūs gyvūnai ją stumia. Tai gali būti ypač naudinga uždarant gyvulius, kurie, kaip žinoma, stumia ar taranuoja tvorą, pavyzdžiui, ožkas, paukščius ar avis.

 

Pasidalink: