apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

9 žingsniai siekiant apsaugoti jūsų stogą nuo audrų, lietaus, vėjo, ledo ir sniego

9 žingsniai siekiant apsaugoti jūsų stogą nuo audrų, lietaus, vėjo, ledo ir sniego 9 žingsniai siekiant apsaugoti jūsų stogą nuo audrų, lietaus, vėjo, ledo ir sniego

Dažniausiai rudenį ir žiemą neišvengiame audros, stipraus lietaus, vėjo, ledo ir sniego. Stogo technine priežiūra rekomenduojama rūpintis ištisus metus, kad išvengtumėte žalos jūsų namo išorėje bei viduje. Taip išvengsite nenumatytų išlaidų dėl nuotėkio sukeltos žalos, kurios beveik neabejotinai viršys stogo priežiūros kainą.

Norime pasidalinti keliais naudingais patarimais, kad stogas tarnautų nekeldamas rūpesčių ir ilgai:

1. Reguliarūs patikrinimai yra svarbūs. Pirmiausia pasitikrinkite namo viduje. Ieškokite tamsių ar rudų dėmių, pūslių ir burbulų dažų ant lubų – tai yra žalos dėl vandens nuotėkio rodikliai. Taip pat patikrinkite ar nėra drėgmės dėmių šalia vietos kur yra įrengtas židinys.

2. Jei viskas gerai, pereikite prie palėpės. Jei įmanoma, apžiūrą atlikite saulėtą dieną – pamatysite saulės šviesą, kuri prasiskverbia per susidėvėjusias ar pažeistas stogo dangos vietas. Jei pastaruoju metu lijo lietus, bet kokia vandens žala turi būti akivaizdi, taip pat patikrinkite ar nėra ankstesnių nuotėkio ar drėgmės požymių.

9 žingsniai siekiant apsaugoti jūsų stogą nuo audrų, lietaus, vėjo, ledo ir sniego

3. Patikrinus savo namų interjerą, atėjo laikas pereiti prie jūsų stogo išorės. Pirmasis ir svarbiausias dalykas, kurį reikia apsvarstyti, yra saugumas – nesivaikščiokite ant stogo. Jei nebijote aukščio, apžiūrėkite savo stogą naudodami kopėčias, pageidautina, kad kas nors likęs ant žemės užsirašytų pastabas. Jei aukštis jums kelia nerimą, suraskite gerą poziciją, kad galėtumėte apžiūrėti stogą su žiūronais. Jei nė vienas iš šių variantų jums nepadeda, skambinkite stogo priežiūros specialistui.

4. Atliekama patikra turėtų būti daug daugiau nei ieškoti trūkstamų čerpių. Stipriau patamsėjusios stogo vietos ar linijos dažnai reiškia galimus pažeidimus. Taip pat žiūrėkite ar daug yra suskilusių ir įdubusių čerpių. Jei jūsų stogas yra akivaizdžiai netolygus ir dėmėtas, tai gali reikšti, kad jūsų stogas yra ganėtinai senas ir jį reikėtų pakeisti.

5. Apžiūrėję stogo dangą, atkreipkite dėmesį į kaminą. Svarbu patikrinti sandarinimo tarpines ir įsitikinti, kad jos nenuluptos, nepajudintos iš savo vietos ar kitaip sugadintos. Būtinai turi būti patikrinti stoglangiai, visos ventiliacijos angos ir visos konstrukcijos, kurios prasiskverbia pro stogą, kad įsitikinti, jog sandarikliai yra savo vietose, nepažeisti ir nenulupti.

9 žingsniai siekiant apsaugoti jūsų stogą nuo audrų, lietaus, vėjo, ledo ir sniego

6. Toliau samanos. Pirma, reikia žinoti skirtumą tarp juodų dumblių dėmių ir samanų. Juodi dumbliai nėra gražūs, bet tai tik estetika. Jie nepažeidžia jūsų stogo. Tačiau samanos jau yra problema, nes jose yra vandens, todėl labai svarbu, kad jos būtų pašalintos. Jei samanojimą pastebėsite anksti, gali būti, kad tiesiog galėsite jas nušluoti, bet jei samanos jau seniai įsitvirtino, jas būtina naikinti. Turėtumėte pasirinkti produktą, kuriame yra kalio druskų riebalų rūgščių, o ne produktą, kurio toksinė formulė apima cinko sulfatą. Vėlgi, jei tai darbas, kuris jums nepatinka, kreipkitės į stogo priežiūros specialistą.

9 žingsniai siekiant apsaugoti jūsų stogą nuo audrų, lietaus, vėjo, ledo ir sniego

7. Svarbus darbas yra nuotekų valymas, ypač pavasarį ir rudenį. Jei šiukšlės užima per didelę latakų dalį, tai neleidžia vandeniui tekėti į apačią. Jei taip atsitiks, vanduo gali patekti į stogą, tokiu būdu dalis stogo pradeda pūti. Latakai taip pat užkerta kelią pamato pažeidimams, kurie reikštų didžiules sąskaitas už padarytos žalos šalinimą.

8. Kodėl gi neįrengus latako apsaugos tinklelio? Jis apsaugo lataką nuo lapų ir kitų užteršimų patekimo į pastarąjį. Jis turi kiek didesnį diametrą negu latakas, todėl jo montavimas labai nesudėtingas.

9. Galiausiai pažiūrėkite, kas yra aplink jūsų stogą – ar yra šalia medžių? Šakos, kurios veda tiesiai ant jūsų stogo, tai ne tik lengvesnis kelias voverėms, šios šakos reali grėsmė stogui. Taip pat šakos gali padaryti itin didelę žalą audros metu. Jos suaktyvina ir samanų augimą. Todėl išlaikykite šakas apie 3-4 m. atstumu nuo stogo.

GALUTINIS PATARIMAS. Visų pirma saugumas. Jei neturite tinkamų įrankių, saugos įrangos, bei spec. drabužių ir patirties kreipkitės pagalbos į specialistus.

Pasidalink: