ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

8 pagrindinės klaidos, kurias darome įrenginėdami svetainę

8 pagrindinės klaidos, kurias darome įrenginėdami svetainę 8 pagrindinės klaidos, kurias darome įrenginėdami svetainę

Svetainė yra viena pagrindinių namų erdvių, todėl šio kambario įrengimui niekuomet negailime savo laiko. Visgi, net ir labai stengiantis, rezultatai ne visada pateisina lūkesčius – taip dažniausiai nutinka todėl, jog neatsižvelgiame į kai kuriuos niuansus. Pigu.lt ekspertai išskyrė populiariausias svetainės interjero klaidas – jei išvengsite jų, įgyvendinsite savo viziją ir sukursite jaukų šios patalpos interjerą.

1. Netinkamas apšvietimas. Apšvietimas padeda sukurti malonią aplinką, todėl svetainėje nevertėtų apsiriboti vienu pagrindiniu šviestuvu – juk tai ne Jūsų drabužinė! Pasirūpinkite, kad dailūs šviestuvai puoštų Jūsų sienas, stalą ir lubas – dėl to kambaryje bus tik jaukiau.

2. Per mažai spalvų. Visi puikiai žinome, kas yra minimalistinis stilius, tačiau jei nusprendėte šias idėjas pritaikyti svetainei, visiškai nebūtina pamiršti spalvų – be jų kambarys atrodys nuobodus ir netgi pernelyg sterilus. Geriau papuoškite jį bent keliais ryškesniais akcentais: tai gali būti pagalvėlės, jau minėti šviestuvai ar kitos interjero detalės.

3. Visi baldai statomi prie sienos. Taip, tokiu būdu stengiamasi sukurti didesnės erdvės iliuziją, tačiau iš tikrųjų svetainė atrodo pernelyg formali ir tuščia. Tad verčiau pamirškite šiuos triukus ir patraukite baldus nuo sienų – taip sukursite kur kas jaukesnę ir malonesnę aplinką nuoširdiems pokalbiams.

4. Per žemai pakabinamos užuolaidos. Dažnai patariama, kad užuolaidos turėtų būti kabinamos kaip įmanoma arčiau lubų linijos – jei pasirinksite bent dvigubai už langus didesnius aksesuarus, jie atrodys gigantiškai. Kitaip tariant, kuo aukščiau ir plačiau bus pakabintos užuolaidos, tuo didesnė atrodys svetainė – Jūs privalote tuo pasinaudoti!

5. Netinkamo dydžio kilimas. Dėl kainos ar kitų sumetimų nusprendžiama pasirinkti mažą kilimėlį, tačiau toks sprendimas išbalansuoja kambario proporcijas ir jis vizualiai atrodo gerokai mažesnis. Tad šiuo atveju vertėtų vadovautis paprasta taisykle: kilimo kraštai turi lietis su šalia stovinčiais baldais, tačiau kuo jis didesnis – tuo geriau.

6. Pasirenkami netinkamo dydžio baldai. Problemų iškils ir kai jie per dideli, ir kai per maži – pirmuoju atveju erdvė atrodys perpildyta, o antruoju patys jausitės nepatogiai. Tam, kad būtų galima viso to išvengti, iš anksto turėtumėte pagalvoti apie savo poreikius, šeimos dydį ir pačią kambario erdvę – mažesni baldai nepavers jos didesne, tad verčiau susikoncentruoti į funkcionalumą.

7. Detalės nederinamos tarpusavyje. Dažnai rinkdamiesi baldus ar kitas svetainės detales, vadovaujamės emocijomis ir svarstome, kas mums būtų gražu, visiškai nepagalvodami apie tai, kaip vienas ar kitas daiktas derės bendrame interjere. Taip įsigyjame daiktų, kurie visiškai nedera prie puoselėjamo stiliaus ir dažniausiai lieka nepanaudoti. Žinoma, maišyti skirtingus stilius galima ir netgi reikia, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad užuolaidos, šviestuvai ar netgi pagrindiniai baldai iš tikrųjų įsilies į bendrą visumą.

8. Neapgalvojama televizoriaus vieta. Geriausia vieta televizoriui yra tuščia siena – jei pastatysite jį prie lango ar šalia jo, pakenksite savo regėjimui ir tikėtina, jog aiškiai nematysite viso vaizdo. Tad dar prieš pradėdami remonto darbus, iš anksto turėtumėte nuspręsti, kur stovės šis prietaisas.

Visos šios klaidos – pakankamai lengvai ištaisomos, todėl pastebėję vieną iš jų savo svetainėje, itin paprastai galėsite sugražinti kambariui jaukią išvaizdą. Visgi, vertėtų nepamiršti, jog svetainės interjeras dažniausiai reprezentuoja mūsų skonį ir stilių, tad jeigu kai kurie sprendimai Jums atrodo nepriimtini, verčiau išlaikykite savitumą. Svarbiausia, jog svetainėje patogiai jaustumėtės Jūs, o tai netruks pastebėti ir užsukę svečiai.

Pigu, UAB

Daugiau informacijos:

pigu.lt

Pigu, UAB infopuslapis

Pasidalink: