apstatyba.lt – specializuotas tinklalapis, skirtas statybos verslo atstovams ir visiems, besidomintiems statybų rinkos aktualijomis

EIB ir Šiaulių bankas sutarė dėl renovacijos finansavimo

EIB ir Šiaulių bankas sutarė dėl renovacijos finansavimo EIB ir Šiaulių bankas sutarė dėl renovacijos finansavimo

Šiaulių bankas, tęsdamas ilgametį bendradarbiavimą su Europos investicijų banku (EIB), pasirašė sutartį dėl papildomų 68 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo 350 daugiabučių namų renovacijai ir atnaujinimui. Papildomai Šiaulių bankas sutiko skirti 30 mln. eurų nuosavų lėšų dar 125 daugiabučių namų renovacijai.

Šių metų gegužę EIB buvo paskirtas 150 mln. eurų „Jessica II“ fondo, skirto daugiabučių namų renovacijai pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, valdytoju. Pirmajai sutarčiai su finansiniu tarpininku pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos „Decentralizuotų finansinių instrumentų“ nuostatas EIB pasirinko Šiaulių banką. Šiaulių bankas lengvatinių paskolų forma paskirstys 68 mln. eurų būstus ketinantiems atnaujinti gyventojams. Gyventojai už atnaujinimui skirtas paskolas, kaip ir anksčiau, mokės 3 proc. fiksuotas metines palūkanas.

„Renovacijos procese Šiaulių bankas dalyvauja daugiau kaip penkiolika metų – būstų modernizavimas yra viena iš prioritetinių banko veiklos krypčių. Naujas finansavimas pasiekia Lietuvą pačiu laiku – gyventojai itin noriai skolinasi savo daugiabučių namų atnaujinimui, sudaromos sutartys su renovacijos projektus administruojančiomis įmonėmis, statybų rangovais. Mes dedame visas pastangas, kad kiekvienas renovacijos proceso etapas vyktų sėkmingai ir sparčiai“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

„Jessica II“ fondas tęsia savo paramą energijos efektyvumo didinimui Lietuvoje. Įgyvendinama programa sumažins sąskaitas už šildymą šimtuose Lietuvos daugiabučių ir padidins energetinį efektyvumą. Kadangi siūlomų projektų skaičius lenkia esamas lėšas, Šiaulių bankas pasisiūlė skirti 30 mln. eurų nuosavų lėšų, kurios leistų papildomai renovuoti 125 daugiabučius. Tai svarbus indėlis prie modernizacijos programos resursų kol bus įvykdyta antroji finansinių tarpininkų atrankos procedūra.

„Šiaulių banko įsipareigojimai rodo „Jessica II“ programos svarbą. Mes džiaugiamės ne tik dėl to, kad šis tarpininkaujantis bankas pirmasis prisijungė prie mūsų programos, bet ir dėl to, jog pats skyrė lėšų šiai veiklai. Tai leis dar didesnei daliai žmonių renovuoti savo būstus bei sumažinti sąskaitas už šildymą ir taip pagerinant gyvenimo kokybę“, – sakė EIB viceprezidentas Pimas Van Ballekomas, atsakingas už operacijas Baltijos šalyse.

Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinama 1280 senų daugiabučių namų, o statybų sektoriuje yra sudaryta rangos sutarčių už 240 milijonų eurų.

„Šiuo metu renovacijos procesas sparčiai vyksta visoje Lietuvoje, todėl papildomos lėšos yra labai svarbios įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą ir kartu prisidedant prie šalies ekonominės plėtros. Galime pasidžiaugti, kad Šiaulių banko, turinčio ilgametę patirtį, pasirašyta sutartis dėl papildomų lėšų skyrimo padės įgyvendinti renovaciją ir taps pavyzdžiu kitoms finansinėms institucijoms. Aplinkos ministerija dės visas pastangas, kad programa būtų sėkmingai įgyvendinta. Ateityje planuojama plėsti programą ir nuo atskirų projektų pereitiprie atrinktų kvartalų energinio efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimo“, – teigė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

EIB yra Europos Sąjungos ilgalaikių paskolų teikimo institucija, priklausanti valstybėms narėms. Prisidėdamas prie Europos Sąjungos veiklos krypties tikslų, bankas skiria ilgalaikį finansavimą patikimoms investicijoms. 2014 metais EIB Lietuvai skyrė paskolų už 80 mln. eurų, kurių pagrindiniai gavėjai buvo smulkūs ir vidutiniai verslai bei energetikos sektorius.

Šiaulių bankas yra daugiabučių namų atnaujinimo lyderis šalyje, suteikiant finansavimą šiai programai. Iki šiol pagal naują administratorių finansavimo programą bankas pasirašė 537 kredito sutartis už 111 mln. eurų, preliminariai pritarta dar 580 projektų už 153 mln. eurų, skirtų finansavimui. Šiaulių bankas pirmasis Lietuvoje tapo EIB partneriu, teikiant lengvatines paskolas atnaujinimui, taip pat yra pirmoji finansinė institucija, kuri prie sėkmingos programos prisidėjo nuosavomis lėšomis, praėjusių metų pabaigoje tam skyrusi 20 mln. eurų.

Asociatyvi nuotr. BFL nuotr.

2015-08-17. LR APLINKOS MINISTERIJA. EIB ir Šiaulių bankas sutarė dėl renovacijos finansavimo. Visuomenės informavimo skyrius. www.am.lt

 

 

Pasidalink: