ltzh-CNenfrdeplrues

apstatyba.lt – Architektūra – Projektavimas – Statyba. Besidomintiems statybų rinkos naujienomis!

5 patarimai prieš stogo renovaciją

5 patarimai prieš stogo renovaciją 5 patarimai prieš stogo renovaciją

Taigi, norite atnaujinti savo namo stogą, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Galbūt matote akivaizdžius jo trūkumus ir jau ne vieną kartą esate jame kamšę skyles?. O gal tiesiog norite naujo dizaino, jaukesnės aplinkos?

Renovuojant stogą kyla daug klausimų susijusių su kokybe, dizainu, išvaizda. Iš tiesų, kalbant apie bet kokios namo dalies renovaciją, renovacija gali apskritai pasirodyti kaip itin sudėtingas procesas. Ypač tuoj atveju, jeigu neturite daug žinių ir patirties šiais klausimais.

Tačiau taip nėra.

Šiame straipsnyje mes pateiksime 5 patarimus apie tai į ką reikia atkreipti dėmesį planuojant stogo atnaujinimo darbus.

1. Stogo išvaizda ir stilius

Nusprendus atnaujinti savo stogą, jo dizainas turėtų būti vienas svarbiausių jūsų prioritetų. Kadangi stogas yra viena iš labiausiai matomų namo eksterjero dalių, gerai atrodantis stogas suteiks akivaizdaus žavesio.

Dėl šios priežasties patartina rinktis dangos tipą kuris atrodys puikiai net ir po 20 metų. Statybos ekspertai dažnai įvardija plieninę dangą kaip tinkančią prie daugelio namo tipų. Lietuviai vis dažniau renkasi tokį dangos tipą savo stogams.

Kas be to, ją nesunku prižiūrėti, o metalinei stogo dangai suteikiamos ilgos, iki 30 metų garantijos.

Plačiau apie skardinės stogo dangos privalumus bei trūkumus skaitykite manostogas.lt.

2. Dangos būklės vertinimas

Atlikite įdėmią stogo inspekciją. Ieškokite suraitytų, suskilusių ar sutrupėjusių vietų ant jūsų stogo. Taip pat apžvelkite ir dangą iš vidinės pusės.

Dėl amžiaus ar prasto įrengimo atsiradę dangos trūkumai, ne tik gadina stogo estetiką, tačiau praranda ir kitas funkcijas, tampa laidūs vandeniui ir apskritai tarnauja trumpiau. Jei apžiūrėsite stogą pats, galėsite tiksliai žinoti kokias problemas turi danga bei nurodyti kokius darbus reikia atlikti jūsų stogą dengiančiai įmonei.

3. Reikalaukite detalaus pasiūlymo iš įmonės

Jūsų stogo atnaujinimo darbus atliksianti įmonė (jei tokią pasirinkote) privalo jums atsiųsti detalų darbų planą.

Jame turi būti nurodyta viskas iki pat smulkmenų, tokių kaip pasirinktas dangos tipas, jos kvadratinių metrų kiekis, norima spalva bei papildomos medžiagos ar priedai kurie yra būtini jūsų stogo darbams atlikti.

Kartu su darbų sąrašu, reikalaukite ir aiškių terminų iki kada viskas privalo būti atlikta. Taip iš arčiau galėsite pamatyti kokia yra jums dirbančios įmonės kompetencija.

4. Nepamirškite vėdinimo

Pasirūpinkite palėpės ventiliacija. Taip, tai skaitoma vienu iš stogo darbų žingsnių, dalimi, tačiau tinkamas vėdinimas turi būti prioritetas jau iš karto ruošiant planą. Geras vėdinimas užtikrins ne tik geresnes sąlygas jūsų gyvenimui aukštam aukšte, tačiau užtikrins ir ilgesnį stogo dangos tarnavimo laikotarpį.

Ventiliaciniai reikalavimai yra skirtingi kiekvienai dangai, todėl būtina įvertinti iš kokių medžiagų jį pagaminta ir kokiam namui bus labiausiai tinkama. Tai yra dar viena priežastis dėl kurios yra  būtina samdyti kompetentingą įmonę kuri atliks jums darbus.

5. Pasiruoškite kasmetinei investicijai į stogą

Pasikonsultuokite su keliomis įmonėmis ir nesirinkite pigiausio varianto iškart. Stogas yra itin svarbi jūsų namo investicija, todėl negalima šių darbų atlikti atmestinai. Gera įmonė jums po atlikto darbo pasiūlys ir papildomą paslaugą - stogo priežiūrą.

Taip apdrausite save iš anksto ir jūsų stogas bus apsaugotas nuo bet kokio broko. Įmonė atlikusi rengimo darbus prisiims atsakomybę už tai, jog danga tarnautų visą numatytą garantinį laikotarpį. Dėl šių priežasčių numatyti dalį investicijų kasmetinei stogo priežiūros kainai - apsimoka.

Norite sutaupyti, tačiau kartu turėti kokybišką stogą?

Jei norite užsisakyti kokybiškus stogo rengimo ar namo statybos darbus, apsilankykite manostogas.lt. Čia kartu rasite ir būtiniausių statybinių produktų katalogą stogui. Kreipkitės pateikdami užklausą svetainėje, telefonu ar el.paštu.

Jums bus suteikta profesionali konsultacija, patarimai ir rekomendacijos. Metas gerai investicijai į namus, jau šiandien.

Pasidalink: