ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Ekspertai paneigia nuogąstavimus dėl naujų langų kokybės

Ekspertai paneigia nuogąstavimus dėl naujų langų kokybės Ekspertai paneigia nuogąstavimus dėl naujų langų kokybės

Ekspertai paneigia nuogąstavimus dėl naujų langų kokybės. Pastaruoju metu pasigirdus siūlymams radikaliai sugriežtinti minimalius naujų langų kokybės reikalavimus, ekspertai paneigia nuogąstavimus, kad Lietuvoje šie reikalavimai yra nepakankami.

Statybos techninis reglamentas „Langai ir išorės įėjimo durys“ numato, kad valstybės arba savivaldybių lėšomis statomuose arba rekonstruojamuose objektuose langų šilumos perdavimo koeficientas turi būti ne mažesnis kaip 1,4. Langai su tokiu koeficientu atitinka aukštesnės nei C ar B energinio naudingumo klasės pastato elementų rodiklius. Todėl nėra tikslinga sugriežtinti minimalius naujų langų kokybės reikalavimus. „Toks staigus sugriežtinimas neigiamai atsilieptų visam daugiabučių modernizavimo procesui, nes neišvengiamai padidėtų pradinės investicijos“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Naujų langų kokybę šalies rinkoje prižiūri Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos, o statybvietėje – statybos rangovas, techninis prižiūrėtojas ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI).

Kaip parodė VTPSI teritorinių skyrių surengta apklausa, renovuojant daugiabučius nei vienoje šalies savivaldybėje ligi šiol nebuvo užfiksuota problemų dėl statomų naujų langų kokybės. Taip pat negauta nei gyventojų, nei rangovų nusiskundimų.
Langų gamintojų teikiama jų produktų eksploatacinių savybių deklaracija yra grindžiama paskirtos laboratorijos atliekamais pradiniais tų langų bandymais. Lietuvoje langų vertinimą atlieka akredituota Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto Statybinės šiluminės fizikos mokslo laboratorija. Nei Latvija, nei Estija tokios laboratorijos neturi.

2014-10-10. LR APLINKOS MINISTERIJA. Ekspertai paneigia nuogąstavimus dėl naujų langų kokybės. Visuomenės informavimo skyrius. www.am.lt; BFL nuotr.

Pasidalink: