apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Kaip įsigyti būstą su paskola Klaipėdoje (9 žingsniai)

Kaip įsigyti būstą su paskola Klaipėdoje (9 žingsniai) Kaip įsigyti būstą su paskola Klaipėdoje (9 žingsniai)

Klaipėda – mūsų šalies uostamiestis. Nors lyginant su 2018 m. pirmosios pusės duomenis su 2017 m. pabaiga, Klaipėdos NT rinkos augimas šiek tiek sulėtėjo, būstų pardavimai šiame mieste vis vien lieka vieni didžiausių Lietuvoje.

Ne paslaptis, jog žmonės ne visuomet turi pakankamai lėšų butui įsigyti iš karto, todėl tokiu atveju yra kreipiamasi į bankus, finansinės pagalbos.

Butų pirkimui su paskola iš banko yra taikomi papildomi teisiniai reikalavimai.

Šiame straipsnyje pateikiame nepriklausomų NT ekspertų sudarytą 9 žingsniai procedūrą, paaiškinančią, kaip veikia būtent toks pirkimo procesas.

1. Apsvarstykite finansines galimybes

Jeigu neturite reikiamos pinigų sumos ir skolinatės iš banko, geriausia yra kreiptis į keletą iš jų, tam, kad pilnai išsiaiškinti kokiomis sąlygomis jums pinigai bus skolinami. Tokiu atveju geriausiai kreiptis į paskolų brokerius, kurie padės rasti geriausią variantą.

Užpildę kredito paraišką, jūs kelių dienų bėgyje gausite atsakymų su variantais iš pagrindinių šalies bankų. Skolinantis, svarbu įvertinti ne tik mokamų palūkanų dydį, tačiau ir daug papildomų sutarties sąlygų tokios kaip nemokumas, išankstinis paskolos grąžinimas, ar sutarties sąlygų keitimas.

Gavę preliminarų atsakymą iš bankų jūs jau galite susidaryti pradinį vaizdą kokį butą galėtumėte pirkti.Jei esate daugiavaikė šeima, galite tikėtis ir papildomų benefisų iš valstybės. Tokiu atveju reikėtų pasidomėti lengvatinėmis paskolos sąlygomis.

Žinoma, lengvatos bus taikomos tik toms šeimoms kurios neviršija nustatytos lengvatoms pajamų sumos.

2. Tinkamiausio varianto paieška

Skirkite daugiau laiko buto paieškai ir suraskite keletą variantų artimiausių jūsų lūkesčiams. Gerai pagalvokite apie sumą kurią galite skirti savo būstui bei buto ypatybes. Tik skirdami pakankamai laiko galite tikėtis pasisekimo rasti kas jums geriausiai tiks.

Žinoma, reikia kartu mokėti ir įvertinti savo pirkimų galimybes. Jeigu finansai neleidžia įsigyti jūsų svajonių buto, gali tekti apsistoti ir prie pigesnio varianto.

Kas padėtų apsispręsti? Gausus pasirinkimas ir praktiška skelbimų sistema – patogi butų paieška Klaipėdoje.

3. Rezervacijos (užstatinis) mokestis arba preliminari sutartis

Kitas žingsnis – buto rezervacija. Kai išsirinkote tinkamą butą, už jį reikės pakloti rezervacijos mokestį (užstatą), tam tikram laiko tarpui. Tokiu atveju neretai yra pasirašomos buto rezervacijos sutartys, kurios apsaugo abiejų pusių interesus. Sulaužius sąlygas, užstatas prarandamas.

Vietoj rezervacijos, įmanomas variantas kuomet yra sudaroma preliminari pirkimo-pardavimo sutartis. Jeigu kuri nors pusė sulaužytų susitarimo sąlygas - reikės mokėti avanso dydžio baudą (10% sutartos buto kainos).

Preliminari sutartis pasirašoma pas notarą arba be jo. Gavus šią sutartį arba paprastesnį, rezervacinę sutartis, kreipiamasi į turto vertintoją.

4. Turto vertinimas iš NT eksperto

Oficialus buto vertės vertinimas yra būtinas norint gauti banko paskolą. Tiksli buto kaina priklauso nuo turto specifikos ir ji gali šiek tiek skirtis nei kaip susiderėjote su pardavėju.

Paprastai bankai dengia iki 85 proc. buto sumos nurodytos oficialiame turto vertinime.

Tuo atveju, kai buto kaina įvertinama pigiau nei buvo sutarta su pardavėju, bankas padengs mažesnę pinigų sumą, todėl šiuo atveju praverstų papildomos asmeninės lėšos kurios būtų panaudotos padengti likusiai sumai.

5. Banko kreditavimo (paskolos) sutartis

Gavus oficialų vertinimą, galite kreiptis į banką buto kreditavimui. Banko atsakymas dėl galimybės skolintis iš jų, gali užtrukti keletą dienų.

Pasirašant sutartį būtinai su savimi turėkite visus reikalingiausius dokumentus apie savo pajamas, asmens dokumentą. Bankai tikrins jūsų pateiktos informacijos tikslumą iš SODROS, registrų centro ir panašių institucijų.

Jokiu būdu negalvokite ko nors slėpti ir pateikti tikslius duomenis apie savo finansus, pajamas, atlyginimus. Atsiradus neaiškumams galite apskritai negauti paskolos. Sutvarkius šiuos reikalus ir jeigu nesklandumų nėra, kelių dienų bėgyje rasite atsakymą dėl paskolos sutarties pasirašymo.

6. Pažyma dėl naujų buto savininkų iš registrų centro

Kitas žingsnis, pažyma dėl butų savininkų. Tam, kad gauti paskolą iš banko, ši pažyma - būtina. Ją registrų centras išduoda per 1-10d. Kuo greičiau norite gauti pažymą, tuo jos išėmimas kainuos brangiau. Ją galite užsakyti ir pasiimti tiesiai iš notaro.

7. Pirkimo-Pardavimo sutartis iš notarų ir nuosavybės įkeitimas teismui

Sutarus su banku ir gavus sutartį dėl paskolos, galite keliauti pas notarą. Tiesa, vizitą reikia derinti iš anksto, tam, kad notaras spėtų surinkti visas pažymas apie jus iš registrų centro.

Gavus duomenis iš jo, sėkmingai sudarysite pirkimo-pardavimo sutartį.

Po pirkimo-pardavimo sutarties reikės kreiptis į teismą dėl naujos nuosavybės įkeitimo. Tam, kad įkeisti perkamą butą, gali reikėti ir teismo sutikimo. Tai galioja, jei auginate nepilnamečius vaikus. Gavę registrų centro pažymą, kreipkitės į teismą, dėl prašymo.

Tai galima padaryti tiesiogiai, arba kreiptis internetu.

8. Buto perdavimo aktas ir komunalinių mokesčių atskyrimas

Jau atsikėlus į naują butą, su buvusiu buto savininku pasirašykite buto perdavimo aktą. Jame turi būti užfiksuoti komunalinių skaitliukų parodymai atspindintys mokesčius iki jums atsikeliant.

Tai jūsų įrodymas komunalinių mokesčių bendrovėms, atskiriant jūsų mokesčių mokėjimo istoriją nuo buvusio. Net jeigu ir buvęs savininkas dėl tam tikrų priežasčių nesumokėtų savo sąskaitos. Skola bus priskirta asmeniškai jam, o jūs turėsite papildomą apsaugą nuo nesklandumų.

9. Hipotekos įregistravimas ir apmokėjimo patvirtinimas

Turėdami teismo patvirtinimą eikite pas notarą. Jis įkeis jūsų butą hipotekos įmonei.

Gavęs duomenis apie įkeitimą, bankas perveda savo dalį butą pardavusiam šeimininkui.

Pervedus pinigus reikia dar kartą nueiti pas notarą, kad jis praneštų registrų centrui apie įsiskolinimo nebebuvimą.

Paprastai atvyksta abi besiderėjusios pusės.  Tuomet notarui pažymėjus, jog už viską yra atsiskaityta, pateikiamas prašymo užsakymas iš registrų centro, jog sandoris baigtas.

Turite klausimų?

Tokiu atveju, kreipkitės į juratecity.lt. Nepriklausoma NT ekspertė Juratė Mineikė papasakos plačiau apie butų pirkimą Klaipėdoje.

Pasidalink: