ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui – lengvos it mediena, patvarios kaip akmuo

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui – lengvos it mediena, patvarios kaip akmuo Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui – lengvos it mediena, patvarios kaip akmuo

STONESTA, UAB

www.stonesta.lt

 

Dekoratyvinės akmens masės plytelės – patvarus ir estetiškas sprendimas tiek interjere, tiek eksterjere. Dekoratyviniu akmeniu greitai ir paprastai atnaujinsite namo fasado dekorą ar vidaus sienas, išskirsite patalpos zonas, apdailinsite židinį ar baldus, paslėpsite akis badantį įtrūkimą ar aptrupėjusią sieną, nedarant stambaus remonto.

Akmens plytelėmis dekoruotos sienos ir zonos taps išskirtiniu interjero akcentu mažiausiai 15-ai metų. Šios dekoratyvinės plytelės yra be galo patvarios, sudėtyje neturi jokių kenksmingų cheminių medžiagų, yra atsparios svyruojančioms temperatūroms bei drėgmei, tad klientai akmens sieneles gali įsirengti bet kur.

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui

Kokybiškos medžiagos, rankų darbas ir vietinė gamyba – visa tai vienija dekoratyvinio akmens gaminius

„Mūsų produktas yra universalus ir praktiškas. Klientai akmens sieneles įsirengia miegamuosiuose, virtuvėje, svetainėje. Kai kurie – netgi vonioje ar vaikų kambaryje. Antra sritis, žinoma, dekoratyvinis akmuo naudojamas išorėje: cokoliniams aukštams, pamatams, kartais – netgi baseinams. Akmuo nebijo nei atmosferos poveikio, nei temperatūros skirtumų, iš esmės nebijo ir vandens“, – pasakoja bendrovės „Stonesta“ direktorius Darius Vosylius.

Su akmeniu puikiai dera židinio liepsna. Todėl interjeruose dažnai matome akmens masės plytelėmis dekoruotą židinio zoną arba zoną aplink krosnelę. Kiti išskiria „naująjį židinį“ – akmens plytelėmis papuošia sieną, prie kurios stovi ar ant kurios yra pakabintas televizorius.

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui

Akmens plytelės gimsta sujungus danišką cementą, lietuvišką smėlį, akmens skaldą ir ekologiškus pigmentus. Dekoratyvinis dirbtinis akmuo gaminamas čia, Lietuvoje.

„Kadangi praktiškai savo produkciją gaminame rankomis, turime galimybę išpildyti kliento viziją, t. y. pagaminti tokias dekoratyvines plyteles, kokias jis įsivaizduoja“, – sakė D.Vosylius.

Šiuo metu dalis bendrovių rinkoje siūlo akmens masės plyteles, atvežtas iš vienos kaimyninės šalies. Jos sudėtyje turi gipso, todėl nėra patvarios. „Stonestos“ atstovams tenka sklaidyti mitus ir įrodinėti, kad ne visos akmens masės plytelės yra trapios ir greitai suskils.

„Mūsų gaminys yra lietuviškas ir jis yra labai patvarus. Netikite? Turime sertifikatus, esame atlikę įvairių bandymų. Kitų gamintojų plyteles dažniausiai galima naudoti tik vidaus apdailai. Mes norėjome sukurti gaminį, kuris per visą savo naudojimo laikotarpį išlaikytų savo spalvą ir formą. Ir mums pavyko – šioms plytelėms nebaisūs nei temperatūros pokyčiai, nei šaltis, nei lietus“, – sako „Stonesta“ vadovas.

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui

Ekstremalus produkcijos išbandymas – namo eksterjeras Norvegijoje

„Stonesta“ pasiryžo netgi kiek ekstremalaus užsakymo įgyvendinimui: akmens plytelėmis buvo dekoruotas namo Norvegijoje eksterjeras. Be atšiauresnio klimato šios šalies gyventojai kenčia nuo šalia tyvuliuojančio vandenyno poveikio – namų apdaila ardoma druskingų jūrinio klimato vėjų. Tačiau šios bendrovės akmens plytelėmis dekoruoto namo šeimininkai per daugiau nei 5-erius metus nepastebėjo jokių pokyčių. Vidutiniškai, šios plytelės nepakeičia išvaizdos, struktūros ir nesuskyla apie 15 metų.

Takeliams, terasoms bei sodui „Stonesta“ siūlo dekoratyvinio akmens plokštes, kurios meistriškai atkartoja stambių medienos tašų vaizdą. Tačiau akmuo, ypač naudojamas takeliams, yra gerokai pranašesnis už medį. „Dirbtinio akmens plokštės nepūva, nepakeičia spalvos, yra ilgaamžės, o atrodo jaukiai, kaip tikras medis“, – vardijo pašnekovas.

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui

Kokiomis dar savybėmis pasižymi dirbtinis akmuo?

„Natūralus akmuo visuomet bus vertinamas, tačiau jis yra gana brangus. Mūsų produktas yra lengvesnis – tad lengviau jį transportuoti, lengviau šias plyteles ir klijuoti. Tai galima daryti su įprastais plytelių klijais. Užtat plytelės yra itin atsparios – jų atsparumas tolygus akmens atsparumui“, – sakė „Stonestos“ direktorius.

Bendrovės klientai gali papildomai užsisakyti interjero dizainerio paslaugą arba išgirsti patarimų, kaip pritaikyti akmens sienelę ar apdailą savo interjere.

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui

Ar lengva dekoratyvinio akmens masės plyteles prižiūrėti?

„Jei kalbame apie eksterjerą, tai nieko daryti nereikia. Net impregnuoti akmens masės plytelių nereikia. Jos savaime atsparios orui, drėgmei. Jei yra poreikis jas kažkaip nuvalyti, galima tai padaryti vandens srove. Viduje, jei jau labai norite, galima perbraukti plyteles dulkių siurbliu su sofoms skirtu antgaliu“, – kalbėjo D. Vosylius.

Klientus žavi plytelių grublėtumas, paviršiaus reljefas. Tačiau „Stonestos“ specialistai perspėja – jei gyvenate, pavyzdžiui, pušyne, prie gruoblėto namo plytelių paviršiaus gali kibti spygliai, lipti spygliuočių sakai. Tokiu atveju reikėtų rinktis plokštesnes plyteles ir vis tik medžiagą impregnuoti. Impregnavimo taip pat prireikia, jei ruošiatės akmens plytelėmis dekoruoti virtuvę, nes plytelėms aplipus riebalais jie taip lengvai nenusivalys.

Kadangi akmens masės plytelės gaminamos Lietuvoje, lengva keisti jų parametrus – reljefą ar spalvą. Kartais klientams patinka plytelių raštas, tačiau netinka spalva. „Stonesta“ gali operatyviai prisitaikyti prie kliento poreikių ir pagaminti naują partiją reikiamo atspalvio plytelių.

Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui

„Kai kurie klientai ateina su vizualizacijomis, kiti – tik su svajone. Jiems padeda dizaineriai ir architektai, su kuriais dirbame. Negaliu net pasakyti, kokiam interjerui akmens plytelės labiau tinka. Atrandame, jog akmuo organiškai įsilieja ir į minimalistinį skandinavišką interjerą, ir į klasikinį, ir į modernų. Kiekvienam interjerui gali būti pritaikyti skirtingi akmenys“, – sakė bendrovės direktorius.

Akmens apdailą interjere renkasi ir įvairūs sporto klubai bei restoranai. Vidutiniškai vidaus interjerui renkamasi apie 60 kvadratinių metrų ploto akmens plytelių sienelė. Akmens plytelės ties įėjimu į patalpą ar dengiančios sienų kampus gali meistriškai užmaskuoti apdaužytas, išteptas sienas. Tokiu atveju reikia nedidelio plytelių kiekio, patalpa atrodo naujai, o didelių remonto darbų pavyksta išvengti.          

Straipsnis parengtas pagal: statybunaujienos.lt. Akmens masės plytelės interjerui ir eksterjerui – lengvos it mediena, tačiau patvarios kaip akmuo.

Pasidalink: