apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Betranšėjos technologijos - lengvesnis ir pigesnis vamzdynų tiesimas

Betranšėjos technologijos - lengvesnis ir pigesnis vamzdynų tiesimas Betranšėjos technologijos - lengvesnis ir pigesnis vamzdynų tiesimas

POŽEMINĖS LINIJOS, UAB (POLI)

www.poli.lt

„Nesame IT įmonė, tačiau ir mūsų srityje technologijos sparčiai žengia į priekį. Norėdami neatsilikti nuo jų, mes nuolat tobulėjame patys ir tobuliname savo turimą techniką. Nestovime vietoje“, – taip savo įmonės veiklą apibūdina, UAB „Požeminės linijos“ direktorius Gediminas Račkauskas.

Nuo 2002 metų dirbanti bendrovė pelnytai gali save vadinti viena iš lyderių Lietuvos statybos, vamzdynų ir vandentiekio projektų realizavimo srityje. Gerą reputaciją užsitarnauti pavyko nuolatiniu darbu – įsitikinę „Požeminių linijų“ įkūrėjai, prieš daugiau nei 15-ką metų, surizikavę ir į savą verslą pasukę inžinieriai G. Račkauskas ir A. Masaitis neprašovė pro šalį: savo ankstesniuose darbuose jie jau buvo susidūrę su betranšėjomis technologijomis ir suprato, kad jų poreikis ateityje augs. Todėl apsisprendė kurti savą įmonę – taip atsirado bendrovė „Požeminės linijos“.

Betranšėjos technologijos


„Iš pradžių įmonėje dirbo keturi žmonės. Dažniausiai būdavome subrangovai – dirbdavome specializuotus darbus kartu su įmonėmis, kurios klojo inžinerinius tinklus“, – apie veiklos pradžią pasakojo G. Račkauskas. Laikui bėgant kolektyvas augo: dabar bendrovėje dirba maždaug 90 žmonių.
 
Didėjo ne tik žmonių skaičius, bet ir betranšėjų darbų technologijų, kurias įmonė galėjo pasiūlyti klientams, įvairovė. Veiklą pradėjusi nuo darbų, kuriuose taikomas tik horizontalaus valdomo gręžimo būdas, įmonė nuolat investavo į naujų technologijų įsisavinimą. Šiuo metu gali atlikti įvairius darbus, pritaikydama beveik visas žinomas betranšėjas technologijas – tiek tiesiant naujus vamzdynus, tiek renovuojant esamus.
 
„Betranšėjos technologijos naudojamos ten, kur sunku, o kartais ir visai neįmanoma atlikti darbus atviru būdu. Pajutome, kad šių paslaugų reikia Lietuvos statybininkams. Tuo metu kaip tik pradėjo daugėti darbų, susijusių su vandentvarkos ūkiu. Šie projektai buvo finansuojami Europos Sąjungos lėšomis“, – pasakojo „Požeminių linijų“ direktorius G. Račkauskas. Į naujoves skeptiškai žiūrinčius lietuvius įtikinti betranšėjų technologijų nauda nebuvo sunku. Svarbiausiu argumentu tapo greitis ir kaina: „Požeminės linijos“ pasiūlė lengvesnį ir pigesnį kelią, kaip nutiesti vamzdynus.

Pirmaisiais veiklos metais konkurencijos beveik nejutę verslininkai šiuo metu turi su kuo varžytis. Tačiau kolegų alsavimas į nugarą nebaugina, bet, priešingai, skatina tobulinti turimas technologijas ir siekti naujų tikslų. Be to, su dauguma iš jų kolegiškai bendradarbiaujama Lietuvos betranšėjų technologijų asociacijoje, kurios narė bendrovė „Požeminės linijos“ yra nuo 2004 metų.

Betranšėjos technologijos



„Esame įvaldę keletą technologijų, kaip kloti naujus vamzdynus. Tačiau turime patirties ir senų vamzdynų renovavime. Naudojamės ne tik jau įprastais renovacijos metodais, tokiais kaip laisvas ar priverstinis naujų vamzdžių įtraukimas į esamus vamzdžius. Esame pirmoji lietuviška įmonė, įsisavinusi lanksčios polimerinės rankovės, kitaip vadinamos CIPP, vamzdynų renovacijos technologiją, – kalbėjo G. Račkauskas.

Įmonėje dirbantys specialistai turi galimybę teorinių žinių nuolatos semtis užsienyje. O praktikos įgyjama dirbant su naujais projektais. Patirties įmonėje įgiję darbuotojai vertinami. Galbūt dėl to šioje įmonėje netrūksta ilgamečių darbuotojų.  
Nuo įkūrimo pradžios, įmonė išplėtė ir savo paslaugas – šiuo metu jos darbuotojai atlieka ne tik betranšėjus darbus, bet pilną darbų kompleksą įgyvendinant vandentvarkos projektus.

Straipsnis parengtas pagal: „Statybų naujienos“; Raimonda MIKALČIŪTĖ; „Požeminių linijų“ įkūrėjai G. Račkauskas ir A. Masaitis: „Konkurencijai didėjant, svarbiausia – nestovėti vietoje“.

Pasidalink: