apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kaip įsirengti terasą patiems ir išvengti lemtingų klaidų

Kaip įsirengti terasą patiems ir išvengti lemtingų klaidų Kaip įsirengti terasą patiems ir išvengti lemtingų klaidų

MIMETA, UAB

www.mimeta.lt

Nesvarbu ar tai būtų vasara ar žiema, lauke leisti laiką galime visada. Tai tampa daug paprasčiau jei turite įsirengę nuosavą terasą. Terasa suteikia begalę privalumų – Barbekiu kepsnių vakarėlis su šeima ar draugais, mėgavimasis rytine kava ar romantiška vakarienė saulei leidžiantis... Bet koks laisvalaikis leidžiamas gryname tampa smagesniu ir naudingesniu. Taigi, gyvenate nuosavame name, tačiau dar neturite įrengtos terasos? „Mimeta“ specialistai skuba į pagalbą. Terasos įrengimo darbus galite pradėti planuoti jau dabar.  Belieka susipažinti su jos montavimo patarimais, kurie žingsnis po žingsnio padės teisingai įsirengti terasą, kuri tarnaus ir džiugins ilgus metus.

Mimeta patarimai kaip įsirengti terasą ir išvengti lemtingų klaidų

Labai svarbu pradžioje, prieš įsigyjant medžiagas, atlikti terasos projektą, apmąstyti, kokio dydžio terasos norėsite, kokios formos ir kuriuo paros metu dažniausiai būsite lauke.

Dažniausiai terasa įrengiama namo vidiniame kieme, atsižvelgiant į pietrytinę, pietinę arba pietvakarinę pusę.

Terasos montavimas

Terasos pagrindas įrengiamas iš polių, kurie dažniausiai būna kalami, įsriegiami metaliniai arba standartiniai betoniniai. Standartiškai poliai turi būti įgręžiami apie 0.9 – 1.2 m gylio, o atstumas tarp jų 1 – 1.5 m, tačiau polių išdėstymas labiausiai priklauso nuo konstrukcijos formos. Dažna klaida, kad nepasidarius projekto yra subetonuojami poliai, nežinant, kokia bus montuojama terasa, nes būtent nuo to priklauso, kokie bus polių atstumai.

Polių terasai montavimas

Kaip įsirengti terasą patiems

Išbetonavus polius, į juos reikia sumontuoti smeiges, kurias galima įgręžti arba įbetonuoti.

Taip pat, vienas iš būdų yra nekišti smeigių į šlapią betoną, o palaukti, kol betonas sustingsta, tada išgręžti ertmes, pripurkšti į jas ankerinės masės ir tuomet į šią masę įkišti smeiges. Toks būdas yra geresnis, nes ankerinė masė yra tvirtesnė už betoną, todėl stipriai priklijuoja smeigę. Tokiu būdu smeigės įstatomos tiksliai ten, kur ir reikia. Dažniausia klaida ir yra, kad smeigės įdedamos į šlapią betoną, jam stingstant, smeigės pakeičia savo padėtį ir kuomet yra montuojamas karkasas, jos būna skirtingame aukštyje.

Vėliau ant polių uždedamas ruberoido lakštas, kad medinis karkasas nekontaktuotų su betonu.

Tuomet patiesiama geotekstilė, užleidžiant ją viena ant kitos 15 cm ir prispaudus skaldos mišiniu (3 cm). Geotekstilė reikalinga tam, kad nepradėtų augti žolės iš po terasos.

Geotekstilės dengimas

Kaip įsirengti terasą patiems

Pereiname prie terasos konstrukcijos – karkaso. Svarbu tai, kad tiek terasos paviršius, tiek karkasas turi būti iš tos pačios medienos, kad išlaikyti vientisumą, ilgaamžiškumą, t. y. kad nepradėtų vienos lentos greičiau dėvėtis už kitas. Geriau rinktis obliuotą ar kalibruotą karkasą, nes darbas bus lengvesnis ir atliktas tiksliau.

Terasos konstrukcijos – karkaso įrengimas

Kaip įsirengti terasą patiems

Kaip įsirengti terasą patiems

Labai svarbus atstumas tarp žemės ir karkaso. Turi būti ne mažiau 20 cm, kad vyktų ventiliacija.

Terasinių lentų tvirtinimas

Kaip įsirengti terasą patiems

 

Terasines lentas galima tvirtinti sukant sraigtus per viršų arba nematoma tvirtinimo sistema (kuomet sraigtai tvirtinami 45 laipsnių kampu, įgręžiant juos į lentą). Sraigtai gali būti nerūdijančio plieno arba su antikoroziniu padengimu.

Lentų terasai pasirinkimas

Lietuvoje vienos ir populiariausios yra impregnuotos pušies, maumedžio ir termiškai apdorotos lentos.

Svarbu paminėti, kad jeigu pradėsite alyvuoti terasą ir norėsite visuomet ją išlaikyti estetiškai gražią, tuomet tai turėsite daryti kasmet, geriausia 2–u kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Kitu atveju, terasa praras savo žavesį, spalva nubluks, paviršius pasidengs dėmėmis, todėl ją reikės iš naujo šlifuoti ir alyvuoti. Todėl „Mimeta“ pataria arba iš viso nealyvuoti arba pasirengti alyvuoti 2–u kartus per metus.

Lentos gali būti rifliuotos ir lygios, kokią struktūrą pasirinkti, gali priklausyti ir nuo aplinkos. Pavyzdžiui, jeigu aplink jus yra žvyras ar smėlis, tuomet geriau rinktis rifliuotą lentą, kad smėlis subyrėtų į lentos tarpus ir taip sumažintumėte paslydimo riziką. Lygus paviršius yra praktiškesnis, nes galima lengviau nušluoti purvą.

Kaip įsirengti terasą patiems

„Mimeta“ pabrėžia, kad itin svarbu pasidomėti terasos montavimo taisyklėmis bei pasirinkti tinkamas medžiagas, nes kitu atveju gali būti padarytos lemtingos klaidos, kurios paskui skaudžiai atsilieps eksploatacijos metu.

Kaip įsirengti terasą patiems

Apsilankę mimeta.lt elektroninėje statybos ir apdailos medžiagų parduotuvėje rasite kokybiškas ir atrinktas reikiamas medžiagas. O jei norite pasikonsultuoti, nedvejodami rašykite arba skambinkite ir gaukite informaciją iš profesionalų.

Pasidalink: