ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kokia tinkamiausia lietaus nuvedimo sistema? Specialisto atsakymas

Kokia tinkamiausia lietaus nuvedimo sistema? Specialisto atsakymas Kokia tinkamiausia lietaus nuvedimo sistema? Specialisto atsakymas

Ar žinojote, kad stogo latakai ir lietvamzdžiai yra svarbiau net už stogo dangą? Pavyzdžiui, savo prabangius stogus mes uždengsime saulės kolektoriais jau po 7 metų ir tiek jų bematysime. O štai lietaus nuvedimo sistema toliau tarnaus ir turės tai atlikti kokybiškai. Be to, pasikeisti stogą yra lengviau nei latakus, nes jų tvirtinimą dengia lietskardė, kuri pakišta po stogo danga.

Šiandien Jums papasakosiu, kaip išsirinkti lietaus nuvedimo sistemą, nes paprastam žmogui jos atrodo visos vienodos, o taip tikrai nėra.

Dažnai manęs klausia, ar kokybiškos plastikinės lietaus nuvedimo sistemos? Pasakysiu Jums atvirai. Stogų srityje dirbu jau 14 metų, mačiau įvairiausių lietaus nuvedimo sistemų. Prieš 10 metų savo namui susimontavau plastikinius latakus ir lietvamzdžius su metaliniais laikikliais. Šį plastikinė lietaus sistema savo darbą atlieka puikiai, bet ji man negraži… Išsibanguoja latakai, atrodo nesolidžiai. Dabar visiems rekomenduoju montuotis tik metalinius latakus ir lietvamzdžius. Teko matyti plastikinių latakų, kurie, per kelerius metus, nubluko iki neatpažįstamos spalvos.

Kokia tinkamiausia lietaus nuvedimo sistema?

O su metaline lietaus nuvedimo sistema irgi yra tam tikrų niuansų, kuriuos reikia žinoti pirkėjui. Tik iš pirmo žvilgsnio visos lietaus sistemos yra vienodos. Pasidalinsiu keletu patarimu, kurie padės Jums išsirinkti kokybišką produktą:

  1. Rinkitės latakus ir lietvamzdžius, kurie pagaminti ne iš plonesnio nei 0,6 mm storio plieno. Kodėl lietaus nuvedimo sistemos plieno storis turi būti toks storas? Įsivaizduokite situaciją: Jūs norite lipti ant stogo, atremiate kopėčias į lataką, pradedate lipti ir jis susilanksto… Štai ir atsakymas. Žinoma keletą kartų metuose atsitinka taip, kad latakuose prisikaupia daug šlapio sniego, kuris gali sulankstyti pačius latakus. Štai kodėl lietaus nuvedimo sistema turi būti iš storos skardos.
  2. Rinkitės latakus ir lietvamzdžius, kurie dengti puralo padengimu iš abiejų pusių. Latakuose užsilaiko dulkės, purvas ir kiti nešvarumai. Ypatingai daug cheminių reakcijų vyksta latakuose, kurie yra miestų centruose, nes nuo automobilių suodžių pasidaro latake tikra „chemikalų mišrainė“. Kad lietaus nuvedimo sistema nesurūdytų greičiau nei skardinis stogas, reikia, kad ji būtų dengta storu puralo padengimu.
  3. Rinkitės latakus, kurių išorinis kraštas lenktas ne į išorę, o į vidų. Atlėkus dideliam vandens kiekiui nuo stogo, jis peršoks per lataką, jei jis bus išriestas į išorę, o ne į vidų.

Kokia tinkamiausia lietaus nuvedimo sistema?

Štai tokie mano trumpi praktiški patarimai renkantis lietaus nuvedimo sistemą. Dar būna ir keturkampės bei paslėptos lietaus nuvedimo sistemos, bet apie jas papasakosiu sekantį kartą. Ir atminkite, kad ir kokius pasirinksite latakus savo stogui, jei jie bus sumontuoti ne pagal taisykles, iš jų kokybės nebus jokios naudos.

ŠALTLITA, UAB

Daugiau informacijos:

ŠALTLITA, UAB infopuslapis

Pasidalink: