Spausdinti šį puslapį

Užuolaidų pasirinkimas: ko verčiau nedaryti?

Užuolaidų pasirinkimas: ko verčiau nedaryti? Užuolaidų pasirinkimas: ko verčiau nedaryti?

Nors dažnai apie tai nesusimąstome, tačiau iš tiesų užuolaidos yra svarbi bet kurio kambario interjero dalis, ženkliai prisidedanti prie bendros atmosferos plėtojimo. Nusprendę pasirūpinti naujais langų aksesuarais, turime aibę pasirinkimo galimybių – būtent dėl to ženkliai padidėja rizika priimti netinkamą sprendimą. Kokios yra dažniausios klaidos, kurias darome rinkdamiesi ir kabindami užuolaidas?

Netinkamo ilgio pasirinkimas. Renkantis užuolaidas, ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą jų ilgį – jei per ilgus gaminius dar bus įmanoma patrumpinti, su trumpesniais problemų bus kur kas daugiau. Žinoma, tai nereiškia, kad tokių užuolaidų negalėsite pakabinti, tačiau dėl per trumpo jų ilgio kambarys vizualiai gali atrodyti gerokai mažesnis. Optimaliausia nuo grindų palikti 1-2 cm – tuomet užuolaidos nekaups dulkių, tačiau lygiai taip pat optiškai nekeis kambario dydžio.

Užuolaidos yra per siauros. Tam, kad užuolaidos gražiai „kristų“ ir atliktų savo funkciją blokuodamos šviesą, ne mažiau svarbu pasirinkti ir tinkamą jų plotį. Geriausia, jeigu jos būtų pusantro karto platesnės nei pats langas, tačiau klaidos taip pat nepadarysite, jei iš abiejų rėmo šonų paliksite bent po 15 centimetrų. Visus šiuos skaičiavimus pravartu atlikti dar prieš įsigyjant užuolaidas: pasirinkę tinkamą ilgį ir plotį, be jokių papildomų nesklandumų jas galėsite pakabinti iš karto.

Netinkamas karnizo montavimas. Net jei pasirinksite tinkamą užuolaidų dydį, galite suklysti apsispręsdami dėl karnizo aukščio – daugeliui kyla noras jį kabinti iš karto virš lango rėmo, tačiau toks sprendimas ženkliai sumažina optinį kambario dydį. Kad to išvengtumėte, geriausia karnizą montuoti bent 10-15 centimetrų virš lango, o jeigu lubos ypatingai aukštos – šiam gaminiui tiks ir pusiaukelė tarp lango ir lubų.

Išsirenkamos sunkiai prižiūrimos medžiagos. Norėdami be didelių pastangų išlaikyti užuolaidas švarias, apie tai pagalvokite dar prieš jas įsigydami. Jei atitinkamą audinį bus galima skalbti skalbimo mašinoje, toks plovimas nereikalaus nei daug laiko, nei papildomų lėšų, tačiau kiek su kitokiais rūpesčiais teks susidurti tuomet, kai užuolaidoms bus galimas tik sausas valymas. Nors iš pradžių tai gali pasirodyti kaip nedidelė smulkmena, vėliau dėl tokio pasirinkimo tikrai nesigailėsite.

Nepašalinamos užuolaidų raukšlės. Prieš pakabindami užuolaidas, įsitikinkite, kad joms nereikalingas papildomas lyginimas – priešingu atveju pasirinkimui skirtas laikas ir Jūsų pastangos paprasčiausiai neteks prasmės, o vaizdas toli gražu nedžiugins taip, kaip galėtų. Tad verčiau iš karto investuoti 15 minučių į audinio lyginimą ar garinimą, o po to ilgą laikotarpį džiaugtis nepriekaištingais šio darbo rezultatais.

Stilius išaukštinamas labiau nei funkcionalumas. Labai svarbu, kad užuolaidos ne tik derėtų prie bendro namų interjero ir patiktų Jums patiems, bet ir atliktų pagrindinį savo darbą. Tai ypač aktualu, kai reikia, jog šie gaminiai iš tiesų padėtų sulaikyti į kambarį besiskverbiančią šviesą. Šiuo metu užuolaidų asortimentas yra ypatingai gausus, todėl prioritetų skirstyti nereikės – užteks paskirti šiek tiek laiko, kad surastumėte ir gražius, ir funkcionalius langų aksesuarus. Plačią užuolaidų įvairovę siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Įsiminę visus šiuos niuansus, gerokai pasilengvinsite užuolaidų paieškas ir išvengsite bet kokių klaidų. Šios langų puošmenos nėra perkamos itin dažnai, todėl verta pasistengti ir į šią užduotį pažiūrėti atsakingai.

Pigu, UAB

Daugiau informacijos:

pigu.lt

Pigu, UAB infopuslapis

  • šrifto dydis
Pasidalink:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Joomla SEF URLs by Artio