apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Fasado šiltinimas. Kokias medžiagas pasirinkti?

Fasado šiltinimas. Kokias medžiagas pasirinkti? Fasado šiltinimas. Kokias medžiagas pasirinkti?

Moderni izoliacija, UAB

www.izoliacija.com

Dauguma itin ekonomiškai namus besistatančių žmonių fasado šiltinimą neretai palieka paskutinėje vietoje, tad namo sienos lieka netvarkytos. Žadama tuo pasirūpinti įsirengus vidų, susikūrus gyvenimą ar sukaupus laisvų pinigų. Nesutvarkyto fasado palikimas ilgesniam laikui – didžiulis aplaidumas, kadangi ši pastato dalis ypač veikiama atmosferos bei jos pokyčių, tad fasado šiltinimas – neišvengiamas.

Šiltinimo medžiagos

Rinkoje galima aptikti įvairių fasadų šiltinimo sistemų. Kai kurių statybos medžiagų gamintojai yra sertifikavę savo sistemas. Šios sistemos skiriasi labai nedaug. Visgi supaprastinus procesus darbų eiga lieka tokia pat:

  • baigus sienos įrengimo darbus vertėtų šiek tiek luktelti, kad medžiagos pakankamai gerai susirištų bei išdžiūtų;
  • nuvalius perteklinį skiedinį vertėtų imtis sienos gruntavimo;
  • priklijuoti šiltinimui skirtą medžiagą (putų polistireną/ akmens vatos plokštes);
  • armuoti fasadą armavimo mišiniu, glaistu, armavimo tinkleliu ir fasadinėmis smeigėmis;
  • sienas padengti apdailos medžiagomis.

Apsisprendus pasirinkti termoizoliacinę medžiagą, išskirtinis dėmesys turėtų tekti priešgaisrinės saugos užtikrinimui. Bene pačios populiariausios medžiagos, kuriomis šiltinami fasadai – mineralinė vata bei polistireno putplastis. Ir vienos, ir kitos medžiagos šilumos laidumo lygis itin panašus, tad jeigu termoizoliacinės plokštės storis bus toks pats, energijos bus sutaupoma vienodai. Tiek vienas, tiek kitas minimas šiltinimo būdas turi savo privalumų. Tokios sistemos tinkamos ne tik naujiems, bet ir atnaujinamiems pastatams.

Fasado šiltinimo medžiagos

Medžiagų privalumai ir trūkumai

Polistireno putplastis. Jei fasado šiltinimui pasirinktume būtent jį, jis nesugertų drėgmės, išsaugotų šilumos izoliacijos savybes. Vandens garų kondensacija neretai išplinta per visą polistirolo storį, bet tai jo savybių nekeičia. Polistirenas laikomas sintetine medžiaga, kuri gaminama iš naftos, bet jo sudėtyje neaptinkama jokių sveikatai pavojingų medžiagų. Šios medžiagos gerai slopina garsą, tad kai taip fasadas šiltinimas, bus galima jaustis tikriems, kad kaimynai neišgirs privataus gyvenimo detalių.

Mineralinė vata. Jos neveikia aukšta temperatūra, nes ji išgaunama iš natūralaus vatos pluošto, tad ima lydytis tuomet, kai ji būna veikiama daugiau nei 1000 tūkstančio laipsnių temperatūros ir ne mažiau kaip 2 valandas. Ši medžiaga – nedegi. Taip pat ji pasižymi didžiuliu atsparumu daugelio cheminių medžiagų veikimui. Vandens garai ypač laidūs, tad jie turi gebėjimą nevaržomai skverbtis.

Fasado šiltinimas mineraline vata labiausiai rekomenduojamas objektuose, kai neišvengiama didelės drėgmės. Tokiais atvejais iš patalpų pusės turėtų būti pakankamai kokybiškai įrengiama garo izoliacija, nes susikondensavus vandens garams šios vatos šilumos izoliacijos savybės gali nebebūti tokios pat, kaip anksčiau.

Šiuolaikiškos izoliacinės medžiagos. Tarkime, „SAFE R“ (PF) fenolio putų plokštės, Jų priešgaisrinės savybės konstrukcijoje nė kiek nenusileidžia mineralinei vatai. Šios naujos kartos šiltinimo plokštės yra ilgaamžės. Kaip garantuoja gamintojai, PIR plokščių savybės nekinta apie 25 metus: jų mažas svoris padeda išvengti sukritimo ir plyšių, o konstrukcija išlieka sandari net praėjus ilgam laiko tarpui.

Fasado šiltinimo medžiagos

„SAFE R“ (PF) fenolio putų plokštės, PIR (poliizocianurato) plokštės. VIP sukuria idealias sąlygas apdailos darbams, nes net ir atliekant galutinę apdailą  jos nereikalauja papildomos vėjo izoliacijos sluoksnio. Šios šiltinimo medžiagos kone visiškai atsparos ugniai: šiltinamasis sluoksnis yra sunkiai nedegus, gaisro metu neišskiriamos degimo dujos ir dūmai.

Skaičiuojama, kad kokybiškai apšiltinus fasadą ir tinkamai pasirūpinus namo stogu, sąskaitos už namo šildymą gali susitraukti net perpus.

Fasado šiltinimas

Bene pagrindinė daroma klaida šiltinant fasadus – statybos darbai patikimi nepakankamai patyrusiems ir nekvalifikuotiems meistrams, nesilaikantiems pastatų šiltinimo technologijos bei gamintojų nurodytų normatyvų. Neretai neįgudę meistrai būna linkę polistireno putplastį prie šiltinamų sienų klijuoti visai ne taip kaip reikėtų, padrikai, tad tokiais atvejais neišvengiama tarpų, pro kuriuos šiluma iškeliauja lauk. Be to, neretai paaiškėjus padarytai žalai žmonės neretai net neturi galimybės išsireikalauti jiems priklausančios kompensacijos teismo keliu, nes paaiškėja, kad samdyti meistrai net nebuvo įteisinę savo veiklos taip, kaip to reikalauja šalyje veikiantys įstatymai.

Fasado šiltinimas – didelio kruopštumo reikalaujantis darbas, tad jį vertėtų patikėti tik gerai savo darbą išmanantiems specialistams. Patyrę, kvalifikuoti meistrai minėtų klaidų paprastai išvengia. Jie kiekvienu individualiu atveju pirmiausia pasirūpins klientams suteikti nemokamą konsultaciją ir kartu rasti optimaliausią sprendimą. Šios rinkos profesionalai nevengia su savo klientais pasirašyti sutarčių ir laikytis juose numatytų įsipareigojimų.

Pasidalink: