apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

Keraminis dūmtraukis – kaip išsirinkti kokybiškiausią?

Keraminis dūmtraukis – kaip išsirinkti kokybiškiausią? Keraminis dūmtraukis – kaip išsirinkti kokybiškiausią?

Rinkoje egzistuoja begalė skirtingų kaminų gamintojų, tačiau kaip atskirti, kuris yra patikimas ir gamina kokybišką produkciją? Atrodo gaminys tas pats ir turi atlikti vieną ir tą pačią funkciją, tačiau taip galvojant labai klystama. Juk kaminas – ypač svarbi namo konstrukcinė dalis, kuri neretai turi atlaikyti ir 1000 C karščio apkrovas, todėl gaminys turi būti labai aukštos kokybės, pagamintas tik iš geriausių medžiagų. Geras kaminas turi tarnauti ne trumpiau nei 30 metų, tai nėra tas gaminys, kurį lengva pakeisti ar permontuoti, kaip tarkime pastatomą metalinę krosnelę.

Aukštos kokybės kaminai pasižymi:

 • Nepriekaištinga trauka, minimalus suodžių kaupimasis ant sienelių.
 • Kuo mažesnis įdėklų sujungimo skaičius, taip užtikrinama maksimali gaisrinė sauga.
 • Greitai pasiekiama darbinė temperatūra, atsparumas aukštoms temperatūroms (1000 C ir daugiau laipsnių).
 • Movinis sujungimo tipas, kuris užtikrina, jos įdėklai bus saugiai ir nepriekaištingai sujungti vienas su kitu.
 • Keramikos tipas („Hightec“) ir jos išdegimo temperatūra – ne visos molio rūšys vienodai atlaiko rūgštynę terpę ir ekstremalias temperatūras.
 • Ilgalaikės rašytinės gamintojo garantijos (ne mažiau 30 metų), sertifikatai ir viso, pilnai surinkto kamino atitikties deklaracijos.

Keraminis dūmtraukis

Kas yra „Hightec“ keramika ir kodėl ji geriau nei šamotas?

Skirtingos molio rūšys, sąlygoja skirtingas keramikos savybes. „Hightec“ keramikai naudojamos tik brangios ir ypatingai aukštos kokybės molio rūšys. Ilgai trunkantis, daugkartinis molio malimas ir maišymas leidžia išgauti vienalytę masę – ypač mažai grūdėtą ir tankią. Išdegus tokią masę, gaunami tvirti, didelio tankio, o svarbiausia plonasieniai ir lengvi keraminiai vamzdžiai.

Gaminant šamoto vamzdžius naudojamos pigesnės (žemesnės klasės) molio rūšys. Jis malamas mažiau, stambesne frakcija. Išdegus tokią masę, vamzdis bus labiau porėtas, nei „Hightec“ keramikos. Taip pat, jis įgers daugiau drėgmės, o dėl storų sienelių lėčiau pasieks darbinę temperatūrą. Gaminant šamoto tipo įdėklus dažniausiai naudojama „dantis į dantį“ jungtis, o ne movinis sujungimas. Tai sąlygoja mažesnį įdėklų sukibimo plotą. O ir montavimas šamoto vamzdžių yra sudėtingesnis, nes lyginant su „Hightec“ keramika, jie bus beveik per pusę sunkesni.

Keraminis dūmtraukis

Dūmtraukio komplektacija

Renkantis kokybišką dūmtraukį, svarbu ne tik pasirinkti tinkamą keraminį įdėklą. Ne mažiau svarbu, kokią komplektaciją klientas gaus.

Pilnas dūmtraukio komplektas turėtų atrodyti taip:

 • Keraminiai įdėklai.
 • Akyto betono blokeliai.
 • Izoliaciniai dembliai (akmens vatos įdėklai keramikos izoliacijai).
 • Pajungimo trišakis (45 arba 90 laipsnių), pravalos trišakis, kondensacinis vamzdis.
 • Muro mišinys blokeliams, specialūs klijai keramikos klijavimui.
 • Betoninė arba skardinė užbaigimo plokštė.
 • Aiškiai suprantama montavimo instrukcija.
 • Apžiūros durelės.

Vis dar dvejojant, kokį kaminą pasirinkti – geriausia atvykti pas specialistus. Gausite išsamią konsultaciją, o išsiaiškinus poreikius bus parinktas tinkamiausias sprendimas. Montavimo darbus, taip pat rekomenduojama patikėti tos srities profesionalams, nes tik tokiu atveju galios rašytinė garantija. Būsite ramūs, jog viskas sumontuota teisingai ir dūmtraukis funkcionuos taip, kaip numatyta gamintojo.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos: www.stogocerpes.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink: